İlkbahar tazeliği getirecek 7 fikir

Tıpkı doğa gibi kışın yorgunluğunu atarak ilkbaharın ilk günlerinde evinizi canlandırabilirsiniz. Üstelik düşük bir bütçeyle sadece bir hafta sonunuzu ayırarak evinizi tazeleyebilirsiniz. İşte size, baharı evinize getirmek için 7 iyi fikir!

1. Ev tekstilleri

Baharı yansıtan koltuk örtüleri, ince battaniyeler, dekoratif yastıkları kullanabilirsiniz. Doğal malzemelerden üretilen kumaşları da kullanabilirsiniz. Renkli, canlı renkleri seçerek evinizde hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

2. Boya

Odanızın sadece bir duvarını,  boyayarak ya da duvar kağıdı kullanarak yeni bir odak noktası elde edebilirsiniz. Duvarda kullandığınız rengin hakim olan renge uyumlu olmasına dikkat edin. Yeni odak noktasına tablolar asabilir, raflar yerleştirebilirsiniz.

3. Mobilyalar

Tebdili mekanda ferahlık vardır… Mobilyalarınızın yerini değiştirmeniz bile size ve evinize iyi gelecektir. Mobilyaları köşe açılarını kullanarak yerleştirmeyi deneyin. Dar bir yaşam alanında diyagonal olarak yerleştirilen bir kanepe, mekanı daha geniş gösterecektir.

4. Duvarlar

Duvarlarınız, baharın geldiğini gösteren en güzel sanat alanlarıdır. Basit çerçevelere sevdiğiniz renk ve desenlerde resim ya da fotoğraflar yerleştirebilirsiniz.

5. Aksesuarlar

Evinizdeki aksesuarları yenileriyle değiştirebilirsiniz. Baharın tazeliğini yansıtmak için aksesuarların sayısını azaltabilirsiniz. Örneğin belli bir konseptte aksesuarlar alabilir, birbirine uyumlu objeleri bir araya getirebilirsiniz.

6. Halılar

Kışın yorgunluğu en fazla halılardadır. Halınızı temizlemeye göndermek için bahar, tam bir fırsattır. Halıları temizlemeye göndererek yerlerine ince kilimler yayabilirsiniz.

7. Çiçekler

Bitkiler ve çiçekler her zaman mekana taze bir nefes getirir. Cam bir vazoya yerleştireceğiniz bitkiler oldukça şık duracaktır. Eğer canlı bitki bakımı konusunda tereddüdünüz varsa, gerçeklerinden ayırt edilemeyecek suni bitkiler de kullanabilirsiniz.