Kelebekler Uçuşan Oda

Kelebekler uçuşan oda, iki kız kardeş için yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri harika bir sığınak haline gelmiş. Yaklaşık 10 metrekarelik oda, iki küçük kız kardeş için eğlenceli bir alana dönüştürülmüş.

Kelebekler uçuşan oda ile iki kız kardeşe hem uyku hem oyun oynamaları için eğlenceli bir oda kurgulanmış. 11 metrekarelik odada, vintage tarzı mobilyalar, kelebekli duvar kağıdı ile muhteşem bir uyum yakalanmış.

3 ve 5 yaşlarında iki kız kardeşin birlikte paylaşacakları oda tasarlanırken, “eğlence” üzerinde durulmuş. Her bir parçanın özenle seçildiği odada, iki kız kardeş için hem uyku, hem eğlence hem de birlikte geçirmeleri için konfor ön planda tutulmuş. Odanın tümüne hakim olduğu ana duvar, kelebekli duvar kağıdıyla kaplanmış. Böylelikle odanın renkli ve eğlenceli görüntüsü en güçlü şekilde tamamlanmış. “Kelebekler uçuşan oda”da kullanılan  güçlü desenli duvar kağıdı, daha fazla tablo ya da aksesuar kullanmaya gerek bırakmamış. Kelebekli duvar kağıdıyla kaplanan ana duvara iki kırmızı vintage karyola yerleştirilmiş. İki kardeşin karyolaları küçük bir konsol ile ayrılmış. Özellikle çekmece kulplarıyla dikkat çeken lacivert vintage konsol, hemen üzerine altın varaklı şık bir aynayla bütünleştirilmiş. Konsolun üzerine iki adet şık abajurlar son derece güçlü bir izlenim yaratmış. Abajurlar hem odanın dekorasyon fikirleri için katkı sağlamış hem de aydınlatma için ekstra bir seçenek sunmuş.

Vintage kırmızı karyolalar, vintage tarza uygun bir şekilde yastık ve tekstillerle tamamlanmış. İki kız kardeşin beyaz uyku yastıklarının kenarlarına püsküller dikilmiş. Zeminde kullanılan sarı-beyaz çizgili kilim ise odanın tüm parçalarının ön planda olmasına katkı sağlamış. Karyolanın hemen ucuna yerleştirilen türkuaz renkli puf, kızların rahat giyinmesine yardımcı olması için düşünülmüş. Ama “kelebekler uçuşan oda”da kullanılan mobilyalarda, vintage tarzdan ödün verilmemiş. Odanın diğer duvarları ise türkuaz çizgili beyaz boya kullanılarak odanın boğulmasını engellemiş.

Karyolaların hemen karşısında harika bir dolap ünitesi kurgulanmış. İkea kabin ve çekmeceler kullanılarak oluşturulan dolap ünitesi son derece fonksiyonel. Kabinlerin kapaksız bölümleri, oyuncaklar ve kitaplar için kullanılmış. Dolap ünitesi, çocuk odası izlenimini korumuş. Alt tarafta kullanılan çekmeceler ise dekorasyon fikirleri açısından harika bir proje! Çekmecelerin üzerine haftanın günlerinin yanı sıra ” iç çamaşırları”, “çoraplar” gibi yazı etiketleri oluşturulmuş. Böylelikle çocuklar için eşsiz bir organizasyon fikri ortaya çıkmış. Çocuklar aradıklarını kolayca bulabileceği gibi, planlı ve düzenli bir dolap için de son derece iyi bir fikir.

Odayı farklı kılan detaylar, küçük ama etkileyici. Kullanışlı, eğlenceli şık oda, iki kız kardeşin konforu için baştan sona kurgulanmış. “Kelebekler uçuşan oda”yı, “haftanın odası” olarak seçtik… Detaylar, size ilham verecek.

kelebeklerucusanoda1

kelebeklerucusanoda2

kelebeklerucusanoda3

kelebeklerucusanoda4

kelebeklerucusanoda5

Fotoğraflar: John Woodcock