Genç Kızları Mutlu Edecek Oda Fikirleri

 

Genç kız odaları için pek çok dekorasyon fikirleri bulunuyor. Dekorasyon stili, renkler, mobilyalar, perdeler, tekstiller ve aydınlatma unsurları ile harika bir genç kız odası kurgulayabilirsiniz.

Genç kız odaları için renklerden mobilya seçimine, tekstillerden aksesuarlara dek pek çok dekorasyon fikirleri bulmak mümkün. Genç kızlar için odaları oldukça önemli. Günün büyük bir bölümünü odasında geçiren genç kızlar, dinlenme, ders çalışma, uyuma, hobilerini yapma ve arkadaşlarını ağırlamak için konforlu ve şık odalara ihtiyaç duyuyor. Eğer genç kız odaları için bir fikre ihtiyacınız varsa, öncelikle kızınızla birlikte karar verip uygulamaya geçmelisiniz. Özellikle sevdiği renkleri ve hobileri göz önünde bulundurmalısınız. Sevdiği renklere ve dekorasyon stiline alternatifler ve kombin seçeneklerini ona sunabilirsiniz. Örneğin sevdiği ana renge uygun seçimlerle onu yönlendirebilirsiniz. Kızınızın hobilerini odasının dekorasyon tarzıyla bütünleştirebilirsiniz. Müzik, resim gibi sanatsal faaliyetlerden ya da spor aktivitelerinden oluşuyorsa odasını bu temayla belirleyebilirsiniz. Eğer odanın metrekaresi uygunsa, birkaç fonksiyonu kullanabileceği şekilde odayı bölebilirsiniz. Örneğin arkadaşlarını davet edip sohbet edebileceği gibi mekan genişse, bir bölümü minik bir oturma odası gibi organize edebilirsiniz. Odasının bir bölümünü kullanarak yaratacağınız oturma alanında berjer, minder ya da konforlu sandalyeler kullanabilirsiniz. Rahat etmeleri için küçük bir sehpa, şık aksesuarlarla bu alanı güzelleştirebilirsiniz.

Yatak ve çalışma bölümü de genç kız odaları için konforlu olmak zorunda. Özellikle çalışma alanı için gün ışığının yeterli olduğu alanları seçmeniz uygun olacaktır. Birkaç bölüme böleceğiniz alanlarda farklı görevleri bulunan aydınlatma unsurlarını seçebilirsiniz. Yatağın kenarında uykuya hazırlık için yumuşak ışıklı bir abajur, masasında gün ışığı ampullü bir çalışma lambası doğru olacaktır.

Genç kız odaları için depolama alanlarına her zaman ihtiyaç vardır. Bu nedenle odanın duvarlarını olabildiğince fonksiyonel kullanabilirsiniz. Duvarlarda nişler kullanabilir, uygun yerleri raflarla değerlendirebilirsiniz. Ayrıca genç kız odaları için aynalar da unutulmamalı. Genç kız odaları için dekorasyon fikirleri arıyorsanız, size ilham verecek görsellere göz atabilirsiniz.

genc-kiz-odasi-1 genc-kiz-odasi-2 genc-kiz-odasi-3 genc-kiz-odasi-4 genc-kiz-odasi-5 genc-kiz-odasi-6 genc-kiz-odasi-7 genc-kiz-odasi-8 genc-kiz-odasi-9 genc-kiz-odasi-10 genc-kiz-odasi-11 genc-kiz-odasi-12 genc-kiz-odasi-13 genc-kiz-odasi-14 genc-kiz-odasi-15 genc-kiz-odasi-16 genc-kiz-odasi-17 genc-kiz-odasi-18 genc-kiz-odasi-19 genc-kiz-odasi-20 genc-kiz-odasi-21 genc-kiz-odasi-22