En Yaratıcı Saksılar

En yaratıcı saksılar balkon ve bahçeleri güzelleştiriyor. Kolayca yapabileceğiniz birbirinden farklı ve eğlenceli yaratıcı saksılar ile bahçe ve balkonlarınızı eşsiz kılabilirsiniz.

En yaratıcı saksılar eğlenceli ve farklı tasarımlarıyla hem geri dönüşüm projeleri açısından hem de balkon ve bahçelerinize kişisellik katmanız için harika bir fikir. Eski ayakkabılar, atıl durumda olan bir komodin, birkaç pet şişe, oyuncaklar, boya kutuları… Eşyalarınızı çöpe atmadan önce sizi son bir kez daha düşündürecek en yaratıcı saksılar, geri dönüşümleriyle adeta bir sanat eseri gibi duruyor… Birbirinden farklı en yaratıcı saksılar, size ilham verecek.

1. En neşeli saksılar

enyaraticisaksilar1

Basit saksıları bahçe ve balkonlar için eğlenceli hale getirebilirsiniz. Saksı oyuncakların gövde ve başı için iki büyük, kolları ve bacakları için 12 adet küçük saksıya ihtiyacınız olacak. Eğer bahçe oyuncaklarınızın ayaklarını daha uzun tutmak isterseniz, ayaklarını oluşturacağınız saksıları artırabilirsiniz. Biraz boya, ve aksesuar ile bahçe ve balkonunuzun yeni arkadaşı hazır…

2. Geri dönüşüm muhteşem olacak

enyaraticisaksilar2

enyaraticisaksilar3

Her gün binlerce plastik şişe ve ambalaj çöpe gidiyor. Bu son derece çevreci fikirler ile geri dönüşüm projeleri yapabilirsiniz. Pet şişeleri olduğu gibi kullanabilir ya da biraz sprey boyayla renklendirebilirsiniz.

3. Legolar her işe yarar

enyaraticisaksilar4

Çocuğunuz büyüdü ve kutular dolusu Lego mu var? Artık Legolarına sahip çıkma vakti geldi. Dilediğiniz renklerdeki Legolar ile istediğiniz büyüklükte ve formlarda saksılar yapabilirsiniz.

4. Süzgeç çöpe atılır mı?

enyaraticisaksilar5

Süzgeçler ve derinliği olan hiçbir mutfak eşyası çöpe atılmaz. İçine biraz toprak konulur ve itinayla birbirinden güzel ve renkli çiçekler yerleştirilir. İstenirse ip ya da zincir kullanılarak asılabilir.

5. El arabası biraz da çiçekleri taşısın

enyaraticisaksilar6

Yorgun el arabalarını çiçeklere ev sahipliği yapmak üzere emekli edebilirsiniz. Eski halini bozmadan kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz renkte de boyayarak değerlendirebilirsiniz.

6. Çizmeler, ayakkabılar, terlikler…

enyaraticisaksilar7

Eski ya da yıpranmış çizmeleri, ayakkabıları, terlikleri birer saksıya dönüştürmek, eğlenceli bir fikir. İçlerine toprak koyup çiçekler yerleştirerek asabilir ya da onları bahçenizde farklı dekorasyon fikirleri ile buluşturabilirsiniz.

7. Eski avizeler saksı oldu

enyaraticisaksilar8

Eski, kırılmış ya da yıpranmış avize ya da lambaları çöpten kurtararak balkon ve bahçeniz için harika bir aksesuara dönüştürmeniz mümkün. İçlerine, sarkan dallarıyla muhteşem görünecek bitki ve çiçekler yerleştirebilirsiniz.

8. En yaratıcı saksılar basit bir fikirden ibaret

enyaraticisaksilar9

Evinizdeki farklı objeleri çöpten kurtarabileceğiniz projelerin yanı sıra saksıları bir konsept şeklinde kullanmanız da mümkün. Örneğin basit saksıları boyayarak bahçe ve balkonunuzun duvarlarında harika dekorasyon fikirleri kurgulayabilirsiniz.

9. Kitap kurdu çiçekler

enyaraticisaksilar10

Kitaplarınızın yaprakları kurtlanmadan, içlerine küçük çiçekler yerleştirebilirsiniz. Özellikle kaktüs çeşitleri, kitapların içinde harika duracaktır.

10. Çiçekler pantolon giymiş

enyaraticisaksilar11

Bahçe ve balkonlarınızda eğlenceye daha fazla yer vermek istiyorsanız, bu proje tam size göre. Eski ve yıpranmış pantolonlar, çiçekler için en yaratıcı saksılar olacaktır.

