1 Oda, 4 Boya

Sadece iki farklı renk boya kombinasyonu ile odanızı daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Odanızın ihtiyacına uygun renk oyunları ile şaşırtıcı sonuçlar elde etmeniz mümkün. İşte karşınızda 1 oda, 4 boya alternatifi…

Odanızı boyamaya karar verdiniz, onlarca renk alternatifinden birini seçtiniz. Peki, odanızın ihtiyacına göre yapacağınız renk oyunları olduğunu biliyor musunuz? Odanızı daha büyük, daha uzun ya da daha ferah göstermenin yolu, boyama tekniklerinden geçiyor. Oldukça basit bir uygulamayla odanızın görünümü baştan aşağı değişebilir. Üstelik iki renk ile odanızın nasıl birdenbire daha geniş, aydınlık ve sıcak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Boya ile daha geniş etki

Odanızın daha geniş görünmesini istiyorsanız, iki renkten birini tek bir duvarda kullanabilirsiniz. Açık renkte boyanan 3 duvar kanadı ve koyu bir renkte kullanan duvar ile metrekarenizi artırabilirsiniz! Özellikle küçük metrekareli bir alanda ferah bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bu uygulama tam size göre.

Boya ile daha uzun bir oda etkisi

Dar bir odaya sahipseniz, mekana derinlik vermek için açık bir renk tercihi akıllıca olacaktır. Boyanın yoğunluğunu tavandan duvarlara doğru artırabilirsiniz. Örneğin beyazdan açık griye geçiş yaparak derinlik hissini artırabilirsiniz. Özellikle tavanı düşük bir odada bu uygulama iyi bir seçim olacaktır.

Boya ile daha sıcak bir etki

Dar bir odayı genişletmek için iki rengin koyu olanını tavanda uygulayabilirsiniz. Yüksek bir tavana sahipseniz, koyu rengi tavanda uygulamanız mekanda sıcak bir etki yaratacaktır. Sınırları seyreltilmiş, çok daha geniş bir odaya bu uygulama sayesinde sahip olabilirsiniz.

Boya ile daha havadar bir oda

Tavanda seçeceğiniz açık bir rengi, duvarlardaki koyu renk ile kombin ederek havadar bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle daha yüksek bir mekan kurgulamak isterseniz bu boyama önerisini hayata geçirebilirsiniz.

Sadece iki farklı renk ile uygulayabileceğiniz kombinasyonları odanız için kullanabilirsiniz. Basit bir uygulamanın aslında ne kadar çok şey değiştirdiğini belirgin bir şekilde görebilirsiniz. Odanızın ihtiyacına uygun bir şekilde boyama uygulamalarını hayata geçirebilirsiniz.