Mor ile Dekore Etmek için 10 Neden

Mor ile dekore etmek için 10 neden sunuyoruz size. Mor, baştan çıkarıcı, zarif ve şık dekorasyonlar yaratmak için son derece ideal bir renk…

Mor ile dekore etmek için 10 neden önerisiyle karşınızdayız. Son yıllarda trend olan mor renk, salondan yatak odasına, çocuk odasından banyoya dek evin tüm alanlarında kullanmanız mümkün. Mekanlarda lüks bir görünüm sağlayan, sofistike bir renk mor, kullanıldığı her mekanı baştan çıkarıcı bir forma kavuşturuyor. İşte karşınızda evinizi mor ile dekore etmek için 10 neden…

Zarif ve şık

mordekorasyon1

Güçlü bir renk olan mor, kullanıldığı mekanları zarif ve şık bir hale getirir. Pembe, gri, beyaz, mavi, fuşya gibi pek çok renk ile bütünleşerek çarpıcı bir etki yaratır.

Parlak ve sakin

mordekorasyon2

Evinizi ‘mor ile dekore etmek için 10 neden’den biri de hem parlak hem de sakinliği bir arada kullanabilmek. Morun parlak tonları ile sakin ve özgüvenli mekanlar kurgulayabilirsiniz.

Beyaz ile harika uyum

mordekorasyon3

Mor, beyaz ile muhteşem bir ikilidir. Mekanınızı tamamen beyaz kullanmak istemiyor ve mor rengi hafifletmek istiyorsanız mor-beyaz uyumuna yer açın. Tüm mekanlarda kullanabileceğiniz bu iki rengin uyumu, banyonuza da çok yakışacaktır.

Davetkar bir yaşam alanı

mordekorasyon4

Mor, lüks olgusuna vurgu yapması nedeniyle son derece davetkar bir yaşam alanı sağlar. Özellikle salonlarda kullanacağınız mor renk ile misafirlerinizin gönlünü kazanabilirsiniz.

Dramatik etki

mordekorasyon5

Mor ve morun tonlarını kullanarak dramatik bir etki yaratabilirsiniz. Odak noktası oluşturmak için duvarınızın tek bir kanadını mor renge boyayabilirsiniz. Dramatik etki, ‘mor ile dekore etmek için 10 neden’den biri…

Gölge oyunları

mordekorasyon6

Morun açıktan koyuya tonları ile eğlenceli ve parlak gölgeler sağlayabilirsiniz. Zeminden tavana, mobilyadan ev tekstiline dek morun tonları ile etkileyici bir dekorasyona kapılarınızı açın.

Yaratıcılık ve sakinlik

mordekorasyon7

Renk uzmanları, mor rengin yaratıcılığı ve sakinliği artırdığı konusunda hemfikir. Çocuk odalarında, çalışma odalarında, salonda ve yatak odasında mor renk paletini özgürce kullanabilirsiniz.

Renklerle dost

mordekorasyon8

Mor, her ne kadar zor ve soğuk bir renk olarak bilinse de doğru kullanıldığında eşsiz mekanlar yaratmaya yardımcı olur. Morun tüm tonları ile degrade geçişler yapılabilir. Aynı zamanda beyaz, pembe, hardal sarısı, gri, yeşil, gümüş, fuşya ve ekru gibi pek çok renk alternatifiyle uyum sağlanabilir.

Tamamlayıcı unsur

mordekorasyon9

Mobilya, aksesuar, zemin ve perdeler ile mor rengi tamamlayıcı bir unsur olarak kullanabilirsiniz. Malzeme ve renk seçiminizi güçlü kılmak için mor ve tonlarını kullanabilirsiniz.

Farklı stillerde kullanabilmek

mordekorasyon10

Mor rengi farklı stillerde rahatça kullanabilirsiniz. Modern ya da klasik dekorasyon stili yaratmayı kolay kılabilmesi, evlerde ‘mor ile dekore etmek için 10 neden’den biri…

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here