Ayna Kaplı Duvarlar

Ayna kaplı duvarlar ile eşsiz mekanlar yaratmak elinizde. Aynalar kuşkusuz mekanları olduğundan daha geniş ve ferah gösteriyor. Peki, duvara monte edeceğiniz küçük ölçekli bir ayna yerine ayna kaplı duvarlar ile harika mekanlar kurgulamak ister misiniz?

Ayna kaplı duvarlar… Belki söylerken uç bir fikir geliyor olabilir. Ama yaratıcı örneklerle ayna kaplı duvarlar, muhteşem “dekorasyon fikirleri”ne dönüşüyor. Farklı fikirler ile uygulanan ayna kaplı duvarlar, mekanın daha büyük görünmesini sağlarken aynı zamanda ferah ve aydınlık hissi veriyor. Ayna kaplı duvarlar, dekorasyon fikirleri açısından son derece farklı uygulamalarla karşımıza çıkıyor.

Ayna kaplı duvarlar nasıl yapılır?

Salondan yatak odasına, banyodan bahçeye dek ayna duvarlar ile derinlik hissi kuvvetli, ferah ve aydınlık mekanlar elde edebilirsiniz. Yekpare bir aynayı mekanda kullanacağınız gibi, devasa görünümü kırmak için ahşap ya da farklı malzemeleri bir arada uygulayabilirsiniz. Aynalar hem dekorasyon fikirleri açısından hem de fonksiyonelliğiyle oldukça uygun bir malzeme. Genellikle daha küçük ölçülerde duvara astığımız aynalar kullanırız. Kimi zaman dekorasyon için kimi zaman da kullanım amaçlı… Banyolarda olmazsa olmazdır. Yaşam alanlarında kullanılan aynalar ise hem mekanı geniş gösterir hem de aydınlık hissini arttırır. Ama ayna kullanımını biraz abartmaya ne dersiniz? Aynalarla büyük düşünün, ayna kaplı duvarlar ile mekanınızı eşsizleştirin. İşte karşınızda ayna kaplı duvarlar ile yapacağınız yaratıcı örnekler… Size ilham vermesi dileğiyle…

1. Devasa görünümü bölerek kırabilirsiniz

aynakapliduvarlar1

Zeminden tavana ayna duvarlar yaratırken devasa görünümünü kırabilirsiniz. Örneğin siyaha boyanan bu duvarda kare şeklinde 48 adet ayna kullanılmış. Hem mekanın geniş gösterilmesine katkı sağlanmış hem de harika bir duvar dekorasyon fikirleri ortaya çıkmış.

2. Farklı malzemeleri birleştirebilirsiniz

aynakapliduvarlar2

Devasa görünümü kırmak için aynaları farklı malzemelerle bir araya getirmeniz mümkün. Örneğin ahşap panelleri aynalarla kullanmak, olağanüstü duvar dekorasyon fikirleri… Ahşap panellerle yaratacağınız ayna kaplı duvarlar, modern dekorasyona sahip bir mekan izlenimi verecektir. Öte yandan ahşap paneller, bir tablo, saat gibi aksesuarları da asmanıza olanak sağlar.

3. Koyu renkleri ayna kaplı duvarlar ile yumuşatabilirsiniz

aynakapliduvarlar3

Yatak odaları dekorasyon fikirleri için ayna kaplı duvarlar kullanabilirsiniz. Yatak başlığınızın hemen arkasındaki ayna kaplı duvar, derinlik hissi verecektir. Ayrıca eğer koyu renk mobilyalarınız varsa, ayna kaplı duvarlar sayesinde renkleri yumuşatabilir, kırılmalarla çok şık yatak odası dekorasyon fikirleri elde edebilirsiniz.

4. Küçük yatak odalarında ayna kaplı duvarlar

aynakapliduvarlar4

Özellikle küçük yatak odaları için ayna kaplı duvarlar kullanabilirsiniz. Yatak başlığı ile bir bütünlük oluşturmasını sağlayarak aydınlık, ferah ve romantik yatak odası dekorasyon fikirleri uygulayabilirsiniz.

5. Banyo ve tuvaletlerde ayna kaplı duvarlar

aynakapliduvarlar5

Ayna kaplı duvarlar, özellikle küçük tuvalet ve banyolarda da çok işe yarayacaktır. Ayna kaplı duvarlar ile küçük tuvalet ve banyolarda derinlik hissi katarak daha ferah mekanlar kurgulayabilirsiniz. Hatta vintage dekorasyon fikirleri için eskitilmiş aynalara yer verebilirsiniz.  Aynı zamanda kısa koridorların derinliği artırmak için ayna kaplı duvarlar eşsiz bir deneyim…

6. Dış cephede ayna kaplı duvarlar

aynakapliduvarlar6

Aynaları dış cephede kullanmak da mümkün. Örneğin küçük bir veranda ya da arka bahçe için dış cephede ayna kaplı duvarlar yaratabilirsiniz. Güneşi yansıtan, çeşitli açılardan görünümler oluşturmak ve küçük bahçenizi oldukça geniş göstermek için ayna kaplı duvarlar, iyi bir fikir. Keyif yaparken, ayna kaplı duvarlar sayesinde daha geniş bir bahçede oturduğunuz hissini yaşayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here