Balkonu Güzelleştirmenin Yolları

Balkonu güzelleştirmenin yolları, küçük ama güçlü ayrıntılardan geçiyor. Küçük ya da büyük bir balkonunuz varsa, şanslısınız. Kentli yaşamlarda nefes almak, keyif yapmak için balkonlar imdadımıza koşuyor. Peki, balkonu güzelleştirmenin yolları nelerden geçiyor? Gelin birlikte bakalım…

Balkonu güzelleştirmenin yolları için oldukça uygun maliyetli çözümler bulabilirsiniz. Özellikle kent hayatında küçük de olsa bir balkonunuz varsa, şanslı insanlardan birisiniz. Yoğun bir günün ardından stres atmak, küçük keyif molaları için balkonlar eşsiz mekanlardır… Balkonunuzun küçüklüğü ise, güzel ve şık olmasına engel değil. Balkonunuzu eşsiz bir mekan haline getirmek, keyfinizi artıracak önerileri sizin için derledik.

Duvarlar boş kalmasın

balkon-dekorasyon-1

Balkon duvarlarınızı ihmal etmeyin. Duvarlarda kurgulayacağınız aksesuarlar, raflar, duvar saksıları ya da dikey bahçeler, balkonunuzda eğlenceli ve sıcak bir atmosfer yaratacaktır. Ayrıca minik bir balkonunuz varsa, açılır kapanır bir masayı da duvara monte olarak kullanabilirsiniz.

Balkona gölgelikler

balkon-dekorasyon-2

Güneşi bolca alan bir balkonunuz varsa, pergola ya da şemsiyelik kullanarak balkonda geçirdiğiniz vakti artırabilirsiniz. Pergola ya da şemsiyeler balkonunuzda hem çok şık duracaktır hem de sizi güneşten koruyacaktır.

Saksılar, saksılar…

balkon-dekorasyon-3

‘Balkonu güzelleştirmenin yolları’ndan biri de saksılar…. Saksılar, bir balkon için olmazsa olmazlardan… Rengarenk çiçek ve bitkiler için şık saksılara mutlaka balkonunuzda yer vermelisiniz. Eğer balkonunuz geniş metrekareye sahipse, büyük saksılar son derece şık duracaktır. Hatta yemek ve dinlenme alanlarını büyük ahşap saksılarla belirleyerek sınırlar oluşturabilirsiniz.

Konfor

balkon-dekorasyon-4

Balkonunuzu bir keyif mekanı yapacaksanız konfordan asla ödün vermeyin. Balkonunuzun büyüklüğüne göre minderler, yastıklar hatta hamak… Konforunuzu artıracak her şeyi balkonunuzda kullanabilirsiniz.

Aydınlatma

balkon-dekorasyon-5

Balkonu güzelleştirmenin yolları için aydınlatma unsurlarını unutmayın. Bir bahçe apliğini balkon duvarınızda kullanabilir, fenerler ve mumlara bolca yer verebilirsiniz. Balkonunuzda akşam sefası yaparken aydınlatmalar oldukça şık duracaktır.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here