Küçük Banyolara Dekorasyon Fikirleri

Küçük banyolara dekorasyon fikirleri ile kullanışlı ve şık alanlar yaratabilirsiniz. Küçük banyolarda en önemli sorunlar, depolama alanlarının yetersizliği ve aydınlık hissinden uzak olmasıdır.

Küçük banyolara dekorasyon fikirleri ile hem şık hem de kullanışlı alanlar yaratmak mümkün. Küçük banyoların en büyük sorunlarından biri, hayatımızı kolaylaştıracak depolama alanlarının yeterli olmamasıdır. Ama yaratıcı dekorasyon fikirleri ile harika banyolar kurgulayabilirsiniz.

Küçük banyolardaki her boş alanı yaratıcı uygulamalarla kullanışlı hale getirmek gerekir. Klozetin üzeri, kapının arkası, aynanın üzeri… Banyodaki tüm yapı elemanlarını iyi bir tasarım ile akıllı çözümler sağlayabilirsiniz. Tuvalet kağıtları, havlular, kişisel bakım ürünleri gibi banyoda hayatımızı kolaylaştıracak malzemeleri küçük banyonuzda iyi bir şekilde depolayabilirsiniz. Örneğin klozet, lavabonun hemen yanında bulunuyorsa, lavabo tezgahı yüksekliğiyle denk gelecek şekilde klozetin üzerine raf yerleştirebilirsiniz. Böylelikle bütünsel bir görünüm elde ederek, klozetin üzerindeki rafı depolama alanı olarak kullanmış olursunuz. Rafın üzerini tuvalet kağıtları, şık bir vazo ya da kişisel bakım malzemelerinizi yerleştirerek harika bir alana yer açabilirsiniz. Ayrıca aynanın hemen üzerine bir raf yerleştirerek banyo havlularınızı yerleştirebilirsiniz. Ayna üzerindeki rafa, banyo için gerekli olan tüm ıvır zıvırlar için sepet ya da kutuları kullanabilirsiniz.

Küçük banyolara dekorasyon fikirleri ile harikalar yaratın

Küçük bir banyoya sahipseniz, tüm mobilya parçalarının da fonksiyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin aynanızı, dolaplı olmasını tercih edin. Böylelikle hem ayna hem de fazladan depolama alanı kazanmış olursunuz. Dolabınızı kozmetikler için kullanırken, aynı zamanda ayna ihtiyacınız da karşılanmış olur. Küçük banyoları daha geniş göstermek için aynalardan her zaman yardım alabilirsiniz. Büyük aynalar, banyonuzu olduğundan çok daha geniş ve ferah gösterecektir. Banyonuzu olduğundan daha geniş göstermenin bir diğer yolu ise derinliği olan üç boyutlu duvar kağıtları kullanmak… Duvar kağıdı banyonuzun ana duvarına uygulayarak harika bir banyo dekorasyonu elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, duvar kağıdının suya ve neme dayanıklı olması…

Eğer lavabonuz tezgahlı değil de ayaklı olanlardansa, yanlardaki boşlukları kullanabilirsiniz. Ayaklı lavabonun yanlarına raflar yerleştirerek fazladan depolama alanı yaratabilirsiniz.  Küçük banyolara dekorasyon fikirleri ile yaratıcı çözümler yanınızda. Küçük banyonuzu hem daha geniş hem de düzenli gösterebilirsiniz. Küçük banyoların depolama ihtiyaçlarının yanı sıra aynı zamanda aydınlık ve ferah görünümü de önemlidir. Tavan aydınlatma unsurlarının yanı sıra dolap üzerinde ya da dolap altında LED aydınlatmalar ya da aynalı dolabınızın hemen yanında aplikler kullanmak iyi bir fikirdir. Küçük banyonuzun aydınlık görünmesi için dolap ve banyo yapı elemanlarını  açık tonlardan yana kullanmanızı öneririz. Açık renk banyo yapı elemanlarını ve dolapları, dilediğiniz renklerdeki aksesuarlarla canlandırabilirsiniz. Üstelik renklerden canınız sıkıldıkça değiştirmek çok daha az bir bütçeyle hallolacaktır. Ayrıca daha düşük bütçelerle küçük banyonuzu canlandırmak istiyorsanız, “Banyo için kendin yap projeleri”ne buradan bakabilirsiniz. Küçük banyonuzda daha lüks bir dekorasyon istiyorsanız da buradaki konumuz ilginizi çekecektir.

Küçük banyolara dekorasyon fikirleri konusunda ilham alabileceğiniz, küçük banyonuzu geniş göstermek için birbirinden akılı ve yaratıcı örnekleri inceleyebilirsiniz.

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri1

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri2

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri3

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri4

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri5

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri6

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri7

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri8

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri9

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri10

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri11

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri12

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri14

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri15

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri16

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri17

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri18

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri19

kucukbanyolaradekorasyonfikirleri20

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here