Modern Genç Kız Odası Fikirleri

Modern genç kız odası fikirleri, size ilham verecek. Dekorasyon yaparken evin en eğlenceli alanlarından biri de genç kız odası… Modern genç kız odası fikirleri arıyorsanız, konumuza göz atmanızı öneririz.

Modern genç kız odası tasarlarken, öncelikle kızınızın sevdiği renkleri, hobileri ve zevklerini göz önünde bulundurmalısınız. Genç kızın odasının dekorasyonunu yaparken bir tema ve uygulayacağınız renkleri seçmeniz, işinizi kolaylaştıracak ve daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Odalarında daha çok vakit geçiren kızınızın beklenti ve ihtiyaçlarına uygun alanları da belirlemelisiniz. Çalışma ve dinlenme alanı, yatağın konumunu ve hobilerini yapabileceği alanlar yaratmalısınız. Eğer kızınızın uğraştığı bir hobisi varsa, odasını ona uygun bir kurguyla dekore edebilirsiniz. Örneğin resimle ilgileniyorsa, odasında bir şövaleye yer verebilirsiniz. Ya da sevdiği bir müzik grubunun posterlerini odasında kullanabilir, spor yapıyorsa ilgilendiği alanın figürlerini odasının dekorasyonuna uygun hale getirebilirsiniz.

Genç kız odasına uygun, akla ilk gelen renkler pembe, mor, kırmızı ve ekru… Ancak siz farklı ve modern genç kız odası fikirleri arıyorsanız turuncu, yeşil, gri ve bakır tonlarını kullanabilirsiniz. Modern bir genç kız odası tasarlamak için çok fazla renk kullanmaktan kaçınmalısınız. Rengarenk bir oda, modern bir görüntü yerine eğlenceli bir oda görünümü verecektir. Kullandığınız renklerin tonlarını ya da bir iki rengi bir arada uygulayabilirsiniz. Örneğin kırmızı-gri, yeşil-sarı, türkuaz-bakır renkleri harika seçenekler arasında.

Modern genç kız odası fikirleri için mobilya seçimi de oldukça önemli. Klasik mobilyalar yerine modern tarzda mobilyalar tercih etmelisiniz. Çok kıvrımlı olmayan, sade ve yalın seçimler tam size göre. Aynı zamanda kullanacağınız tekstillerde de klasik seçimlerden uzak durun. Yatak örtüsü, perde ve halı seçerken sade ve modern bir stil kullanın.

Günümüzde pek çok aydınlatma unsurları seçenekleri bulunuyor. Modern genç kız odası fikirleri için sade bir abajur kullanabileceğiniz gibi sarkıt lambayla sanatsal bir vurgu yapabilirsiniz. Aynı odada uyku, dinlenme ve çalışma alanlarının olduğunu unutmadan birkaç aydınlatma unsuru kullanabilirsiniz. Çalışma alanının iyi aydınlatıldığından emin olmalısınız, uykuya hazırlık için abajurlar işinizi görecektir.

Hızlıca büyüyüp bir genç olan kızınız için harika dekorasyon fikirleri sunuyoruz. İşte karşınızda modern genç kız odası fikirleri…

genc-kiz-odasi-1

genc-kiz-odasi-2

genc-kiz-odasi-3

genc-kiz-odasi-4

genc-kiz-odasi-5

genc-kiz-odasi-6

genc-kiz-odasi-7

genc-kiz-odasi-8

genc-kiz-odasi-9

genc-kiz-odasi-10

genc-kiz-odasi-11

genc-kiz-odasi-12

genc-kiz-odasi-13

genc-kiz-odasi-14

genc-kiz-odasi-15

genc-kiz-odasi-16

genc-kiz-odasi-17

genc-kiz-odasi-18

genc-kiz-odasi-19