Mutfak Modellerinde Açık Düzen

Mutfak modellerinde açık düzen sistemine geçerek modern bir hava yaratabilirsiniz. Özellikle küçük mutfaklarda ferahlık hissini kuvvetlendiren açık düzen, aynı zamanda oldukça pratiklik sağlar. Mutfak modellerinde açık düzen seçerek, nostaljik bir mekan da kurgulayabilirsiniz.

Günümüzde pek çok mutfak modelleri bulunuyor. Çeşitli renk ve malzemeyle istediğiniz tarzda bir mutfak sahibi olabilirsiniz. Son yıllarda hem eskiye özlem, hem de küçük daireler için kullanışlı olması nedeniyle açık düzen mutfaklar oldukça popüler hale geldi. Mutfak modellerinde açık düzen seçilerek farklı bir tarz uygulayabilirsiniz. Açık düzenle aradıklarınıza kolaylıkla ulaşırken, dolap içlerinde kurgulayacağınız mutfak aksesuarlarıyla harika bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Mutfak modellerinde açık düzen nasıl kurgulanır?

Öncelikle mutfağınızı küçük bir bütçeyle yeniden planlamak istiyorsanız, işe dolap kapaklarını sökmekle başlayabilirsiniz. Dolapları zımparalayıp boyayabilir ya da kapak izlerinin olduğu yerler için stickerlar kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı boyamak isterseniz, şuraya bakabalirsiniz. Yeterli alanınız varsa, birkaç rafla mutfak dolaplarınızı zenginleştirmek de mümkün.

Eğer mutfak modellerinde açık düzen oluşturmak için sıfırdan bir plan yapacaksanız, hazır satılan tüm modellerden yararlanabilirsiniz. Sadece kapaklarını satın almamanız yeterli. Böylelikle mutfak planınızı çok daha düşük bütçeyle oluşturmuş olursunuz. Mutfağınızı planlarken, renk seçimlerini önceden belirlemeniz önemli.

Öncelikle yemek takımlarınızı, mutfak eşyalarınızı gözden geçirin. Dolap ya da raflarınıza yerleştireceğiniz mutfak eşyalarınız nasıl bir renk ahengi oluşturacak? Eğer mutfak eşyalarınız zengin bir renk skalasına sahipse, tek renk mutfak modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece renk karmaşası yaratmayarak, gözü yormamış olursunuz. Ayrıca ince raflar için birkaç şık aksesuara yer vermeniz de, açık düzen mutfağınızda harika bir etki yaratacaktır. Açık raf düzeniyle mutfak eşyalarından oluşan bir koleksiyonu ya da sizin için özel olan parçaları sergilemek de iyi bir fikir…

mutfakmodellerindeaçıkdüzen1

mutfakmodellerindeaçıkdüzen2

mutfakmodellerindeaçıkdüzen3

mutfakmodellerindeaçıkdüzen5

mutfakmodellerindeaçıkdüzen6

mutfakmodellerindeaçıkdüzen7

mutfakmodellerindeaçıkdüzen8

mutfakmodellerindeaçıkdüzen9

mutfakmodellerindeaçıkdüzen10

mutfakmodellerindeaçıkdüzen11

mutfakmodellerindeaçıkdüzen12

mutfakmodellerindeaçıkdüzen13

mutfakmodellerindeaçıkdüzen14

mutfakmodellerindeaçıkdüzen15

mutfakmodellerindeaçıkdüzen16

mutfakmodellerindeaçıkdüzen18

mutfakmodellerindeaçıkdüzen19

mutfakmodellerindeaçıkdüzen20

mutfakmodellerindeaçıkdüzen21

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here