Kendin Yap: Bahar Fikirleri

Kendin yap: Bahar fikirleri ile karşınızdayız. Bahara sayılı günler kala, evinizin kapılarını kendi yapacağınız güzel fikirlere açın…

Kendin Kendin yap: Bahar fikirleri, evinizin çiçek açmasını sağlayacak. İlkbaharın gelmesine sayılı günler kaldı, doğa da baharın geldiğini müjdeliyor. Çiçekler açıyor, ılık rüzgarlar esmeye başlıyor, ağaçlar uyanıyor… Evinizi bahara hazırlamak için kendi yapacağınız küçük ama etkisi büyük projeleri hayata geçirebilirsiniz. Üstelik oldukça basit ve ucuz malzemelerle. Sizin için seçtiğimiz Kendin yap: Bahar fikirleri projelerine göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

1.  Basit ama şık vazo

kendin-yap-proje-1
Konserve kutusu, eski bir kalemlik… Elinizin altında bir vazo ya da saksı olabilecek ne varsa kullanabilirsiniz. Bahçeden topladığınız kurumuş ağaç dallarını aynı boyda geçirin ve birbirine bağlayın. Çuval bezi sardığınız saksınızın üzerine bağladığınız dallarını birleştirin. Bu kolay proje sonunda harika bir saksı ya da vazonuz olacak.

2. Bahara hoş geldin karşılaması

kendin-yap-proje-2
Bahara kapılarınızı açın derken, tam manasıyla baharı kapıda karşılamayı kastediyoruz. Misafirlerinize güzel bir karşılama için kapınıza minik dokunuşlar yapabilirsiniz. Kullanmadığınız bir şemsiye ya da bir çift yağmur çizmesi kapınızdaki çiçeklere güzel bir ev sahipliği yapabilir.

3. Biraz boya, biraz iplik

kendin-yap-proje-3

Kendin yap: Bahar fikirleri’nden biri de bu güzel saksılar… Basit saksılara yapacağınız minik dokunuşlar, onları birer sanat eserine dönüştürebilir. Biraz boya ve iple sıradan saksılarınızdan harika aksesuarlar çıkarabilirsiniz. Birkaç farklı renk kullanabileceğiniz gibi tek bir renk ile saksılarınız çok daha iyi gözükecektir.

4. Cips kutularını atmayın

kendin-yap-proje-4

Bir cips kutusu, biraz çakıl taşı ve derz yapıştırıcısı ihtiyacınız olan şeyler… Çakıl taşlarını yapıştıracağınız kutuda farklı malzemeler de kullanabilirsiniz. Çöpe gitmekten kurtaracağınız cips kutusu artık evinizi süsleyecek.

5. Kavanozlar çiçek açtı

kendin-yap-proje-5

Kavanozlara biraz kurdele ya da kumaş parçaları yapıştırın ve asın. İçine yerleştireceğiniz bahar çiçekleri ile evinize de bahar gelecektir. Son derece basit kendin yap projesi ile gurur duyabilirsiniz.

6. Kutu kutu çiçek

kendin-yap-proje-6

Malzemesi ne olursa olsun elinizdeki kutuları güzel bahar çiçekleri için değerlendirebilirsiniz. Kutuları boyayarak üzerine ‘bahar’ın ya da kendi isminizi oluşturacak harfleri uygulayın. ‘Kendin yap’ projenizle evinizde ya da balkonunuzda eşsiz bir objeye yer açın.

7. Şişeler de çiçeklenir

kendin-yap-proje-7

Süt şişeleri bir araya getirin ve birbirine bağlayın. İçine yerleştireceğiniz bahar çiçekleri ile harika bir görüntü verecektir. Bu projeyi balkon ve bahçe dekorasyon fikirleri için de uygulayabilirsiniz.

8. Kapıda bahar güzellemesi

kendin-yap-proje-8

Bir başka kendin yap: Bahar fikirleri… Bir plakaya kelepçe ile kavanozu monte edin. Plakaya dilediğiniz ‘hoşgeldiniz’ yazısını yazın. Kavanozun içine bahar çiçekleri koymayı unutmayın.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here