Mutfak Köşelerine Marifetli Alanlar

Mutfak köşelerine marifetli alanlar yaratmak istiyorsanız pek çok dekorasyon fikirleri getiriyoruz karşınıza. Mutfaktaki köşeler nasıl değerlendirilir, mutfak köşeleri için alternatif fikirler burada…

Mutfak köşelerine marifetli alanlar kurgulayarak farklı mutfak dekorasyon fikirleri için kapılarınızı açabilirsiniz. Mutfaktaki köşeler doğru kullanılmadığında atıl alanları artırmış olursunuz. En çok ölü boşluklar duvar köşelerini doğru kullanmamaktan geçiyor. Özellikle mutfaklarda her zaman fazladan depolama alanlarına ihtiyaç vardır. Köşeleri doğru kullanarak mutfak köşelerine marifetli alanlar ile değerlendirebilirsiniz. Böylelikle hem mutfağınızda fazladan depolama alanlarına hem de son derece şık mutfak dekorasyon fikirlerine yer açmış olursunuz. Peki, mutfak köşelerine marifetli alanlar nasıl yaratılır? Gelin akıllı fikirlere göz atalım…

Köşeye mikrodalga ve TV

mutfakkoseleri1

Mutfak köşelerinde kullanacağınız dolapları mikrodalga ve televizyon için kullanabilirsiniz. Özellikle mutfağın her alanında rahatlıkla izleyeceğiniz televizyon için köşeler harika bir yer olacaktır. Köşelerin fonksiyonunu maksimum şekilde kullanmak için mikrodalga, televizyon için kullanacağınız dolabın hemen üzerini açık raflarla değerlendirebilirsiniz. Açık raflara mutfak aksesuarları ya da yemek kitaplarını yerleştirebilirsiniz.

Ankastre fırınlarla entegre

mutfakkoseleri2

Mutfak köşeleri aynı zamanda ankastre fırınlar için de son derece ideal. Ankastrelerinizi rahatlıkla yerleştirerek kolay ulaşımını sağlayabilirsiniz. Böylelikle mutfaktaki pratikliğinizi artırmış olursunuz. Mutfak dekorasyon fikirleri için köşelerde ankastre fırınları rahatlıkla entegre edebilirsiniz.

Küçük ev aletleri köşede

mutfakkoseleri3

Küçük mutfak aletlerini değerlendirmek, mutfak köşelerine marifetli alanlar yaratmak için iyi bir alternatif… Sıklıkla kullandığınız kahve makinesi ya da küçük mutfak aletlerini, köşe mutfak dolaplarında depolayabilirsiniz.

Marifetli Köşeler: Açık raflar

mutfakkoseleri4

Açık rafları köşelerde değerlendirmek mutfağınızda sıcacık bir alan yaratacaktır. Mutfak köşelerinde açık raflar kullanarak mutfak aksesuarlarını, baharatlıkları ya da yemek kitapları için değerlendirebilirsiniz.

Kilerler köşe başında

mutfakkoseleri5

Mutfak köşelerine marifetli alanlar yaratmanın bir diğer seçeneği de kilerler… İster açık ister kapalı kiler dolapları oluşturarak mutfak köşelerini değerlendirebilirsiniz. Eğer kiler için kullanacağınız köşeyi daha gizli kılmak istiyorsanız kapaklı dolaplar kullanabilirsiniz.

Köşe adalar

mutfakkoseleri6

Eğer mutfağınızdaki köşenin formu uygunsa, burayı bir ada ya da kahvaltı alanı olarak kurgulayabilirsiniz. Böylelikle hızlı kahvaltılar için harika bir alan yaratmış olursunuz. Aynı zamanda köşe ada, yemek hazırlama sürecinde size ekstradan yer sağlayacaktır.

Kuzine görünümü

mutfakkoseleri7

Mutfak köşelerini pişirme bölümü olarak değerlendirmek de son derece harika bir fikir. Aynı zamanda davlumbazı mutfak köşesine entegre ederek iyi bir pişirme bölümü sağlayabilirsiniz. Mutfak köşelerine marifetli alanlar yaratmak istiyorsanız buraya ocağınızı yerleştirerek davetkar bir mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.

Köşe köşe çekmece

mutfakkoseleri8

Mutfağınızda daha fazla depolama alanı için köşe çekmeceler kullanmak da marifetli bir fikir… Daha az kullandığınız büyük tencereler, tavalar ve diğer mutfak eşyalarınız için köşe çekmeceler organize edebilirsiniz.

Köşede lavabo

mutfakkoseleri9

Özellikle pencere tarafında bulunan köşelerde lavabolara yer verebilirsiniz. İyi bir aydınlatmanın olacağı pencere önündeki mutfak köşeleri, lavabolar için oldukça kullanışlı bir seçenek.

mutfakkoseleri10

Mutfak köşenizi keyifli bir alana dönüştürerek harika bir alan yaratabilirsiniz. Mutfak köşenizde bir sedir, yeriniz uygunsa bir masa ya da kahve sehpası yorgun bir mutfak macerasından sonra keyif yapmanıza yardımcı olacaktır.