Kendin Yap: 3 Proje

Kendin yap: 3 proje sunuyoruz size. Yaparken eğleneceğiniz, sonunda evinizi harika aksesuarlarla buluşturacağınız birbirinden güzel kendin yap projeleri karşınızda.

Kendin yap projeleri ile stresten uzak kalarak kafanızı dağıtabilirsiniz. Özellikle hafta sonları uğraşabileceğiniz kendin yap projeleri ile harika işler çıkartabilirsiniz. Böylelikle hem eğlenceli hem de eviniz için harika eşya ve aksesuarlar yaratabilirsiniz. İşte size “Kendin Yap: 3 Proje” konumuz ile birbirinden yaratıcı ve eğlenceli işler getiriyoruz karşınıza. İçlerinden birini seçebilir ya da tümünü yapabilirsiniz.

1. Kek standı

kendin-yap-proje-1
“Kendin yap: 3 proje”den ilki, kek standı… Güzel kekleriniz için çok şık bir kek standı yapabilirsiniz. Kekleriniz gibi benzersiz bir stant yapmak aslında son derece basit. İhtiyacınız olan farklı boyutlarda 3 tabak, sütun yapabileceğiniz 2 öğe, sprey boya ve porselen yapıştırıcı. Böylelikle hem tabaklarınızı değerlendirebilir hem de oldukça düşük bir maliyetle bir kek standına sahip olabilirsiniz.
Öncelikle kek standınızın sütunlarını oluşturacak 2 öğeyi bularak işe başlayabilirsiniz. Bunun için eski şamdanlar, içki bardakları ya da vazolar işinizi görebilir. Bulduğunuz sütun öğelerini dileğiniz bir renkte sprey boyayla boyayın ve kuruması için 12 saat bekletin. Tabakların ortasını bulun ve sütunları oluşturacak malzemeleri porselen yapıştırıcı ile yapıştırın. İşte yeni kek standınız hazır.

2. Peçete halkaları

kendin-yap-proje-2
Şık bir masanın tamamlayıcılarından olan peçete halkalarını kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. “Kendin yap: 3 proje”den ikincisi, peçete halkaları… Hem düşük bir maliyetle hem de masanızın dekorasyonuna uygun renklerde peçete halkalarına sahip olabilirsiniz. Tükenen folyo rulosu, kumaş, makas, kurdele, maket bıçağı, kendinden yapışkanlı bant, cetvel ve yapıştırıcı, gerekli olan malzemeler. Elinizdeki kumaş parçalarını da değerlendirmiş olursunuz. İşe, karton ruloyu kesmekle başlayabilirsiniz. Peçete halkalarının kalınlığına, zevkinize göre karar verebilirsiniz. Maket bıçağıyla dikkatli bir şekilde ruloyu aynı ölçülerde kesin. Kestiğiniz rulolar ile aynı ölçülerde kendinden yapışkanlı bantları da kesin ve ruloların üzerine yapıştırın. Rulonuzun genişliğinin iki katı kadar kumaş şeritleri kesin. Tam ortasından başlayarak yapışkanlı rulonuzu kumaşla kaplayın. Rulonuzun içine kumaş ya da herhangi bir yapıştırıcıyı sürün. Kumaşın dışarıda kalan parçalarına dikkatli bir şekilde rulonun içine doğru iterek yapıştırın. Rulonun iç kısmındaki birleştirme yerlerini gizlemek için kalın bir kurdeleyi aynı ölçülerde kesip yapıştırın. Bir kalem yardımıyla iyice yapışmasını sağlayın.

3. Eski kemerden çerçeve

kendin-yap-proje-3

“Kendin yap: 3 proje”den sonuncusu, fotoğraf çerçevesi… Eski bir kemeriniz varsa, onu hayata bu projeyle döndürebilirsiniz. Özellikle vintage ya da kovboy tarzı kemerler, fotoğraflarınızı süsleyecek harika çerçeveler haline gelebilir. Çerçevenizin boyutlarını belirleyerek kemerin kenarlarını verev kesin. Kemerden elde ettiğiniz dört parçayı çerçevenin kenarlarına yapıştırarak tamamlayın. Son derece basit olan kendin yap projesi ile harika çerçeveniz hazır, dilediğiniz bir fotoğrafı içine yerleştirebilirsiniz.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here