Kırmızı, beyaz ve parlak

Kırmızı, beyaz ve parlak bu salon, oldukça cesur dekorasyon fikirleri sunuyor. 9 metrekarelik salonda, cesur ve akıllı dekorasyon fikirleri ile daha geniş ve canlı bir izlenim yaratılmış.

Kırmızı, beyaz ve parlak bu salon, etkileyici bir izlenime ev sahipliği yapmış. Cesur salon, “Haftanın Odası” olarak karşınızda. Apartman dairesinin 9 metrekarelik salonu, özenle seçilmiş mobilyaları ve çarpıcı renkleriyle öne çıkıyor. Boş bir tuvali andırması için salonun duvarlarında beyaz renk tercih edilmiş. Böylelikle aydınlık hissi daha da kuvvetlendirilmiş. Küçük salonun daha geniş durması ve aydınlık hissinin artırılması için duvara iki büyük ayna yerleştirilmiş. Bu şık salonun en göze çarpan mobilyası ise parlak kırmızı kanepesi… Odak noktası olan kırmızı kanepenin etrafı, titizlikle seçilen mobilya ve aksesuarlarla kurgulanmış. Kanepenin üzerinde renkli ve bol yastıklar kullanılmış. Oturma bölümünü tamamlamak için kırmızı-beyaz iki adet puf kullanılmış. Puflar ile aynı zamanda taşınabilir olmaları nedeniyle kullanışlı oturma alanı yaratılmış. Orta sehpa olarak da 3 adet servis sehpası kullanılmış. Kırmızı ve turuncu geçişli servis sehpaları hem orta sehpa görevi hem de misafirleri için kullanım kolaylığı sağlaması için düşünülmüş.

Kırmızı, beyaz ve parlak bu şık salonda iki kişilik yemek bölümü de kurgulanmış. Kırmızı metalik dolaplar, konsol olarak kullanılmış. İki kişilik yemek masası ise beyaz renkte tercih edilmiş. Konsol olarak kullanılan metal dolabın üzerine cam ayaklı, Uzak Doğu esintili figürleriyle son derece şık  iki adet abajur yerleştirilmiş. Yemek masasının üzerindeki cam vazoda ise taze çiçekler kullanılmış.

Odanın daha geniş durması için akıllı dekorasyon fikirleri ile uyumlu bir tasarım yapılmış. Beyaz duvarlar ile beyaz pencereler harika bir uyum sağlamış. Salonda kumaş perde yerine jaluzi kullanılarak mekanın aydınlık hissi kesintiye uğratılmamış. TV ünitesi olarak kullanılan mobilyanın son derece yalın ve sade olması tercih edilmiş. TV dolabının hemen üzerine raf kullanılarak hem şık bir TV ünitesi oluşturulmuş hem de sergileme alanı yaratılmış.

Kırmızı, beyaz ve parlak bu şık salonda, aksesuarlar da özenle seçilmiş. Ağırlıklı olarak camın kullanıldığı abajurlar hem aydınlatma unsurları olarak kullanılmış hem de aksesuar… Abajurların yanı sıra tavanda kullanılan spot aydınlatmalar mekanın ferah görünmesine yardımcı olmuş. Zeminde ise imitasyon siyah bir posta yer verilmiş. İmitasyon siyah post, kırmızı, beyaz ve parlak oturma alanı ile TV ünitesinin bütünleşmesine de katkı sağlamış.

Kırmızı, beyaz ve parlak bu cesur salonu, “Haftanın Odası” olarak seçtik… Özenle seçilmiş mobilya ve aksesuar parçaları, cesur renkleriyle salon dekorasyon fikirleri konusunda ilham alabilirsiniz.

kirmizibeyazveparlak1

kirmizibeyazveparlak2

kirmizibeyazveparlak3

kirmizibeyazveparlak4

kirmizibeyazveparlak5

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here