Bir Kahverengi Koltuk, 10 Dekorasyon

Bir kahverengi koltuk, 10 dekorasyon fikirleri karşınızda… Kahverengi koltuğunuz ya da koltuk takımınız için dekorasyon fikirleri arıyorsanız, seçtiğimiz örneklere göz atmalısınız.

Bir kahverengi koltuk, 10 dekorasyon fikirlerinden biri tam size göre… Koltuk seçimini kahverengiden yana kullanmışsanız, sıradan ya da şık dekorasyon fikirleri kurgulamak için ince bir çizgidesinizdir demektir. Kahverengi koltukların olduğu salonunuzu monotonluktan kurtarmanız mümkün. Kahverengi, doğru kullanılmazsa sıkıcı ve sıradan bir dekorasyona yol açabilir. Ancak doğru renk ve doğru dekorasyon seçimleri yaparak kahverengiyi kullanarak şık, çarpıcı salon dekorasyon fikirleri ile harikalar yaratabilirsiniz. Kahverengi koltuklarınızı eşleştirmek için pek çok renk alternatifi var. Türkuaz, turuncu, sarı, mavi, yeşil, bakır, kırmızı ve fuşya renklerini kahverengi ile son derece kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kahverengi koltuklarınız için çarpıcı renklerle vurgu alanları yaratabilirsiniz. Vurgu yapmak istediğiniz renkleri perde, halı, yastıklar, aksesuarlar ya da aydınlatma unsurlarında kullanabilirsiniz. Böylelikle hem kahverengi koltuklarınızın derinliğini artırmış olursunuz hem de salonunuza şık bir stil kazandırırsınız. Bir kahverengi koltuk, 10 dekorasyon fikirleri size ilham verecek.

1. Kahverengi koltuk dekorasyonu için güneş etkisi

kahverengikoltukmodelleri1

Bir kahverengi koltuk, 10 dekorasyon fikirlerinden biri, güneşin sarısını kullanmak… Eğer sakin bir salon dekorasyonu arıyorsanız, kahverengi koltuğunuzu açık sarı tonlarıyla eşleştirebilirsiniz. Sarıyı duvar renginde kullanabileceğiniz gibi kahverengi koltuğunuzu sarı bir berjer ile de tamamlayabilirsiniz.

2. Kahverengi koltuk dekorasyonu için kırmızı

kahverengikoltukmodelleri2

Kahverengi koltuğunuzu kırmızının sıcaklığı ile bir arada kullanmanız mümkün. Kırmızı rengi kahverengi ile kullanırken dikkatli olmalısınız. Kırmızı rengi kullanırken biraz daha cimri davranabilirsiniz. Çarpıcı ve çekici bir salon dekorasyonu için kahverengi koltuğun monotonluğunu kırmızı ile kırabilirsiniz.

3. Kahverengi koltuk dekorasyonu için fuşya

kahverengikoltukmodelleri3

Fuşya rengi ile kombin yapmak, bir kahverengi koltuk, 10 dekorasyon fikirlerinden biri… Fuşyanın çarpıcı ve parlak özelliğini kullanarak kahverengi koltuğunuzun cazibesini artırabilirsiniz. Yastıklar, aksesuarlar ya da duvarlarda minik lekeler şeklinde kullanacağınız fuşya rengi, küçük ayrıntılarda şık sonuçlar verecektir.

4. Kahverengi koltuk dekorasyonu için yumuşak geçişler

kahverengikoltukmodelleri4

Çarpıcı renklerin yanı sıra salon dekorasyonunuzda daha yumuşak bir stil yakalamak istiyorsanız, kahvenin açık tonlarını kullanarak zengin gölgeler oluşturabilirsiniz. Örneğin kahverengi koltuğunuzun iki-üç ton açığını yastıklarda kullanmak iyi bir fikir. Eğer koltuğunuzda bolca yastığınız varsa, kahvenin birkaç farklı tonunu kullanarak degrade geçişler oluşturabilirsiniz.

5. Kahverengi koltuk dekorasyonu için yeşil

kahverengikoltukmodelleri5

kahverengikoltukmodelleri5a

Huzur veren, sakin salon dekorasyonu için kahverengi koltuğunuzu yeşil kullanarak salonunuzda harika bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Çimen, nefti ya da daha açık yeşil tonları, kahverengi koltuğunuz ile mükemmel bir uyum yakalayacaktır.

