Kavanoz ile Yapılacak En Kolay 20 Şey

Kavanoz ile yapılacak en kolay 20 şey, evlerinizi güzelleştirecek! Hem yaparken keyif alacağınız, hem de işinize yarayacak 20 kavanoz süslemesi fikri karşınızda!

Marketten eve getirilen daha sonra da çöpün yolunu tutan kavanozları sakın atmayın. Kavanoz süslemesi yaparak keyifli bir hobi bulabilir, ihtiyacınıza uygun çözümler yapabilirsiniz. Üstelik geri dönüşüme de katkıda bulunmuş olursunuz. Günlük hayatımızda pek çoğu elimize geçtikten sonra binlercesi gibi çöpe atılan kavanozlar, pek çok yaratıcı fikirle hayat buluyor. Salça, turşu, hazır yemek, reçel, bebek maması kavanozları… Hepsine yeniden hayat verebilirsiniz. İlham alabileceğiniz birbirinden yaratıcı ve şaşırtıcı örneklere bakmanız yeterli. Sonrasında kolları sıvayıp, kavanoz süsleme işine başlayıp, keyfini çıkarın!

1. Bahçe-balkon aydınlatması

kavanoz-susleme-1

Bu proje için özellikle küçük bebek maması kavanozlarını kullanabilirsiniz. İçlerine biraz çakıl taşı ve mum… Kavanozları birbirine bağlayarak bahçe ya da balkonunuz için harika bir aydınlatmaya sahip olabilirsiniz.

2. Eski danteller kavanozlara hayat versin

kavanoz-susleme-2

Eski, yıpranmış dantellerinizi kullanarak son derece şık bir mumluk yapabilirsiniz. Kavanoza biraz sprey boya sıkarak danteli yapıştırın ve kavanozun ağzını ip ya da kurdelelerle süsleyin.

3. Kalemler kavanozlara

kavanoz-susleme-3

Kavanozları kalemlik olarak değerlendirebilirsiniz. Biraz boya ve yaratıcılık, ihtiyacınız olan iki şey… Kavanoz süsleme ile çocuğunuzun çalışma masasını renklendirebilirsiniz.

4. Kavanozda mesaj var

kavanoz-susleme-4

Çuval kumaşını kavanozların ölçülerine uygun şekilde kesin. Üzerine istediğiniz mesajları ya da isminizi yazıp, boyadığınız kavanozlara yapıştırın.

5. Kırılan aplik başlığının imdadına kavanoz yetişir

kavanoz-susleme-5

Aplik başlığı kırıldıysa bir kavanoz ile harika bir aydınlatma unsuru yaratabilirsiniz.

6. Kavanozlar çalışma masalarında

kavanoz-susleme-6

Çalışma masaları için depolama alanı ihtiyacınıza kavanozlarla çözüm bulabilirsiniz. Cam yapıştırıcısı ile birbirine yapıştırıp, kurumasını bekleyin. Çalışma masasındaki bütün ıvır zıvırlar için harika bir çözüm!

7. Dekoratif objeler

kavanoz-susleme-7

Kavanozların üzerine sıcak silikonla dilediğiniz yazıları yapıştırın, kurumasını bekleyin. Daha sonra kullanacağınız alanın dekorasyonuna uygun renklerle boyayın.

8. Eski oyuncaklardan kavanoz kapağı

kavanoz-susleme-8

Plastik küçük oyuncaklar ya da objeleri kavanoz kapakları ile birlikte boyayın. Ya da dilerseniz obje ve kapakları farklı renklerde de boyayabilirsiniz. Kavanoz süsleme bu kadar kolay!

9. Kavanozdan iğnedenlik

kavanoz-susleme-9

Özelikle küçük kavanozları iğnedenlik yaparak değerlendirebilirsiniz. Biraz kumaş ve pamuk işinizi görecektir. İğnedenliğiniz hazır…

10. Fotoğraf çerçevesi

kavanoz-susleme-10

Fotoğraflar, resimler… Kavanozdan fotoğraf çerçevesi yaratıcı ve şaşırtıcı bir fikir…

11. Kavanoz boyama

kavanoz-susleme-11

Kavanoz boyama ile dekoratif objeler kurgulayarak evinizin dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz.

12. Banyodaki ihtiyaçlara cevap, kavanozda

kavanoz-susleme-12

Bir plaka üzerine boru kelepçelerini kullanarak cam kavanozları monte edin. Pamuklar, diş fırçaları, kulak temizleme pamuğu ve banyoda rahatlıkla ulaşabileceğiniz ihtiyaçlarınıza uygun çözüm!

13. Terrarium’unuzu yapın

kavanoz-susleme-13

Son zamanlarda oldukça popüler olan terrarium için de kavanozlar en iyi fikirlerden biri.

14. Kaşık-çatallar kavanozda

kavanoz-susleme-14

Mutfağınızda her gün kullandığınız kaşık-çatallar için kavanozlar oldukça ideal bir depolama alanı. Biraz yaratıcı fikirle kavanoz boyama yaparak mutfağınızda harika bir aksesuarın sahibi olabilirsiniz.

15. Yüzen mumlar

kavanoz-susleme-15

Kavanozun ağız kısmına biraz jüt ip dolayın ve içine su doldurun. Yüzen mumları yerleştirdikten sonra şık mumluğunuz evinizi havasını değiştirecek.

16. Şık saksılar

kavanoz-susleme-16

Yine bir plaka ve boru kelepçeler kullanarak cam kavanozları kullanabilirsiniz. Mutfak ya da banyoda kullanacağınız bu yaratıcı fikir ile aynı zamanda çiçeklerinize de şık saksılar olabilir.

17. Romantik kavanozlar

kavanoz-susleme-17

Özellikle romantizmi sevenler için son derece kolay bir fikir… Kavanozlara biraz çakıl taşı ya da kum doldurun ve üzerine mumları yerleştirin.

18. Kavanozdan sabunluk

kavanoz-susleme-18

Mutfak ya da banyonuzda kullanmak için kavanozları sabunluk olarak değerlendirebilirsiniz.

19. Kandil lambası

kavanoz-susleme-19

Eski kavanozunuza gaz yağı ve fitil ekleyerek şık bir kandil lambası yapabilirsiniz.

20. Banyoya şık çözüm

kavanoz-susleme-20

Biraz jüt ip ve dilediğiniz bir obje ile banyonuzdaki küçük ihtiyaçlar için çözüm, kavanozdan ve yaratıcı fikrinizden geçiyor!

 

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here