Ahşap Mutfak Modelleri Geri Dönüyor

Ahşap mutfak modelleri geri dönüyor. Son zamanlarda ahşap mobilyaların yerini beyaz ve renkli mutfak modelleri almıştı. Ancak bir klasik olan ahşap mutfak modelleri yeniden mutfak dekorasyon fikirleri içinde yerini almaya başladı.

Mutfaklar, yemek hazırlığının yanı sıra pek çok fonksiyonun bir arada yaşanabileceği mekanlar. Mutfak malzemeleri ve elektronikler için depolama alanları olmalarıyla birlikte mutfaklar, aileyi ve misafirleri bir arada tutmaları nedeniyle de yemek odası görevini de üstleniyor. Sevgiyle yapılan yemeklerin hazırlığı, aile ve misafirlerle sosyalleşme mekanları… Bu nedenle mutfaklarda pek çok işlevi bir arada sağlayacak dekorasyon stillerine ihtiyaç var. Kendimizi iyi hissettirecek aynı zamanda işlevsel mutfak dekorasyon fikirleri her zaman baş tacı…

Son yıllarda ağırlıklı olarak beyaz ve renkli mutfak dekorasyon fikirleri ağırlık kazansa da ahşap modeller kendini hatırlatıyor.  Özellikle 1980’li ve 1990’lı yıllarda çok popüler olan ahşap mutfak modelleri geri dönüyor ve tahtına oturmaya hazırlanıyor.

Ahşap mutfak modelleri ile şık mekanlar

ahsap-mutfak-modelleri-23Ahşap modeller, sağlamlığı ve kolay temizlenmesi nedeniyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Yeni modellerle klasik dekorasyon stili algısını kıran ahşap mutfak modelleri ile tasarımcılar, modern ve yalın pek çok örnek sunuyor. Özellikle country dekorasyon fikirleri için çok kullanılan ahşap modellerinin son derece modern çizgilerini bulmak mümkün. Doğal taşlarla da büyük bir uyum gösteren ahşap mutfak modelleri ile paslanmaz çelik ankastreler kullanarak şık bir mutfak dekorasyonu yapmak mümkün. Örneğin mutfak adaları ve tezgahta kullanacağınız doğal taşlarla ahşap mutfak modelleri oldukça şık duracaktır.

Ahşabın tüm tonlarını mutfağınızda kullanabilirsiniz. Eğer küçük metrekareli bir mutfağınız varsa ahşap mutfak modelleri seçerken açık renkleri tercih etmelisiniz. Açık renkler mutfağınızı daha geniş gösterecektir. Geniş mutfağa sahipseniz mekanda mutfak adası kullanabilirsiniz. Mutfak adasını hem yemek hazırlığı hem de yemek yiyebileceğiniz bir alan olarak değerlendirebilirsiniz. Yüksek bar taburelerini ahşap, rustik ya da hasır malzemelerde seçmeniz şık bir dekorasyon yaratacaktır.

Seramik, paslanmaz çelik, doğal taş gibi pek çok yapı unsuru ile ahenk gösteren ahşap mutfak modelleri ile dilediğiniz dekorasyon fikirlerini uygulayabilirsiniz. Modern bir mutfak dekorasyonu istiyorsanız, ahşap mutfak modellerini siyah tezgahlarla bütünleştirebilirsiniz. Aynı zamanda paslanmaz çelik ankastrelerle de modern mutfak dekorasyonunu güçlendirebilirsiniz. Eğer vintage tarzı bir mutfak dekorasyonu kurgulamak istiyorsanız, ahşap mutfak modelleri seçiminizi eskitilmiş, patineli örneklerden seçebilirsiniz.

Ahşap mutfak modelleri ile aydınlatma unsurları da mutfağınızın ambiyansına katkı sağlayacaktır. Örneğin ferforje, bakır ya da gemici sarkıt lambalar ile mutfağınızı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca rustik raflar ve taş görünümlü duvar dekorasyon fikirleri de ahşap mutfak modelleri için iyi bir fikir.

Eğer mutfağınızda ahşabın doğal dokusunu kullanmak istiyorsanız, dekorasyon fikirleri açısından pek çok örnek bulunuyor. Mutfak dekorasyon fikirleri ahşap mutfak modelleri ile size ilham verecek.

ahsap-mutfak-modelleri-1

ahsap-mutfak-modelleri-2

ahsap-mutfak-modelleri-3

ahsap-mutfak-modelleri-4

ahsap-mutfak-modelleri-5

ahsap-mutfak-modelleri-6

ahsap-mutfak-modelleri-8

ahsap-mutfak-modelleri-9

ahsap-mutfak-modelleri-10

ahsap-mutfak-modelleri-11

ahsap-mutfak-modelleri-12

ahsap-mutfak-modelleri-13

ahsap-mutfak-modelleri-14

ahsap-mutfak-modelleri-15

ahsap-mutfak-modelleri-16

ahsap-mutfak-modelleri-17

ahsap-mutfak-modelleri-18

ahsap-mutfak-modelleri-19

ahsap-mutfak-modelleri-20

ahsap-mutfak-modelleri-21

ahsap-mutfak-modelleri-22

ahsap-mutfak-modelleri-24