Bu Köşe Hobi Köşesi

Bu köşe hobi köşesi diyerek odanızın bir bölümünü boş vakitlerinizi değerlendirmek üzere ayırabilirsiniz. Hobilerinizi rahatça yapabileceğiniz köşeler için ‘dekorasyon fikirleri’ göz atmak ister misiniz?

Bu köşe hobi köşesi… Yoğun, yorgun saatler ve günlerden sonra kafanızı dağıtabileceğiniz, boş vakitlerinizi değerlendireceğiniz, sadece ‘size özel’ bir alana evinizde yer açabilirsiniz. Hobileriniz için ayıracağınız bir odanız varsa dekorasyon fikirlerini uygulamanın da pek çok yolu var. Ancak vaktinizi değerlendirmeye ayıracağınız özel bir oda yoksa odanızın bir köşesini hobi köşesi olarak kurgulamak da mümkün. Mutfağınız ya da oturma odanızın bir köşesini kendinize ayırabilirsiniz. Eski bir dolap, kullanmadığınız bir masa ya da raflar ile harika bir hobi köşesi oluşturabilirsiniz.

Dikiş dikmek, örgü örmek, resim yapmak, ahşap boyama, takı yapmak gibi pek çok hobinizle evinizde rahatlıkla ilgilenebilirsiniz. Hobiniz için uygun bir yer belirledikten sonra öncelikle kullanabileceğiniz elinizdeki eşyaları değerlendirebilirsiniz. Kullanmadığınız mobilyaları belki birkaç küçük dokunuşla işinize yarar bir hale getirebilirsiniz. Örneğin kullanmadığınız küçük bir masayı, hobi masası olarak yeniden tasarlamanız mümkün. Masanızın üzerine yerleştireceğiniz birkaç raf, hem hobi köşenizin dekorasyonunu tamamlayacaktır hem de hobi malzemeleriniz için depolama ihtiyacını karşılayacaktır. Rafların üzerine ya da hemen yanında yer vereceğiniz dolabın üzerine kutular ya da sepetler yerleştirerek fazladan depolama alanları oluşturabilirsiniz. Kutu ve sepetlerle, bu köşe hobi köşesi görünümü güçlendirebilirsiniz. Hobi alanlarında küçük malzemeler için kutu ve sepetler iyi bir depolama alanı olacaktır. Makara, ip, fermuar, takı malzemeleri, boya ya da yapıştırıcılar için düzenleyici kutular son derece ideal bir seçim. Böylelikle köşeniz için bu köşe hobi köşesi diyebilirsiniz.

hobi-kosesi17Renkli ve işlevsel bir hobi köşesi yaratırken düzenli olmaya özen gösterin. Düzensiz bir hobi alanı, dekorasyon açısından da iyi bir görünüm vermeyecektir. Ayrıca hobi köşeniz için farklı aksesuarları kendiniz de yapabilirsiniz. Örneğin hatırlatıcı bir panoyu kendiniz de yapabilirsiniz. Kumaş çerçeveli bir panonun yanı sıra mantar panodan da kendi tasarımınızı uygulayabilirsiniz. Mantar pano tasarımları için buradaki konumuz ilginizi çekecektir.

Bu köşe hobi köşesi diye sahipleneceğiniz alanı kişileştirebilirsiniz. Dolap çekmecelerine renkli, desenli yapışkanlı folyolarla neşe katabilirsiniz. Ya da çekmece kulplarını süslemek ya da boyamak iyi dekorasyon fikirleri arasında. Çekmece kulplarını biraz neşeli hale getirmek için biraz oje dahi işinizi görecektir.

Bu köşe hobi köşesi olsun diye karar verdiğiniz alana göre pek çok dekorasyon fikirleri bulunuyor. Sizin için seçtiğimiz hobi köşesi örneklerinden ilham alabilirsiniz.

hobi-kosesi1

hobi-kosesi2

hobi-kosesi3

hobi-kosesi4

hobi-kosesi5

hobi-kosesi6

hobi-kosesi7

hobi-kosesi8

hobi-kosesi9

hobi-kosesi10

hobi-kosesi11

hobi-kosesi12

hobi-kosesi13

hobi-kosesi14

hobi-kosesi15

hobi-kosesi16