Genç Odası Fikirleri

Genç odası fikirleri ile harika bir mekan kurgulayabilirsiniz. Yetişmekte olan kızınız ya da oğlunuzun odasını hem yatak odası hem de dinlenme ve vakit geçirebileceği özel bir alan haline getirebilirsiniz.

Genç odası fikirleri konusunda birbirinden yaratıcı örnekler getiriyoruz karşınıza. Genellikle yalnız kalmak için vaktini odasında geçirmeyi tercih eden gençlerin odası oldukça önemlidir. Mahremiyetini koruması ve uyku, çalışma ve dinlenme için kullanacağı alanın, onun ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre düzenlenmesi gerekir.  Genç odası fikirleri ararken önceliğiniz, çocuğunuzun ihtiyaçları ve ilgi alanlarını iyi tespit etmek olmalı. Örneğin ders çalışma alışkanlıkları, konfor seçimleri, alışkanlıkları ve hobilerini göz önünde bulundurmalısınız. Yaşamın önemli bir dönüm noktasında olan gençler için odaları son derece önemli. Bu nedenle genç odası için karar vermeden önce mutlaka çocuğunuza danışmalı ve birlikte karar vermelisiniz.

genc-odasi-17Renk seçimleri yaparken de farklı ihtiyaçlara hitap edecek kurgular yapabilirsiniz. Koyu ve açık tonları genç odasında birlikte kullanmak mümkün. Uyku, ders çalışma ve hobileri gibi tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla yapabileceği alanı kurgularken farklı çözümler yaratabilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarına özel birkaç farklı aydınlatma unsuru eklemelisiniz. Genç odasını iyi aydınlatacak sarkıt bir lamba, çalışma lambası ve uykuya hazırlık yapması için bir aplik ya da abajura yer verebilirsiniz.

Genç odası dekorasyonu yaparken çocuğunuzun hobi ve ilgi alanlarını odanın temasında kullanabilirsiniz. Örneğin sevdiği bir oyun ya da film figürleri, ilgilendiği sporu çağrıştıracak objeler, sevdiği müzik grubunun afişleri… Aynı zamanda hazır satılan genç odası modelleri de işinizi görecektir. Günümüzde pek çok marka, mobilyaları ayrı olarak satıyor. Bu nedenle genç odasını takım olarak alabilir ya da ayrı ayrı da fikirler oluşturabilirsiniz. Odanın metrekaresine uygun çözümler için de kalitesine güvendiğiniz bir marangozdan yardım alabilirsiniz. Genç odası olarak kurgulayacağınız odanın kiriş boşluklarını dolap ya da raflar yerleştirerek değerlendirebilirsiniz.

Odanın ambiyansı için aksesuar seçimleri de küçük ama güçlü etkiler yapacaktır. İlgi alanlarından oluşan figürlere, küçük aksesuarlarda, duvar kağıdında, çerçevelerde, yastık ve ev tekstillerinde yer verebilirsiniz.

Genç odası fikirleri konusunda sizin için seçtiğimiz örnekler işinizi kolaylaştıracaktır. Çocuğunuzla birlikte genç odası dekorasyon fikirlerine göz atabilir, birlikte karar verebilirsiniz.

genc-odasi-1

genc-odasi-2

genc-odasi-3

genc-odasi-4

genc-odasi-5

genc-odasi-6

genc-odasi-7

genc-odasi-8

genc-odasi-9

genc-odasi-10

genc-odasi-11

genc-odasi-12

genc-odasi-13

genc-odasi-14

genc-odasi-15

genc-odasi-16

genc-odasi-18

genc-odasi-19

genc-odasi-20

genc-odasi-21

genc-odasi-22