Aynanı Kendin Yap

Aynanı kendin yap projesiyle birbirinden yaratıcı örnekler sunuyoruz size. Kendin yap projelerinin en güzel yanı, evdekileri değerlendirerek yeniden kazandırmanın yanı sıra yaratıcılığımızı da kullanmamız.

Aynanı kendin yap projeleri içinde pek çok farklı çalışma var. Salonda, yatak odasında, antrede ya da banyoda kullanabileceğiniz aynaları, basit projelerle kendiniz yapabilirsiniz. Son derece kolay projeler için yaratıcılık ve biraz emek gerekiyor. Sonuçlarından keyif alacağınız projeler, yaşam alanlarınızı da kişiselleştirecek. İşte sizin için seçtiğimiz birbirinden yaratıcı “aynanı kendin yap” projeleri.

1. PVC borulardan…

aynanikendinyap1PVC borular, kendin yap projelerinde oldukça sık kullanılıyor. Yaratıcılığı geliştirmek için PVC borular oldukça uygun bir malzeme. Kolay kesilebiliyor ve boyanabiliyor. PVC boruları ince şeritler halinde keserek aynanızın çevresine istediğiniz formu kurgulayabilirsiniz. PVC boruları dilediğiniz renkte boyayarak harika bir aynanız olabilir.

2. Yumurta kartonlarından…

aynanikendinyap2

Yumurta kartonları da yaratıcılığınızı uygulayabileceğiniz harika bir malzeme. Yumurta kartonlarının içlerini keserek muhteşem çiçekler yaratabilirsiniz. Dekorasyonunuza uygun renklerde boyayarak aynanızın etrafına yapıştırarak zarif aynalar yapmak elinizde.

3. Mozaik taşlardan…

aynanikendinyap3

Aynanı kendin yap projeleri için başka bir alternatif de küçük mozaik taşlar. Aynanızı istediğiniz formda kestirdiğiniz kontrplak üzerine yapıştırın ve çevresini küçük mozaik taşlarla süsleyin. Bu güzel proje, özellikle banyolar için son derece şık duracaktır…

4. Halatlardan…

aynanikendinyap4

Halatlar da kendin yap projeleri için yaratıcı dekorasyon fikirleri sunuyor. Oldukça kolay bu projede, halat ipini aynanın çevresine yapıştırarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz, halatın üzerine minik deniz kabukları da yapıştırarak “aynanı kendin yap” projenizi hayata geçirebilirsiniz.

5. Sprey boyadan…

aynanikendinyap5

Pasta taban kağıdını aynanın üzerine yerleştirin ve sprey boya ile harika bir aynaya sahip olun. Pasta taban kağıdını aynanızın tam ortasına, kaymaması için bir bantla tutturun. Özellikle beyaz boya ile eşsiz bir ayna sizin olacak.

6. Kurumuş dallardan

aynanikendinyap6

Ormanda yapacağınız güzel bir yürüyüşte mutlaka kuruyan ağaç dallarını toplayın. Çünkü kurumuş ağaç dalları ile yapılacak çok yaratıcı proje var. Onlardan biri de bu harika ayna… Kurumuş dalları ahşap yapıştırıcı kullanarak aynanızın etrafını çevreleyin. Ağaç dallarını mükemmel bir şekilde yapıştırmanıza gerek yok. Gelişigüzel yapıştırarak da harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

7. Bambu çöp şişlerden

aynanikendinyap7

Oldukça ekonomik bir şekilde yapacağınız başka bir “aynanı kendin yap” projesi… Düşük maliyetle harika bir iş çıkarabilirsiniz. Bambu çöp şişleri dilediğiniz renklere boyayarak aynanın arkasından yapıştırın. Bambu çöp şişleri önce boyayarak yapabileceğiniz gibi, yapıştırma işleminden sonra aynanın üzerini kapatarak şişlere sprey boya uygulayabilirsiniz.

8. Plastik kaşıklardan

aynanikendinyap8

Kendin yap projeleri yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Bu aynanın son hali, plastik kaşıkların ne kadar da değerli olduklarını düşündürebilir. Basit malzemeleri yaratıcı dokunuşlarla pahalı ve eşsiz bir hale getirebilirsiniz. Plastik kaşıkların saplarını kesin, bir kontrplak üzerine yapıştırarak işe koyulun. Sonrası, istediğiniz renklerle boyamak…

9. Oyuncaklardan…

aynanikendinyap9

Oyuncaklar, figürler… Aynanızın üzerine yapıştırın ve boyayın. Hem eğlenceli dekorasyon fikirleri sevenlere hem de çocuk odaları için eşsiz bir “aynanı kendin yap” projesi… Üstelik hem kolay hem de eğlenceli…

10. Fon kartonlarından…

aynanikendinyap10

Renkli fon kartonların hikmetinden sual olunmaz… Fon kartonları, kendin yap projelerini sevenler için eşsiz bir malzeme. Fon kartonlarından yapacağınız çiçekleri aynanın etrafına yerleştirin. Tek bir renk ile yapacağınız bu projede, farklı renkleri kullanarak degrade geçişler de kurgulayabilirsiniz.

11. Fotoğraflardan…

aynanikendinyap11

Daha kolay bir “aynanı kendin yap” projesi arıyorsanız, bu örnek tam size göre. Bir ozalitçiden bastıracağınız fotoğrafları aynanın çevresine yapıştırarak farklı bir aynaya sahip olabilirsiniz. Bir ikonun fotoğrafları, ailenizin ya da sizin… Sadece aynanızın ölçüleriyle fotoğraflarınızın ölçüsüne dikkat etmenizi öneririz.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here