Eğlenceli Oturma Odası

Eğlenceli oturma odası, tüm ailenin hoşça vakit geçirebilecekleri şekilde dekore edilmiş. Renklerin bolca kullanıldığı, eğlence vaat eden bu şık oturma odasını, “Haftanın Odası” seçtik.

Eğlenceli oturma odası, hem renkler hem kullanılan formlar hem de seçilen mobilyalarla son derece çarpıcı bir yaşam alanı haline getirilmiş. İki genç çocuklu ailenin birlikte vakit geçirecekleri bir mekandan yola çıkılan yaşam alanı, ailenin her ferdinin ihtiyaç ve hobilerine göre düşünülerek tasarlanmış. Salon ile oturma odası, duvar ya da panel yerine sık pileli keten bir perde ile ayrılmış. Böylelikle her iki oda birbirinden bağımsız bir şekilde kurgulanırken, aynı zamanda ihtiyaç olduğunda iki odanın birbirine rahat bir şekilde açılması sağlanmış.

Ev dekorasyon fikirleri ararken en önemli şeylerden biri de ihtiyaçlara uygun olması ve yüksek konfor sağlaması. Bu oturma odası dekorasyonu da ihtiyaçlar gözetilerek ailenin konforlu bir şekilde bir arada vakit geçirmesi üzerinde durulmuş. Müzikle ilgilenen iki genç çocuğun rahatça müzik yapması, aile üyelerinin birlikte TV izlemesi, dinlenmesi ve keyif yapması için dekore edilmiş. Oturma odasının kirişli duvarı için mobilya yaptırılarak TV ünitesi oluşturulmuş. TV’nin her iki tarafına genç çocukların gitarları yerleştirilmiş. Böylece çocukların hem gitarlarına kolay ulaşımı sağlanmış hem de TV ünitesi için şık bir aksesuar oluşturulmuş. TV ünitesinin solundaki kirişe ise ailenin ahşap panel üzerine yaptığı sanat çalışmasına yer verilmiş. Oturma odası dekorasyonu içinde en dikkat çekici ise vintage duvar kağıdı. Yoğun sarı desenli duvar kağıdı, tek bir duvarda uygulanarak odanın ferah görüntüsü korunmuş. Duvar kağıdının üzerine yerleştirilen flu fotoğraflar ise odada çarpıcı bir etki yapmış.

Eğlenceli oturma odası konforu üst planda tutularak tasarlanırken, aynı zamanda şık mobilya ve aksesuarlardan da ödün verilmemiş. Açık vizon rengi L kanepe, sarı , türkuaz ve turuncu yastıklarla tamamlanmış. Odanın en eğlenceli mobilyalarından biri ise şeffaf pleksi salıncak… Bu modern salıncak, “eğlenceli oturma odası”nın en baştan çıkarıcı mobilyası. Zincirle bağlanan salıncak, eğlence ve konfor vaat ediyor…

Oturma odasının mobilyaları, ortadaki çok işlevli 3 adet pufla tamamlanmış. Çizgili ve renkli puflar hem oturma alanı olarak hem de sehpa olarak düşünülmüş. Meşe parke zemin üzerine yerleştirilen turuncu-krem renkli halı ise hem puflara hem de odanın bütününe uyum sağlamış. Geniş Fransız pencereli oturma odası dekorasyonu, aydınlık hissini korumuş. Tavandaki LED aydınlatmaların yanı sıra şık bir lambader, L kanepenin hemen yanına yerleştirilmiş.

Eğlenceli oturma odası dekorasyonu, renklerin cömertçe kullanıldığı, konforuyla dikkat çekiyor. Kullanılan aksesuarlarda da hem renk hem eğlence devam ettirilmiş. Bu şirin, modern ve eğlenceli oturma odası, “Haftanın Odası” olarak karşınızda… Dekorasyon fikirleri konusunda lham vermesi dileğiyle…

eglencelioturmaodasi1

eglencelioturmaodasi2

eglencelioturmaodasi3

eglencelioturmaodasi4

eglencelioturmaodasi5

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here