Mandal ile Kendin Yap Projeleri

Mandal ile kendin yap projeleri  harika dekorasyon fikirleri sunuyor. Oldukça ucuz bir malzeme olan mandal ile nihaleden aynaya, saksıdan askıya dek pek çok yenilikçi ve farklı fikirlere hayat verebilirsiniz.

Mandal ile kendin yap projeleri  hem eğlenceli hem de kullanışlı. Mandallar, belki de şimdiye kadar yapılmış en kullanışlı ve ucuz icatlardan biri. Güzel, kullanışlı ve uygun fiyatlı mandalları, çamaşır tutma görevinden terfi ettirebilirsiniz. Tasarım konusunda pek çok örneğin hayata geçirilmesinde uygun olan mandallar, evlerde yeni görevlerine hazır bekliyor. Meyve sepetinden nihaleye, saksıdan çerçeveye, askıdan saksıya pek çok tasarıma bu güzel malzemeyi kullanarak yapabilirsiniz. Yaparken eğleneceğiniz, kullanırken kendinizle gurur duyacağınız birbirinden şık ve sempatik “mandal ile kendin yap projeleri”ni sunuyoruz size.

Balkon-bahçelere aksesuar

Mandalları mekanizmasından ayırarak birbirine tutturun. Odak noktasını oluşturmak için yuvarlak bir şablon ya da bardaktan yardım alabilirsiniz. Ucuna bir ip bağlayarak balkon-bahçeniz için muhteşem bir aksesuara sahip olabilirsiniz. Balkon ya da bahçenizde kullanacağınız aksesuarınızı ham haliyle kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz bir renkte de boyayabilirsiniz.

Nihale

Balkon ya da bahçe için yapığınız aksesuarı nihale olarak da değerlendirebilirsiniz. Mandal ile kendin yap projeleri ile renkli nihaleler çaydanlık ve tencereleriniz için iyi bir ev sahipliği yapacak.

kendinyap2

Saksı

kendinyap3

Kısa konserve kutularını geri dönüşüm olarak değerlendirebilirsiniz. Son derece kolay bu projede, konserve kutusuna mandalları tutturmanız yeterli. Sonrasında, çiçeğinizi yerleştirebilirsiniz.

Mumluk

kendinyap4

Konserve kutusundan yaptığınız saksınızı isterseniz mumluk olarak da değerlendirebilirsiniz. Mandallarla çevrelediğiniz konserve kutusunun içine tealight’ları yerleştirin. Yaz akşamlarında balkon ve bahçelerinizin ambiyansını değiştirecektir.

Meyve Sepeti

kendinyap5

Adeta bir sanat eseri görünümündeki meyve sepetini yapmak son derece kolay. Kolay bükülebilir PVC kaplı çelik telin etrafına mandalları tutturun ve dilediğiniz formu verin. Meyve sepetiniz hazır.

Eğlenceli askılar

kendinyap6

Bu şirin askılar özellikle çocukları çok sevindirecek. Çocuğunuzla birlikte de yapabileceğiniz kendin yap projesi son derece kolay. Dilediğiniz ölçülerde kare plakalara burun olacak şekilde mandalınızın yerini belirleyin. Plakaların üzerine suratları çizin ve boyayın. Mandalınızı resimle bütünleşecek şekilde boyayın ve yapıştırın. Çocuk odalarında ya da antrede kullanabileceğiniz bu askılar oldukça eğlenceli.

kendinyap7

Fularlar, eşarplar, mutfak havluları için de mandalları kullanarak bir askı yapabilirsiniz. Ayrıca mandalları boyayarak bir espri de yakalamanız mümkün. Örneğin piyano tuşlarını andıran bu askı, mutfak dekorasyon fikirleri için harika bir fikir.

Aynalar

kendinyap8

Mandalların sihirli tasarım gücünü aynalarda hayata geçirebilirsiniz. Mandalları aynanızı yenilemek için ya da yeni bir ayna yapmak için kullanmanız mümkün. Mandalların ham hali de renkli görüntüsü de son derece zarif. Ayrıca ayna için kendin yap projeleri arıyorsanız, buradaki konuya da göz atabilirsiniz.

Sepet

kendinyap9

Marketten sürekli alınan yoğurtlar, dondurmalar, hazır ürünler… Attığımız yüzlerce plastik kaplar… “mandal ile kendin yap projeleri” içinde aynı zamanda harika bir geri dönüşüm… Örneğin yoğurt kaplarını mandallarla kaplayarak çok şık bir sepete sahip olabilirsiniz.

Fotoğraflar İçin Çerçeve

kendinyap10

Eski bir çerçevenin içine tutturacağınız iplere fotoğraflarınızı asabilirsiniz. Tıpkı çamaşır asar gibi fotoğraflarınızı kullanarak eğlenceli ve farklı bir çerçeve yaratabilirsiniz.

kendinyap11

Ayrıca çerçeve kullanmadan duvarınızda da aynı projeyi kurgulamanız mümkün. Mumlu ipleri duvarınızda asarak fotoğraflarınızı mandallayabilirsiniz. Öte yandan aynı projeyi çocuk odaları için de yapabilirsiniz. Fotoğraflar yerine sevimli kartlar asarak çocuk odasında eğlenceli bir dekorasyon kurgulayabilirsiniz.

Avize

kendinyap12

“Mandal ile kendin yap projeleri” muhteşem dekorasyon fikirleri sunuyor. Bunların içinde en gösterişlisi bu şık avizeler… Hazır satılan avize tellerini kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz bir aydınlatma formunu kendiniz de yapabilirsiniz. Sonrasında mandalları tutturarak avizenin tavana montajını yapmak kalıyor.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here