Okula Dönüş için Kendin Yap Projeleri

Okula dönüş için kendin yap projeleri sunuyoruz size. Çocuğunuz ile birlikte yapabileceğiniz, eğlenceli projelerle pek çok okul ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Okula dönüş için kendin yap projeleri ile eğlenceli ve yaratıcı örnekleri hayata geçirebilirsiniz. Hem öğrencileri hem velileri okula başlama heyecanı sardı. Bitmeyen okul ihtiyaçlarını uygun maliyetlerle ve basit malzemelerle yapmanız mümkün. Kalemlikten ataşlara, defterlerden beslenme çantasına dek pek çok okul ihtiyacını kendiniz yapabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte yaparken eğlenebileceğiniz, okul ihtiyaçlarına kişilik katabileceğiniz birbirinden güzel projeler, okul hayatına renk katacak. Sizin için seçtiğimiz birbirinden yaratıcı ‘okula dönüş için kendin yap projeleri’ne göz atmanızı öneririz.

1. Ataşlar Süslensin

kendinyap1

Birkaç düğme ile ataşlara yepyeni bir görünüm verebilirsiniz.  Düğmeyi ataşa geçirin, küçük bir keçeye biraz silikon sürerek sabitleyin. Defter ve kitap kenarlarında bu özel ataşlar harika duracaktır.

2. Kalemlere Basit Dokunuş

kendinyap2

Renkli bantlarla kalemleri kişiselleştirebilirsiniz. Renkli bantları kalemin uzunluğunda kesip yapıştırmanız yeterli. Hatta birkaç farklı desenli bandı bir arada kullanarak daha ilginç kalemler tasarlayabilirsiniz.

3. Defterlerin Neyi Eksik?

kendinyap3

‘Okula dönüş için kendin yap projeleri’nden biri de bu sevimli defterler. Renkli, desenli bantları kalemlerin yanı sıra defter süslemelerinde de kullanabilirsiniz. Defterleri boyuna ya da enine doğru renkli bantlarla yeniden tasarlayabilirsiniz.

4. Beslenme Çantası

kendinyap4

Pet şişelerden bir beslenme çantası tasarlayarak harika bir geri dönüşüm projesi yapabilirsiniz. Pet şişeleri istediğiniz uzunlukta kesin ve uygun ölçüde fermuarı silikonla yapıştırın. Çocuğunuzun okulda tüketeceği atıştırmalık ya da sandviçi için muhteşem beslenme çantanız hazır!

5. Kalemler Pet Şişeye

kendinyap5

Tıpkı beslenme çantası gibi pet şişeleri kullanarak kalemlik de yapabilirsiniz. Renkli fermuarlarla ilginç ve eğlenceli kalemlikler tasarlamak mümkün.

6. Çantalar Yenilensin

kendinyap6

Okula dönüş için kendin yap projeleri bitmiyor.  Projelerden biri de çantaları yenilemek. Eski ya da yıpranmış okul çantalarını küçük dokunuşlarla yenileyebilirsiniz. Eskimiş olmasının dışında çantasından sıkılanlara da iyi gelecek yenileme projesi için ihtiyacınız olan, dilediğiniz boncuklar, kurdeleler, isim etiketleri ya da biraz kumaş boyası. Eski okul çantaları biraz yaratıcılık ve emekle yenisinden çok daha iyi duracak.

7. Masalara Düzen

kendinyap7

Öğrencilerin çalışma masalarında mesaisi başlıyor. Çalışma masalarındaki ıvır zıvırlar, kalemler için çok kolay ve eğlenceli bir organizatör yapabilirsiniz. Birkaç mısır gevreği ve tuvalet  kağıdı ruloları ile paket kağıtları işinizi görecektir. Kutuları istediğiniz ölçülerde kesin, paket kağıtları ile kaplayın ve birbirine yapıştırın.

8. Konserve Kutuları Çöp Olmasın

kendinyap8

Konserve kutularını harika kalemliklere dönüştürebilirsiniz. Biriktirdiğiniz konserve kutularının üzerini kumaş ya da paket kağıtları ile kaplayın ve birbirine tutturun. Konserve kutularından yaptığınız bu eşsiz kalemlikler, çalışma masasında çok şık duracaktır.

9. Masalara Eğlenceli Proje

kendinyap9

Okula dönüş için kendin yap projeleri ile aynı zamanda çocuğunuz ile eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Bu şık proje için oldukça basit malzemelere ihtiyacınız var. Sadece iki adet karton süt kutusu ile çalışma masasındaki kalemleri düzenleyebilirsiniz. İki karton kutuyu verev olacak şekilde kesin ve üzerine kumaşla kaplayın.

10. Haftalık Program

kendinyap10

Öğrencilerin programlı çalışması, ders başarısında önemli. Haftalık programlarını yapabileceği, sınav tarihlerini ve unutmaması gerekenleri hatırlayabilecek bir pano yapabilirsiniz. Pano için bir çerçeve kullanabilir, strafor üzerine kumaş kaplayabilir ya da bir mantar panoyu kişiselleştirebilirsiniz. Mantar pano ile daha fazla tasarım örneği görmek isterseniz buradaki konumuzdan yararlanabilirsiniz.

1 YORUM

Comments are closed.