En Şık Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçesi olan bir evde oturuyorsanız, şanslısınız. Yoğun geçen bir günün ardından bir nefes almak için bahçe keyfi yapmak paha biçilemez. Peki, bahçenizi güzelleştirmek için fikirlere mi ihtiyacınız var? İşte karşınızda en şık bahçe dekorasyon fikirleri…

En şık bahçe dekorasyon fikirleri arıyorsanız, ilham alabileceğiniz tasarım örneklerini karşınıza getiriyoruz. Özellikle kentli yaşamlarda bahçeli bir evde oturmak gibisi yoktur. Günün koşuşturmasının ardından yenilen yemeklerin, içilen çayların, keyifli sohbetlerin en güzel mekanıdır balkonlar… Her şeyden uzaklaşmak için kurtarıcı, misafirlerin için harika yaşam alanlarıdır. Peki, bu güzel yaşam alanlarını güzelleştirmek, daha şık bir hale getirmek ister misiniz? En şık bahçe dekorasyon fikirleri arıyorsanız, sizin için seçtiğimiz örnekler ilham verecektir.

Bahçe dekorasyon fikirleri için küçük ayrıntılar

Bahçenizin alan büyüklüğüne göre dekorasyon konusunda yapılacak çok şey var… Üstelik küçük ayrıntılarda bütçenizi yormadan harikalar da yaratabilirsiniz. Biraz yaratıcılık ve küçük emekler, balkonunuzu bir cennet köşesine dönüştürebilir. Örneğin çakıl taşları, ahşap plakalar ya da karolarla bahçenizi bölerek kullanmak iyi bir fikirdir. Mevsime uygun çiçekler ve bitkileri çakıl taşlarıyla ayırarak daha şık bir bahçe yaratabilirsiniz. Oturma, dinlenme ya da yemek alanı için da ahşap plakalar ya da karo taşlarla bir sınır kurgulayabilirsiniz. Bahçe dekorasyon fikirleri arasında aydınlatma unsurları da oldukça önemli. Bahçe keyfinizi gündüzden geceye taşımak için birkaç farklı aydınlatma kullanabilirsiniz. Örneğin duvar aplikleri, fenerler, mumlar ve ışıklı şeritler bahçenizde oldukça şık bir ambiyans yaratacaktır.

Eğer bahçenizde yeterli alanınız varsa yemek bölümü ve dinlenme-oturma bölümlerini birbirinden bağımsız olarak kurgulayabilirsiniz. Oturma alanında minderler, şezlonglar ve rahat oturma grupları konforunuz için oldukça uygun seçenekler.

Şık bir bahçe dekorasyon fikirleri ararken, olmazsa olmaz saksıları unutmayın. Dekorasyonunuza uygun renklerde saksıları bahçenizde bolca kullanabilirsiniz. Büyük saksılar da bahçelerde kullanmak harika bir fikir. Ayrıca bahçenizi güzelleştirmek için aksesuar ve süslere yer verebilirsiniz. Küçük heykeller, objeler ve aksesuarlarla bahçenizde küçük ayrıntılarla büyük etkiler elde edebilirsiniz.

İşte karşınızda bahçeniz için ilham alabileceğiniz birbirinden şık ve etkileyici bahçe dekorasyon fikirleri…

bahce-dekorasyon-fikirleri-1 bahce-dekorasyon-fikirleri-2 bahce-dekorasyon-fikirleri-3 bahce-dekorasyon-fikirleri-4 bahce-dekorasyon-fikirleri-5 bahce-dekorasyon-fikirleri-6 bahce-dekorasyon-fikirleri-7 bahce-dekorasyon-fikirleri-8 bahce-dekorasyon-fikirleri-9 bahce-dekorasyon-fikirleri-10 bahce-dekorasyon-fikirleri-11 bahce-dekorasyon-fikirleri-12 bahce-dekorasyon-fikirleri-13

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here