Mutfaklara Şık Oturma Alanları

Mutfaklara şık oturma alanları arıyorsanız, pek çok örneği hayata geçirebilirsiniz. Mutfağınızın metrekaresi küçük ya da büyük olsun, son derece konforlu ve şık oturma alanları kurgulamanız mümkün.

Mutfaklara şık oturma alanları kurgulayarak konforunuzu ikiye katlayabilirsiniz. Mutfaklar, evin kalbi gibidir. Trafiği yüksek, güzel kokuları eksik olmayan mutfağı hem yemek hem de keyif yapmak için değerlendirebilirsiniz. Metrekaresinin büyüklüğü, mutfaklara şık oturma alanları yaratmak için engel değil. Büyük bir mutfakta keyif alanınızın ölçeğini genişletebilirsiniz ancak küçük mutfaklar için de şık ve rahat oturma alanları yaratmak elinizde. Küçük mutfağınızda özellikle hafta içi işe ve okula hazırlık için ayaküstü mutfak-dekorasyon-fikirleri-14kahvaltılar için de şık alanlara yer açabilirsiniz. Mutfak tezgahını kullanarak oturma alanları yaratmak son derece akıllıca. Böylelikle yemek yapma hazırlığındayken aile ya da arkadaşlarınızla sohbetinizi sürdürebilir, bir yandan ekstra bir oturma alanı için mekan kaybı yaşamamış olursunuz. Ayrıca mutfak adalarını da oturma alanları için değerlendirebilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey, alanın izin verdiği ölçüde birkaç bar taburesi… Günümüzde bar tabureleri konusunda pek çok tasarım bulunuyor. Yüksek tabureler ya da sandalyeler, mutfağınızın dekorasyon fikirleri için güçlü bir etki yapacaktır.

Tezgah ya da adayı kullanarak yapacağınız oturma alanındaki dekorasyon stiline de yön verebilirsiniz. Modern bir mutfak dekorasyon stili için daha yalın ve sade tasarımları seçimi yapmanız doğru olacaktır. Retro ya da country gibi daha sıcak dekorasyon fikirleri içinse renkli ve vintage parçalara yer verebilirsiniz. Ayrıca oturma alanının hemen üzerindeki aydınlatma unsurları da mutfağınızda çarpıcı bir etki yaratacaktır. Dramatik sarkıt lambalara yer vererek dekorasyon stilinize vurgu yapabilirsiniz. Bar tabureleri ile ilgili daha fazla ilham almak isterseniz, buradaki konumuz da ilginizi çekebilir.

Dekorasyon fikirleri ve mutfaklara şık oturma alanları kurgulamak isterseniz, ilham veren örneklere mutlaka göz atın… İçlerinden biri, konfor alanınız olmaya aday.

mutfak-dekorasyon-fikirleri-1

mutfak-dekorasyon-fikirleri-2

mutfak-dekorasyon-fikirleri-3

mutfak-dekorasyon-fikirleri-4

mutfak-dekorasyon-fikirleri-5

mutfak-dekorasyon-fikirleri-6

mutfak-dekorasyon-fikirleri-7

mutfak-dekorasyon-fikirleri-8

mutfak-dekorasyon-fikirleri-9

mutfak-dekorasyon-fikirleri-10

mutfak-dekorasyon-fikirleri-11

mutfak-dekorasyon-fikirleri-12

mutfak-dekorasyon-fikirleri-13

mutfak-dekorasyon-fikirleri-15

mutfak-dekorasyon-fikirleri-16

mutfak-dekorasyon-fikirleri-17

mutfak-dekorasyon-fikirleri-18

mutfak-dekorasyon-fikirleri-19