2016 Dekorasyon Trendleri

2016 dekorasyon trendleri bu yıl evlerin modasını belirliyor. 2016 yılı dekorasyon trendlerinde neler var, gelin hep birlikte bakalım.

2016 dekorasyon trendleri, ev dekorasyonu konusunda pek çok belirleyici fikir veriyor. 2016’nın dekorasyon trendlerinde eko ve sürdürülebilirlik ön plana çıkarken, sanatsal objeler, dramatik dokular ve yalın vurgularla birlikte beyaz renk dikkat çekiyor.

Çevreci yaklaşımların bu yıl da devam edeceği dekorasyon fikirlerinde sürdürülebilirlik daha da önemli hale gelecek. Mobilya malzemelerinden kumaş seçimine, boyadan beyaz eşyalara dek sürdürülebilirlik, dekorasyonun kalbinde yer alacak. Sürdürülebilir malzemeler aynı zamanda hem evlerin hem de çevre için oldukça önemli. Çevreci yaklaşımlarla birlikte beyaz da bu yılın trend rengi… Evlere ferahlık ve yalınlık getirmenin belki de en kolay rengi beyaz, bu yıl evlerdeki hakimiyetini sürdürecek. 2016 dekorasyon trendleri açısından beyaz evlere aydınlık bir hava getirirken aynı zamanda evleri sadeleştirecek. Dekorasyon stiliniz ister modern ya da klasik isterse minimalist ya da avantgarde olsun beyaz rengi kullanmak, kullanım kolaylığı sağlar.

dekorasyon-fikirleri-162016 dekorasyon trendleri ile sofistike mekanlar

2016 dekorasyon trendleri, hikayesi olan evler getirecek karşımıza. Bu nedenle antika parçalar da daha önemli hale gelecek. Antika parçalarla birlikte sanatsal objelerle dekorasyon stili somutlaştırılacak. Aynı zamanda eski ve yeni stiller arasında dengeler sağlanan, dramatik objelerin kullanıldığı ferah evlerin yılı 2016…

Aynı zamanda hemen her odada kendini gösterecek dokular olacak yeni yılda… Sofistike kumaşlar, süet, imitasyon kürkler, dinlendirici siluetler yaratacak. Aynı zamanda fırçalanmış kadife ve dokulu kanepe ve sandalyeler, dokulu halı ve perdeler, 2016’nın dekorasyon trendleri arasında.

2016 dekorasyon trendlerinde her yerde renk ve drama

Beyaz rengin dikkat çektiği yeni yıl trendlerinde dramatik etkiler oldukça güçlü bir şekilde kullanılacak. Karolardan duvar dekorasyon fikirlerine, zeminden aydınlatma unsurlarına dek cesur ve dramatik etkiler evlerde hissedilecek. Aynı zamanda duvar boyalarında güçlü tonlarla dramatik etkiler de kendini gösterecek.

Beyaz rengin hakim olacağı 2016’da da güçlü renklerle yapılan kombinler devam edecek. Beyaz renkle mavi, turuncu, fuşya renklerin yanı sıra neon renkler de oldukça trendy. Aynı zamanda dramatik objeler de renklerden nasibini alacak. Örneğin neon renkli abajurlar, objeler ve aksesuarlar ev dekorasyon fikirlerinin önemli aktörleri olacak.

Dekorasyon fikirleri alabileceğiniz, 2016 dekorasyon trendleri ile birbirinden şık örneklere göz atmanızı tavsiye ederiz.

dekorasyon-fikirleri-1

dekorasyon-fikirleri-2

dekorasyon-fikirleri-3

dekorasyon-fikirleri-17

dekorasyon-fikirleri-4

dekorasyon-fikirleri-5

dekorasyon-fikirleri-6

dekorasyon-fikirleri-7

dekorasyon-fikirleri-8

dekorasyon-fikirleri-9

dekorasyon-fikirleri-10

dekorasyon-fikirleri-11

dekorasyon-fikirleri-12

dekorasyon-fikirleri-13

dekorasyon-fikirleri-14

dekorasyon-fikirleri-15

 

1 YORUM

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here