Küçük Evlere Çalışma Odası Dekorasyonu

Küçük evlere çalışma odası dekorasyonu yapmak mümkün. Eviniz her ne kadar küçük olsa da, dekorasyon konusunda yaratıcı ve akıllı dekorasyon fikirleri daima yanınızda.

Küçük evlere çalışma odası dekorasyonu yapmak sanıldığı gibi zor değil. Evinizde çalışma odası için ayıracak fazladan bir odanız yoksa, yaratıcı dekorasyon fikirleri ile çalışma alanı oluşturabilirsiniz. İnternetin yaygınlaşması, teknolojinin hızlanmasıyla “home office” kavramı hayatımıza girdi. Özellikle masa başı çalışanlar, ofise gitmeden tüm işlerini evlerinde rahatlıkla halledebiliyor. Bu nedenle evlerde çalışma odası dekorasyonu konusunda daha yaratıcı çözümler aranıyor. Çalışma odaları artık evlerde ayrı bir mekan haline geldi. Ancak eğer küçük evinizde çalışma odası için ayıracağınız bir mekanınız yoksa da bir çalışma alanı kurgulamak elinizde.

Küçük evlere çalışma odası dekorasyonu yapmadan önce evinizin her metrekaresini gözden geçirmenizi öneririz. Mutlaka henüz keşfetmediğiniz, küçük bir alanı bulabilirsiniz. Örneğin salonda iki sütun arasındaki duvar, yatak odanızda dolabın yanı, koridordaki boşluk alan ya da mutfaktaki kapının hemen yanı… Yatak odasından koridora, salondan mutfağa dek her odada kendiniz için bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Keşfettiğiniz alana uygun ölçülerde bir masa, raflar ve bir sandalye işinizi görecektir. Eğer çalışma alanı için uygun bir masa bulamazsanız, ölçülerine uygun kalın bir MDF kestirerek duvara sağlam bir şekilde asabilirsiniz. Böylelikle size özel bir masaya kavuşarak, alanı da akıllı bir şekilde değerlendirmiş olursunuz. Yaratıcı çalışma masaları için buradaki konumuz da ilginizi çekebilir.

Çalışma alanını olarak ayırdığınız bölümü kişiselleştirmek de elinizde. Örneğin çalışma alanının olduğu duvarda çerçeveler, kitap rafları ya da bir pano kurgulayabilirsiniz. Çalışma odası dekorasyonu için duvar kağıdı da harika bir fikir. Böylelikle çalışma alanınızı vurgulayarak, odanın diğer kullanım amacından ayırmış olursunuz. Eğer daha yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri arıyorsanız, duvarınızı karatahta boyası uygulayın. Karatahta boyası uyguladığınız çalışma alanınız harika duracaktır. Tebeşirle üzerine notlarınızı alabilir, resimler yaparak ilginç hale getirebilirsiniz. Eğer duvarınızda sürekli aynı şeyi görmekten sıkılırsanız, karatahta boyası tam size göre. Duvar dekorasyon fikirleri  konusunda daha fazla ilham arıyorsanız, buraya bakabilirsiniz.

Küçük evlere çalışma odası dekorasyonu yaparken seçtiğiniz odanın diğer kullanım alanlarını da kısıtlamamanız gerek. Özellikle çalışma alanını gizlemek isterseniz, kapaklı dolaplar ya da niş alanları kullanabilirsiniz. Çalışmanızı tamamladıktan sonra çalışma odanızı gizlemek için perdeler, duvar panelleri ya da sürgülü kapılardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca kapaklı büyük bir dolabın içini bir çalışma odası olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için özel olarak satılan çalışma odası dolaplarını kullanabilir ya da bir dolabınızı kendi ihtiyaçlarınıza göre yenileyebilirsiniz.

Küçük evlere çalışma odası dekorasyonu için size ilham verecek akıllı ve yaratıcı uygulamalar sunuyoruz. Örneklere bakıp, evinizdeki boş alanları keşfederek işe koyulabilirsiniz. İşte karşınızda küçük evlere çalışma odası dekorasyon fikirleri.

calismaodasidekorasyonu1

calismaodasidekorasyonu2

calismaodasidekorasyonu3

calismaodasidekorasyonu4

calismaodasidekorasyonu5

calismaodasidekorasyonu6

calismaodasidekorasyonu7

calismaodasidekorasyonu8

calismaodasidekorasyonu9

calismaodasidekorasyonu10

calismaodasidekorasyonu11

calismaodasidekorasyonu12

calismaodasidekorasyonu13