6. Kahverengi koltuk dekorasyonu için mavi

kahverengikoltukmodelleri6a

Bir kahverengi koltuk, 10 dekorasyon fikirlerinden biri de mavi renk ile eşleştirmek.. Kahverengi koltuğunuz için mavi tonlarını kullanarak rahatlatıcı ve sıcak bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Halıdan perdeye, aksesuarlardan yastıklara dek oldukça kolay bir şekilde mavi rengi kahverengi koltuğunuz ile bütünleştirebilirsiniz.

7. Kahverengi koltuk dekorasyonu için beyaz

kahverengikoltukmodelleri7

Modern, yalın ve temiz bir salon dekorasyonu için kahverengi koltuğunuz için zıt gölgeler kurgulayabilirsiniz. Bunun için beyaz renk, doğru bir tercih olacaktır. Kahverengi ve beyazın zıtlığı ile dramatik bir salon dekorasyonu sağlayabilirsiniz.

8. Kahverengi koltuk dekorasyonu için altın ya da bakır

kahverengikoltukmodelleri8

Bir kahverengi koltuk, 10 dekorasyon fikirlerinden biri de altın ya da bakır renk seçenekleri… Kahverengi koltuğunuzun tarzı ne olursa olsun, altın ya da bakır renkleriyle kombinleyerek sofistike ve zarif salon dekorasyonu yapabilirsiniz.

9. Kahverengi koltuk dekorasyonu için türkuaz

kahverengikoltukmodelleri9

Kahverenginin en çok uyum sağladığı renklerden biri de türkuaz… Kahverengi ve türkuaz ile iyi bir karışım yapılan salon dekorasyon fikirleri oldukça şık sonuçlar verir. Türkuaz renginin zarifliği ve çarpıcılığını kahverengi koltuğunuz ile bütünleştirebilirsiniz. Kahverengi koltuğunuzun üzerinde kullanacağınız türkuaz yastıklarla oldukça şık bir salon kurgulayabilirsiniz.

10. Kahverengi koltuk dekorasyonu için turuncu

kahverengikoltukmodelleri10

kahverengikoltukmodelleri10a

Bir kahverengi koltuk ile 10 dekorasyon fikirlerinden biri de turuncu… Turuncu rengin yüksek enerjisiyle kahverengi koltuğunuza hareketlilik katabilirsiniz. Klasik ya da modern salon dekorasyonunuzu, muhteşem bir eşleştirme olan kahverengi-turuncu renklerinin uyumuyla vurgulayabilirsiniz. Şık ve yenilikçi salon dekorasyon fikirleri için kahverengi koltuğunuzu turuncu ile bütünleştirebilirsiniz.

4 Yorumlar

  1. Koltugum deri kahverngi L dger butun esyalrim beyaz sade gri sade bi hali kullanmayi dusunuyorum nasil olur yardimci olabilirmisinz tsk

  2. merhaba çatı katta kahverengi tv ünitesi ve 2 adet kahverengi deri berjerim var , 2 adet kanape almak istiyorum ne renk alım( kırmızı uyarmi )tşk

  3. Merhaba salon koltuklarimin zemini koyu kahve minder ve yastiklari krem ben minder ve yastiklarini yuzletmek istiyorum hangi renk daha uygun olur

  4. merhabalar
    benım beyaz ama minderleri kahverengi olan kırlentleri yıne mınık kahve detayından olusan beyaz agırlıklı oturma gurubum var yemek masam acık kahve dataylı ama beyaz renk orta sehpam yıne beyaz konsol beyaz parkelerım beyaz halım krem acık bej karısık perdelerım beyaz tül üzerınde acık kahve fonlardan mevcut odamda hiç aksesur kullanamadım cunku hangı renk aksesur secmelıyım bılemıyorum.mavi tonlarında turkuaz rengi aksesuar kullansam olur mu masama sehpama konsol üzerine ve koltuklara turkuaz kırlent dogru bır tercıh olur mu spor degıl şık bir görüntü olsun istiyorum bu konuda bana bılgı verebılır mısınz acaba

Comments are closed.