Çöp Konteyneri Nasıl Saklanır?

Çöp konteyneri nasıl saklanır? Evimizin şık, düzenli ve temiz olması gerektiği kadar yaşadığımız çevrenin de düzeni son derece önemli. Özellikle bahçeli evi olanlar, çöp konteynerlerinin görünümünden rahatsızlık duyabilir. İşte, “çöp konteyneri nasıl saklanır?” konusunda öneriler…

Çöp koyteyneri nasıl saklanır? Salondan yatak odasına, çocuk odasından mutfağa, banyodan antreye kadar dekorasyon fikirleri arar dururuz. Her şey, kullanışlı, şık ve düzenli olmalıdır. Tadilatlar bitmez, ihtiyaçların arkası gelmez. Avizeler, yeni alınan kanepelere uymamıştır, mutfak halısının rengi artık beğenilmez; yenileri aranır. Ancak evimizin içinde gösterdiğimiz titiz ve şık dekorasyon fikirleri, evimizin dışında da devam etmeli. Konforumuz kadar, güzelliğe bakmak, yaşam enerjimizi artırır.

Özellikle bahçeli bir eviniz varsa, çöp konteynerleri baş ağrıtabilir. Çöp konteyneri olağan durumuyla hiçbir şey yapmadan dâhi güzel görünümlü evinizin görüntüsünü katledebilir. Peki, çöp konteyneri nasıl saklanır? İşte size, ilham alabileceğiniz birkaç fikir…

Çöp konteyneri nasıl saklanır?

Genellikle çöp konteyneri evlerin arka bahçelerinde konumlandırılmak istenir. Ancak konteynerin çöp kamyonlarının yolunun üzerinde durması gerekir. Böylece çöp kamyonunun yolunu beklemenize, çöpleri dışarıya çıkartmak için ekstra enerjiye gerek kalmaz. Ancak çöp kamyonlarının yolunun üzerinde konumlandıracağınız konteyneri son derece şık ve basit fikirlerle gizlemeniz de mümkün. Eğer kullanım kolaylığı için mutfağınızın açıldığı bahçede konteyner kullanıyorsanız da, yaratıcı dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz.

Alanınız uygunsa, sarmaşık gibi bitkilerle çöp konteynerini gizleyebilirsiniz. Ancak daha temiz bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bahçe çitlerini, sürgülü kapılar kullanabilirsiniz. Kağıt-ambalaj, cam ve plastik atıklar için ayrı çöp konteynerleri oluşturarak harika bir çöp depolama alanı kurgulayabilirsiniz. Eğer çöp konteynerini yerleştirebileceğiniz bir niş varsa, hemen önüne bir kapı yaptırabilir ya da sürgülü kapı kullanabilirsiniz. Her iki uygulama da son derece kullanışlı olacaktır. Kapıları, evinizin binasına uygun renklerde boyayabilirsiniz. Böylelikle, binanızın genel görünümünü bozmadan, konteyneri gizlemiş olursunuz. Çöp konteyneri alırken, mutlaka sağlam olmasına da dikkat edin. Ayrıca çöp ayrıştırmak için plastik çöp konteyneri işinizi kolaylaştıracaktır.

Evinize doğru yürürken, çöp konteynerinin görünümünün sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız, birbirinden pratik ve yaratıcı örnekler bulunuyor. Evinizin içi kadar, binanın dış görünümü de korumak gerekiyor. Çöp konteynerinin keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin. Çöp konteyneri nasıl saklanır? Yanıtlarını, fotoğraflardaki örneklerden bulabilirsiniz.

copkonteynerinasilsaklanir1

copkonteynerinasilsaklanir2

copkonteynerinasilsaklanir3

copkonteynerinasilsaklanir4

copkonteynerinasilsaklanir5

copkonteynerinasilsaklanir6

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here