Genç Odaları Renk Seçimi

“Genç odaları renk seçimi nasıl olmalıdır” sorusuna çok şık yanıtlar hazırladık sizin için. Bebeklikten çıkıp, genç bir kız ya da genç bir erkek olan çocuklarınız için “genç odaları renk seçimi” konusunda 15 öneri getiriyoruz.

Genç odaları renk seçimi yaparken pek çok soru aklımıza takılır. Kendini iyi hissetmeli, ders çalışmaya konsantre olmalı, iyi bir uyku uyumalı… Ders çalışma, dinlenme ve uyku gibi bütün ihtiyaçları karşılayacağı genç odalarının renkleri de bu nedenle oldukça önemlidir. Öncelikle çocuğunuzun sevdiği tema ve renkleri mutlaka göz önünde bulundurun. Gençlerin tercihlerinin çok hızla değiştiği göz önünde bulundurulursa, mobilyalar gibi büyük parçaları sade seçerek, aksesuar ve tekstillerde odayı renklendirebilirsiniz. Eğer çocuğunuz odasını kardeşiyle paylaşacaksa renk alternatiflerini ikisinin ortak zevklerini bir araya getirerek kurgulayabilirsiniz. Üç çocuğunuz bir odayı paylaşmak durumundaysa buradaki konumuz size ilham verecektir.
Genç odaları renk seçimi için karar vermekte zorlanıyorsanız, ilham alabileceğiniz 15 öneri hazırladık.

1. Yeşil – Pembe

gencodalarirenksecimi1

gencodalarirenksecimi2
Genellikle genç kız odaları için kullanılan pembe renkleri yeşilin tonları ile birlikte kullanabilirsiniz. Pembe rengin yoğunluğunu yeşilin tazeliğiyle kırarak temiz, ferah ve modern genç odaları yaratmanız mümkün.

2. Mavi- Altın

gencodalarirenksecimi3
Özellikle kız ve erkek kardeşin birlikte paylaşması gereken bir odayı dekore edecekseniz, mavi ve altın renkleri bir arada kullanmak harika bir fikir. Mavi ve altın renkleri kullanacağınız genç odaları dekorasyon fikirleri ile yumuşak geçişler sağlayabilirsiniz.

3. Lacivert – Yeşil

gencodalarirenksecimi4
Genç odaları renk seçimleri içinde lacivert ve yeşili bir arada kullanabilirsiniz. Eğer küçük bir odaya sahipseniz, lacivert rengi biraz daha az kullanarak ferahlık hissini artırabilirsiniz. Lacivert ve yeşil, genç odasında çok iyi bir uyum yakalayacaktır.

4. Gri – Kırmızı

gencodalarirenksecimi5

gencodalarirenksecimi6
Sıcak gri tonları ile genç odalarında son derece şık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Gri rengin nötrlüğünü tekstiller ya da aksesuarlarda kullanacağınız kırmızı ile canlandırabilirsiniz.

5. Kahve -Turuncu

gencodalarirenksecimi7
Eğer genç odasında kahve mobilyalar kullanacaksanız, karanlık ve kasvetli görünümü turuncunun enerjisiyle kırabilirsiniz. Duvar kağıdı, perdeler, ev tekstilleri ve aksesuarlarda turuncu rengi kullanmak, genç odasına enerjik bir hava verecektir.

6. Şeftali – Altın

gencodalarirenksecimi8
Genç kız odaları için romantik bir oda hayal ediyorsanız, şeftali ve altın rengi kullanabilirsiniz. Örneğin genç odasında kullanacağınız bir mobilya parçasında ya da yatak örtüsünde şeftali rengi kullanıp, duvarlara altın varaklı puantiyeler harika bir fikir olacaktır.

7. Gri – Yeşil

gencodalarirenksecimi9
Modern bir genç odası dekorasyonu istiyorsanız gri renk tam size göre. Gri rengi canlandırabileceğiniz renkler arasında yeşil de bulunuyor. Parlak bir yeşil renk ile son derece modern bir genç odası kurgulayabilirsiniz.

8. Mavi – Sarı

gencodalarirenksecimi10
Genç odaları renk seçimi yaparken mavi ve sarıyı da değerlendirebilirsiniz. Mavi ve sarının açık tonlarını seçerek, temiz, ferah ve aydınlık genç odaları dekore etmeniz mümkün.

9. Lacivert – Pembe

gencodalarirenksecimi11
Genç kız odaları için çarpıcı ve sofistike dekorasyon fikirleri arıyorsanız, lacivert ve pembenin uyumunu yakalayabilirsiniz. Lacivert ve pembe renkler bir arada kullanılarak romantik ve sofistike bir genç odası yaratacaktır.

10. Türkuaz – Pembe

gencodalarirenksecimi12
Genç odaları renk seçiminde özellikle cesur kızlar için harika bir renk seçeneği daha: Türkuaz ve pembe… Bu iki güçlü rengi orantılı bir şekilde kullanarak farklı ve cesur bir genç odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

11. Mavi – Turuncu

gencodalarirenksecimi13
Genellikle erkek çocuk odaları için tercih edilen mavi rengin yumuşaklığını, turuncunun enerjisiyle birleştirebilirsiniz. Uçuk mavi tonların hakim olduğu bir duvar kağıdı ve turuncu perdeler muhteşem genç odaları için muhteşem bir dekorasyon fikri.

12. Siyah – Beyaz – Yeşil

gencodalarirenksecimi14
Siyah ve beyaz bir oda hayal ediyorsanız, bu iki renge yeşili ekleyebilirsiniz. Böylelikle siyah ve beyazın sıradanlığını yeşil ile kırabilirsiniz. Siyah ve beyaz mobilyalar, tekstil ve aksesuarda kullanacağınız yeşil renk ile harika duracaktır.

13. Mavi – Beyaz – Kırmızı

gencodalarirenksecimi15
Erkek genç odaları için mavi renk kullanmak istiyorsanız, bu güzel rengi beyaz ve kırmızı ile daha özel bir hale getirebilirsiniz. Mavi ve beyazın muhteşem uyumunu kırmızı ile güçlendirerek genç erkek çocuğunuzun odasında harikalar yaratabilirsiniz.

14. Türkuaz- Yeşil

gencodalarirenksecimi16
İki kardeşin birlikte paylaştığı oda dekorasyonu için türkuaz ve yeşil renkleri bir arada kullanmak doğru olacaktır. Parlak bir türkuaz renk ile nane yeşili ya da çimen yeşili harika bir uyum getirecektir.

15. Mor – Pembe

gencodalarirenksecimi17
Genç odalara renk seçimi konusunda mor ve pembe renklere de şans verebilirsiniz. Genç kızlar için mor ve pembe renklerin hakim olduğu bir oda dekorasyonu harika olacaktır. Perdeler, ev tekstilleri ve duvar kağıtlarında rahatlıkla uygulayacağınız mor-pembe kombini, çarpıcı bir şıklık yaratacaktır.

3 Yorumlar

Comments are closed.