Kapıları Yenilemenin 5 Yolu

Kapıları yenilemenin 5 yolu ile evinize farklı bir hava getirebilirsiniz. Evlerde önemli bir yapı elemanı olan kapıları yenileyebilecek şık dekorasyon fikirleri öneriyoruz size.

Kapıları yenilemenin 5 yolu ile odanızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Eski kapılarınızı yenileyebilir ya da görünümünden sıkıldığınız kapınıza küçük dokunuşlarla yeni bir görünüm verebilirsiniz. Üstelik son derece basit ve kolay uygulamalarla kapılarınızı yenilemeniz mümkün. Evlerde önemli bir yapı elemanı olan kapıların günümüzde pek çok farklı tasarımları sunuluyor. Ancak kapılarınızı yenilemek için yeterli bütçeniz yoksa kolları sıvayarak daha düşük bir bütçeyle kapılarınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. İşte karşınızda kapıları yenilemenin 5 yolu…

1. Kaplama

kapilari-yenilemek-1

Kapınızın baştan aşağı görünümü değiştirmek istiyorsanız, kaplama iyi bir fikir. Vinil ya da suni deri malzemeler kullanarak kapınızı kaplayabilirsiniz. Bunun için kapınızın ölçüsünde seçtiğiniz malzeme ve bir de zımba makinesi işinize yarayacaktır. Ayrıca kapınızı kapladıktan sonra üzerine raptiye, zımba ya da farklı materyallerle süsleyebilirsiniz.

2. Duvar kağıtları, yapışkanlı folyolar…

kapilari-yenilemek-2

‘Kapıları yenilemenin 5 yolu’ndan biri de duvar kağıtları ya da yapışkanlı folyolar kullanmak. Oldukça düşük bir bütçeyle kapılarınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Artık duvar kağıtlarından patchwork yapabilir, yapışkanlı folyolar ile farklı tasarımlar kurgulamanız mümkün. Odanızın dekorasyon stiline göre klasik, modern ya da Retro bir tarz ile seçeceğiniz desen ve renklerle harika bir kapı sahibi olabilirsiniz.

3. Boyamak

kapilari-yenilemek-3

Kapıları kaplamak ya da duvar kağıtları, yapışkanlı folyolar ile süslemek hoşunuza gitmediyse, fırça ve boyalar sizi bekliyor… Farklı bir boya uygulaması ile eşsiz kapı tasarımları yapabilirsiniz. Hatta şablonlar kullanarak farklı desenlere de kapınızda yer verebilirsiniz. Boya yapmadan önce kapılarınızı iyice zımparalayın ve temiz bir bezle silin. Uygulamak istediğiniz renk ve desenleri hazırlayarak işe koyulabilirsiniz. Kapılarınız için farklı ve eğlenceli bir uygulama istiyorsanız, karatahta boyası da kullanabilirsiniz. Karatahta boyası ile eşsiz kapılarınız olabilir.

4. Ayna

kapilari-yenilemek-4

Kapılarınızı ayna ile kaplama fikri de, ‘kapıları yenilemenin 5 yolu’ndan biri… Kapılarınızın tamamını, bir bölümünü ya da farklı şekillerde kestireceğiniz aynalarla baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Özellikle küçük metrekareli alanlarda kullanacağınız aynalı kapılar, mekanınızı daha geniş gösterecektir. Ayrıca yatak odaları için de aynalı kapılar harika bir fikir.

5. Kapı kolları

kapilari-yenilemek-5

‘Kapıları yenilemenin 5 yolu’ndan biri de kapı kolları… Kapı kollarını hazır satılan yenileriyle değiştirebileceğiniz gibi, küçük dokunuş ve yaratıcı fikirlerle de yenileyebilirsiniz. Örneğin kapı kollarını metalik sprey boyalarla boyayabilir, küçük aksesuarlar yapıştırabilir ya da yapışkanlı folyolar kullanabilirsiniz. Ayrıca kapı kolunu halat ya da farklı iplerle de süslemeniz de mümkün.

 

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here