Kırmızı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Kırmızı mutfak dekorasyon fikirleri arıyorsanız, size harika ipuçları verecek örnekler sunuyoruz. Kırmızı mutfakları kurgulamak zor görünse de, küçük tasarım tüyolarıyla istediğiniz mutfağa kavuşmanız mümkün.

Kırmızı, pek çok kültürde tutkuyu, aşkı, yaşamı temsil eder. Yemek yapmak ve yemek için kullandığımız mutfaklarda da tutku ve aşkı kullanmak oldukça iyi bir fikir. Kırmızıya mutfağınızda hakimiyet kurmasını isteyeceğiniz gibi, bu tutkulu rengi, vurgu ve odak noktası yaratacak şekilde kullanmanız mümkün. Yeterince güçlü olan kırmızı rengi, mutfağınızı bunaltmadan daha yalın bir şekilde uygulayabilirsiniz.

kirmizi-mutfak-18Kırmızı mutfak dekorasyon fikirleri için mutlaka dolaplarınızı kırmızı yapmanıza gerek yok. Kırmızı bir mutfak için halı, aydınlatma, masa-sandalye, perde, zemin ve duvar karolarında da bu rengi kullanabilirsiniz. Örneğin mutfak dolaplarınız yeniyse, kırmızı rengi vurgulamak için bir halı yerleştirebilirsiniz. Mutfağınızda yemek yemek için ayrılan bir bölüm varsa, mobilyalarınızda bu canlı rengi seçebilirsiniz. Eğer mutfağınızın metrekaresi küçükse, kırmızı mutfak dolaplarını sadece alt bölümde kullanabilirsiniz. Üst dolapları daha açık renk seçerek, mutfağınızı ferah bir hale getirmiş olursunuz.

Renkli ve eğlenceli bir mutfak için kırmızıyı ahşap ile bütünleştirebilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda kırmızıya eşlik etmesi için yeşil, gri, siyah, beyaz ve turuncu renklere de yer verebilirsiniz. Cesur bir tasarım istiyorsanız mutfağınızın bir duvarını kırmızı ile boyayarak daha dramatik bir görünüm elde edebilirsiniz. Kırmızının parlak ya da mat tonlarını seçmek de sizin kararınız.

Renk uzmanları kırmızının aynı zamanda iştah açıcı özelliği olduğunu belirtiyorlar. Eğer siz ve çocuklarınızda iştahsızlık sorunu varsa, kırmızı bir mutfak sizin için doğru olacaktır. Ancak kilo almakla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, kırmızı mutfak sizin için tehlikeli olabilir.

Kırmızı mutfak dekorasyon fikirleri konusunda pek çok tasarımcının harika örnekleri bulunuyor. Mutfağınızı kırmızıya bulamak istiyorsanız, seçtiğimiz örnekler size ilham verecektir.

kirmizi-mutfak-1w kirmizi-mutfak-2

kirmizi-mutfak-3

kirmizi-mutfak-4

kirmizi-mutfak-5

kirmizi-mutfak-6

kirmizi-mutfak-7

kirmizi-mutfak-8

kirmizi-mutfak-9

kirmizi-mutfak-10

kirmizi-mutfak-11

kirmizi-mutfak-12

kirmizi-mutfak-13

kirmizi-mutfak-14

kirmizi-mutfak-15

kirmizi-mutfak-16

kirmizi-mutfak-17

kirmizi-mutfak-19

kirmizi-mutfak-20

kirmizi-mutfak-21

kirmizi-mutfak-22

kirmizi-mutfak-23

kirmizi-mutfak-24

kirmizi-mutfak-25