Bebek Odalarında Vintage Dekorasyonu

Bebek odalarında vintage dekorasyonu arıyorsanız, karşınıza ilham verecek örnekler getiriyoruz. Vintage modası uzun zamandır tahtından inmiyor. Salondan yatak odasına, mutfaktan banyoya dek vintage dekorasyonu her daim aranan stillerden biri.

Geçmişi bugüne taşıyan nostaljik bu akım, modada olduğu kadar ev dekorasyonunda da son yılların trendlerinden. Bebek bekleyen ebeveynlerden biriyseniz ve “bebek odalarında vintage dekorasyonu” fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Geçmişin izlerini taşıyan bir odayı bebeğiniz için hazırlayabilirsiniz.

Bebek odalarında vintage dekorasyonu nasıl kurgulanır?

Bebek odalarında vintage dekorasyonu kurgulamak için öncelikle duvar rengine ve büyük mobilyalara karar verip seçmelisiniz. Bebek odası için açık ve uçuk tonlu renkleri kullanmalısınız. Örneği beyazı, neredeyse tüm renklerin pastel açık renkleriyle bütünleştirebilirsiniz. Aynı zamanda desenli duvar kağıtları da harika bir fikir olacaktır.

Günümüzde pek çok dekorasyon tarzına uygun mobilyalar bulmak mümkün. Ama yine de ikinci el mobilya satan mağazaları gezebilirsiniz. Pirinç aksamlı ve ahşap mobilyalar tam size göre. Dolap ve şifonyerleri de eskitme özellikleri olanlardan tercih etmeniz, vintage tarzı güçlü kılacaktır. Bebek odalarında vintage dekorasyonu için fikirler ararken, en çok aksesuarlar üzerinde durmalısınız. Hatta kendi oyuncaklarınızı da bebeğinizin odasında kullanabilirsiniz. Perde ve halı seçiminizde ise hafif ve nostaljik havası olanları kullanmanız, vintage etkiyi artıracaktır.

Aydınlatma unsuru, aksesuarlar, perdeler, mobilyalar… En küçük ayrıntının bile vintage stili güçlendireceğini unutmayın. Bebek odalarında vintage dekorasyonu kurgulamak isteyenlere birbirinden “vintage” örneklere göz atmalarını öneririz.

Bebek odanız için renk alternatifleri arıyorsanız, buradan bakabilirsiniz.

bebekodalarindavintagedekorasyonu1

bebekodalarindavintagedekorasyonu2

bebekodalarindavintagedekorasyonu3

bebekodalarindavintagedekorasyonu4

bebekodalarindavintagedekorasyonu6

bebekodalarindavintagedekorasyonu8

bebekodalarindavintagedekorasyonu11

bebekodalarindavintagedekorasyonu12

bebekodalarindavintagedekorasyonu13

bebekodalarindavintagedekorasyonu14

bebekodalarindavintagedekorasyonu15

bebekodalarindavintagedekorasyonu16

bebekodalarindavintagedekorasyonu17

bebekodalarindavintagedekorasyonu18

bebekodalarindavintagedekorasyonu19