Ateş Kırmızısında Yemek Keyfi

Ateş kırmızısında yemek keyfi yapmak için döşenmiş bu güzel mekan… Modern ve klasik parçaları bir arada kullanarak eklektik bir tarz yakalanan yemek odasını “haftanın odası” olarak seçtik.

Ateş kırmızısında yemek keyfi yapmak oldukça cesur bir karar olabilir. En güçlü renklerden biri olan kırmızıyı dekorasyon fikirlerinde kullanmak oldukça zordur. Ancak “ateş kırmızısında yemek keyfi” yapılan yemek odası, son derece farklı ve yaratıcı dekorasyon fikirleri sunuyor.

Ateş kırmızısı, beyaz ile kombin edilmiş. Kırmızının güçlü görünümü, çok fazla aksesuarlara ve desene yer verilmeden sağlanmış. Böylelikle fazla aksesuarla yemek odasının karışık bir görünmesinin önüne geçilmiş. Odanın duvarları kırmızıya boyanarak beyaz panellerle muhteşem bir uyum yakalaması sağlanmış.  Yemek odasının düzeni, desenli turuncu ve kırmızı desenli perde ile hareketlendirilmiş. Fransız tarzda pencereler ile desenli perde odanın dekorasyonuna ahenk katmış.

Yemek odasının mobilya parçaları da özenle seçilmiş. Büyük ahşap masaya, ikinci el satın alınan sandalyeler eşlik etmiş. Beyaz sandalyeler de ateş kırmızısı kadife kumaş ile kaplanarak odayla bütünlük sağlanmış. Sandalyelerin kaplamasında altın rengi raptiyeler kullanılmış, böylelikle sandalyeler basit görünümden kurtarılmış. Yemek odasında dikkat çekici diğer mobilya da vintage bir konsol. Ahşap dokusuyla vintage konsol, yemek masasıyla uyum yakalamış.Konsolun üzerinde yer alan ayna hem vintage tasarımıyla odanın bütününe hem de rengiyle duvarlara atıfta bulunuyor. Ayna yeni olmasına karşın, vintage tasarımıyla dikkat çekici. Ayrıca pencereden seken tüm ışığı odaya dağıtma görevi görmüş. Aynanın tam karşı duvarına yerleştirilen tablonun çerçevesinde de duvar panelleriyle uyumlu olması için beyaz renk tercih edilmiş.

Ateş kırmızısında yemek keyfi yapılan yemek odasının aydınlatmaları da son derece dramatik bir etki sağlamış. Vintage tarzda altın varaklı sarkıt lamba, odanın genel görünümü güçlendirmiş. Ayrıca sarkıt lambalar, pencerelerin her iki anına apliklerle bütünleştirilmiş.

Yemek odasının zemininde ise mekanın tümünü kaplayacak krem ve kahverengi desenli yumuşak bir halı kullanılmış. Halının renk ve deseni seçilirken, odayı yormamasına dikkat edilmiş.

Güçlü bir renk olan ateş kırmızı, bu muhteşem dekorasyonla oldukça başarılı bir şekilde kullanılmış. Son derece davetkar bir yemek odası haline gelmiş. Ateş kırmızısında yemek keyfi yapılan yemek odasını, “haftanın odası” olarak getiriyoruz karşınıza. Dekorasyon fikirleri için ilham perileri sizinle olsun…

ateskirmizindayemekkeyfi1

ateskirmizindayemekkeyfi2

ateskirmizindayemekkeyfi3

ateskirmizindayemekkeyfi4

ateskirmizindayemekkeyfi5