11. Hem aydınlatma hem saksı

enyaraticisaksilar12

Aydınlatma unsurlarını saksı fikirleri ile birleştirmek de oldukça iyi bir fikir. Özellikle hava karardığında bahçe ya da balkonunuzda muhteşem bir ambiyans katacaktır.

12. Saksılara minik dokunuşlar

enyaraticisaksilar13

Basit bir saksıyı daha özel hale getirmek elinizde. Örneğin minik dalları keserek saksıya yapıştırabilirsiniz. Dalları olduğu gibi bırakabilir, boya ya da cilalama yapabilirsiniz.

13. Eski kemerleri atmayın

enyaraticisaksilar14

Vazo, teneke kutu ya da bir saksının etrafına dolayacağınız eski kemerler, yepyeni bir saksıyla buluşmanızı sağlayacak.

14. Çaydanlıkta çiçek demlemek

enyaraticisaksilar15

Vefakar çaydanlığınızın ömrü dolduysa, artık çiçekler için iyi bir ev sahipliği yapabilir. Çaydanlıklar, her zaman en yaratıcı saksılar arasında…

15. Saksılardan piramit

enyaraticisaksilar16

Farklı ebatlardaki saksıları içiçe yerleştirerek bahçe ve balkonlarınız için muhteşem bir aksesuar yaratabilirsiniz. Özellikle renkli çiçeklerin, bu piramit saksı ile yıldızı parlayacak.

16. Çiçeklere salıncak

enyaraticisaksilar17

Basit bir kontrplak içine saksılar yerleştirerek asacağınız çiçeklik de en yaratıcı saksılar arasında. Balkon ve bahçeler için oldukça romantik bir tasarım olacaktır. Etrafına minik mumlar da koyarak özellikle akşamları keyfinizi artırabilirsiniz.

17. En yaratıcı saksılar

enyaraticisaksilar18

Farklı objeler, aksesuarlar saksılar için her zaman iyi kullanım aracı. Elinizde olan farklı objeleri bir sanat eserine çevirebilirsiniz.

18. Biraz kara tahta boyası

enyaraticisaksilar19

Saksılarınızın üzerine biraz karatahta boyası ile boyamak iyi bir fikir. Karatahta boyası uyguladığınız saksılarınızın üzerine tebeşirle yazı yazabilir ya da resim yapabilirsiniz.

19. Onlar aslında PVC boruydu…

enyaraticisaksilar20

PVC borular çiçek açıyor! PVC boruları, uygulayacağınız yerin ölçülerine uygun olarak kesip yaratıcı bir saksı yapabilirsiniz. Boru saksıları asabilir ya da zeminde kullanabilirsiniz.

20. Boya kutuları

enyaraticisaksilar21

Boya kutularından en yaratıcı saksılar da yapmak mümkün. Kutulardan boya akıyormuş hissi vererek eğlenceli saksılar kurgulayabilirsiniz.

21. Eski lastikten saksı da olur

enyaraticisaksilar22

Eski lastikler, dekorasyon fikirleri konusunda epeyce seçeneğe sahip. Eski lastikler salıncak ya da sehpaya dönüştürüldüğü gibi, bir saksı fikri için de kullanılabilir.

21. Cepli saksılar

enyaraticisaksilar23

Dolap ya da çekmece organizatörleri en yaratıcı saksılar arasında. Derin ceplerini güzel bitki ve çiçekleriniz için kullanabilirsiniz. Organizatörleri asarak kullanabileceğiniz gibi yatay olarak da değerlendirebilirsiniz.

22. Çekmecelerde çiçek var

 

enyaraticisaksilar24

Eski komodininizi bir çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz. Çekmeceler, çiçekleriniz için eşsiz bir saksı olacaktır.

23. Oyuncaklarla en yaratıcı saksılar

enyaraticisaksilar25

Oğlunuzun kullanmadığı ya da eski arabaları, bahçe ve balkon dekorasyon fikirleri sunuyor. Eski arabalar, özellikle minik kaktüs ve çiçekler için son derece uygun bir saksı görevi üstlenebilir.

24. Direklere en yaratıcı saksılar

enyaraticisaksilar26

Balkonunuzda ya da bahçenizdeki direkleri, renklendirdiğiniz teneke kutu saksılarla süsleyebilirsiniz.

25. Biraz ip biraz boya

enyaraticisaksilar28

Kendin yap projesi için daha az yorucu bir fikir de var… Kalın ipleri saksının etrafında dolayarak dilediğiniz şekillerde renklendirebilirsiniz. Saksıyı ipe dolarken silikon ile yapıştırarak devam etmenizi öneririz.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here