Banyo için kendin yap fikirleri

Banyo için kendin yap fikirleri sunuyoruz. Hem banyonuzu güzelleştirmek hem kullanım kolaylığını artırmak hem de yaparken keyif alacağınız birbirinden yaratıcı ve kolay fikirler karşınızda…

Banyo için kendin yap fikirleri ile harikalar yaratabilirsiniz. Havlular, kişisel bakım aletleri ya da küçük ölçekteki eşyalarınız için depolama alanları yaratabilir, çamaşır makinenizi güzelleştirebilir ya da yepyeni bir banyo paspasına sahip olabilirsiniz. Üstelik son derece kolay ve düşük maliyetlerle… Yapacağınız minik dokunuşlarla hem keyif alabilir hem de banyonuzda farklı fikirlere yer açabilirsiniz. İşte karşınızda birbirinden farklı ve yaratıcı banyo için kendin yap fikirleri…

Eski tencere mi?

banyoyakendinyapfikirleri1

Eski tencereler, banyo için kendin yap fikirleri arasında. Eski bir tencereyi çöpe atmaktan kurtararak, banyonuzda harika bir sepete dönüştürebilirsiniz. Üstelik son derece düşük bir maliyetle. Nalburlardan bulabileceğiniz halat ipi yapıştırarak tencerenizi kaplayın, havlularınız için harika bir sepet karşınızda!

Yumuşacık paspas

İhtiyacınız olan, halı kaydırmaz mat, makas ve eski havlular… Eski havluları dilediğiniz uzunlukta şeritler halinde kesin ve mata düğümleyin. Çevreci ve organik paspasınız kullanıma hazır. Üstelik çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Yepyeni bir ayna

banyoyakendinyapfikirleri3

Aynanıza pahalı bir çerçeve almaya gerek yok. Bu projede boncuk ya da farklı taşları kullanabileceğiniz gibi yapı marketlerden cam mozaik plakalardan da alabilirsiniz. Banyo için kendin yap fikirleri ile şık bir aynaya sahip olabilirsiniz.

Makyaj fırçaları nerede?

banyoyakendinyapfikirleri4

Makyaj yaparken çantanın içinden fırçaları aramaya son… Cam bir fanusun içine biraz çakıl taşları doldurup, makyaj fırçaları için harika bir alan yaratabilirsiniz. Makyaj fırçalarınıza çok kolay ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda banyo için şık bir aksesuar da olacaktır.

Sanki plajdaymış gibi…

banyoyakendinyapfikirleri5

Kolay bir şekilde yapacağınız bu paspaslar, banyodan çıktığınızda sanki plajdaymış gibi bir his verecek. Halı kaydırmaz matın üzerine yapıştıracağınız taşlar ile farklı ve eğlenceli bir banyo paspasınız olacak.

Tel tokaları kaybolanlara

banyoyakendinyapfikirleri6

Tek tokaları sürekli kaybedenlerdenseniz bu proje tam size göre. Banyoda bir dolabın önü ya da içini kullanarak mıknatıslı bir şerit yapın, tel tokalarınızdan fire vermeyin.

Cam kavanozlar

banyoyakendinyapfikirleri7

Banyo için kendin yap fikirleri arasında yine farklı bir proje… Bir plaka üzerine boru kelepçelerini kullanarak cam kavanozları monte edin. Pamuklar, diş fırçaları, kulak temizleme pamuğu ve banyoda rahatlıkla ulaşabileceğiniz her türlü ıvır zıvır için muhteşem bir depolama fikri…

Sepetler, kutular…

banyoyakendinyapfikirleri8

Banyoda yeterli dolabınız yoksa oldukça düşük bir maliyetle depolama alanları yaratmanız mümkün. Örneğin askılı saksılar ya da kutuları banyonuzun duvarına asarak açık dolaplar kurgulayabilirsiniz.

Çamaşır sepeti

banyoyakendinyapfikirleri9

Çamaşır sepetinizi kendiniz yapabilirsiniz. Eski bir sepete hasır ipi yapıştırarak etrafına dolayın ve içine de bir örtü serin. Çamaşır sepetiniz hazır.

Çamaşır makineleri sıradan mı?

banyoyakendinyapfikirleri10

Çamaşır makinenizin sıradanlığını kırarak, eğlenceli dekorasyon fikirleri yaratabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı folyo ya da hazır satılan yapışkanlı stencileri kullanarak çamaşır makinenizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

Kavanozlara küçük dokunuşlar

banyoyakendinyapfikirleri11

Kavanozların altını artık kumaşlarla kaplayarak üzerine biraz karatahta boyası sürün. Taraklar, fırçalar ya da pamuk için şık bir depolama alanınız olacaktır. Banyo için kendin yap projesinde, tebeşirle kavanozlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Saç kurutma makinesine saklama alanı

banyoyakendinyapfikirleri12

Saç kurutma ve fön makinelerine banyoda dağınıklık yaratmasına son verebilirsiniz. Banyo için kendin yap fikirleri arasında hem yaratıcı hem de son derece kolay bir proje… Yapı marketlerden alabileceğiniz PVC çatal boruyu, banyonuzun dekorasyonuna uygun bir renkte boyayın. Saç ve fön makineniz için muhteşem bir saklama alanı.

Kutu kutu pense

banyoyakendinyapfikirleri13

Banyo için her zaman daha fazla depolama alanlarına ihtiyaç vardır. Banyonuzda yeteri kadar dolabınız yoksa, kutuları duvarınıza monte edebilirsiniz.

Kullanışlı alanlar

banyoyakendinyapfikirleri14

Banyo dolabınızın kapağını da ekstra depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Dolap kapağını askılı sistemlerle fonksiyonel bir hale getirmeniz mümkün.

Eskiden çekmeceydi

banyoyakendinyapfikirleri15

Eski çekmecelerinizi çöpe atmayın. Çekmeceleri bir raf gibi kullanarak banyonuzda değerlendirebilirsiniz. Hatta çekmecenin üzerine ilave edeceğiniz fazladan kulplarla takılarınızı da asabilirsiniz.

Banyoda mum ışığı

banyoyakendinyapfikirleri16

Banyo için kendin yap fikirleri arasında yapması oldukça kolay bu proje ile romantik bir banyo ambiyansı yaratabilirsiniz. Cam kavanozların içine kum taşlar koyarak içlerine mumları yerleştirin. Hatta kokulu mumlar kullanırsanız, banyonuzda romantizmi artırabilirsiniz.

Bu saksılarda çiçek yok

banyoyakendinyapfikirleri17

Duvar saksılarını banyonuzda değerlendirerek kullanışlı alanlar kurgulayabilirsiniz. Bu proje, hem kişisel bakım malzemeleriniz için harika duracaktır hem de banyo dekorasyonunuzu güçlendirecektir.

Kullanışlı bir banyo

banyoyakendinyapfikirleri18

Banyo dolabınızın boşta kalan yanını değerlendirmeyi unutmayın. Dolaba dilediğiniz renk ya da malzemeden yapılmış bir sepet monte etmek, “banyo için kendin yap fikirleri” arasında. Sepetinizi kişisel bakım aletlerinizi, tuvalet kağıtlarını, havluları ya da tuvalette okumak için gazete-dergileri koyarak değerlendirebilirsiniz.