Cesur Mutfak Dekorasyonu

Cesur mutfak dekorasyonu Fransız country tarzıyla kurgulanarak son derece elegan ve sofistike bir ambiyans yaratmış. Hem şık hem de cesur mutfak dekorasyonu ilham verecek. “Haftanın Odası”nda bu kez farklı, özgün ve cesur bir mutfağı getiriyoruz karşınıza…

Cesur mutfak dekorasyonu güçlü vurguları, Fransız country tarzını iyi özümseyerek kurgulanmış. Fransız zarafeti mutfağın tümünde devam ettirilmiş. Mutfağın odak noktasında, ünlü kuzine fırın markası Lacanche bulunuyor. Fransız şıklığı ve kaliteyle bütünleşen kuzineli fırın için özel bir niş alanı yapılmış. Beyaz dolapların tercih edildiği mutfakta, fırının olduğu duvar ve hemen karşısında yer alan beyaz dolapların üzerindeki boşluklar, siyah-beyaz damask desenli duvar kağıdı ile kaplanmış. Damask desenli duvar kağıdıyla, Fransız tarza gönderme yapılırken aynı zamanda beyaz dolaplarla da uyum sağlamış.

“Cesur mutfak dekorasyonu”nda doğal taşlara yer verilmiş. Fırının olduğu niş duvarında, tezgahta ve zeminde traverten cömertçe kullanılmış. Yaklaşık 30 metrekarelik mutfak, iki ayrı ada kullanılmasıyla dikkat çekiyor. Adalardan biri hazırlama alanı olarak ayrılmış ve burada bir lavaboya yer verilmiş. Akçaağaç kullanılan ada, mutfağın pencereye ve ana bulaşık yıkama bölümünün hemen yanına yerleştirilmiş. İkinci adada ise yemek yeme ve hazırlık alanı olarak kurgulanmış. Kuzineli fırının hemen arkasına yerleştirilen ikinci ada, üç adet koyu vizon renkli, deri kısa bar tabureleriyle tamamlanmış. Böylece kuzineli fırının arkasına yerleştirilen adaların hazırlık, temizlik ve keyif alanlarına hizmet etmesi sağlanmış.

Gün ışığı açısından oldukça zengin mutfakta aydınlatma unsurları da özenle seçilmiş. Adaların hemen üzerinde yer alan avizeyle, hem Fransız country tarzını hem de kullanılan traverten ile muhteşem bir uyum yaratılmış. Ana temizlik alanı olan pencere önündeki lavabonun olduğu bölümde de Fransız zarafeti devam ettirilmiş. Lavabonun her iki yanına yerleştirilen şık ve zarif abajurlar, cesur mutfak dekorasyonu açısından ayrıca çarpıcı aksesuarlar olarak yer almış.

Cesur mutfak dekorasyonu, kuzineli fırının yanındaki keyif ve dinlenme için küçük bir koltuk ile tamamlanmış. Beyaz dolaplarla bütünleştirilen kanepe, travertenin renklerinden esinlenilen kumaşla kaplanmış. Kanepenin olduğu duvardaki Fransız saat ile zarif bir görünüm elde edilmiş.

Zarif, farklı, güçlü ve cesur mutfak dekorasyonu, “Haftanın Odası” olarak karşınızda… Dekorasyon fikirleri konusunda ilham vermesi dileğiyle…

cesurmutfakdekorasyonu1

cesurmutfakdekorasyonu2

cesurmutfakdekorasyonu3

cesurmutfakdekorasyonu4

cesurmutfakdekorasyonu5

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here