Öncesi-Sonrası: Bahçe Yenileme

Öncesi-Sonrası: Bahçe yenileme projesi ile harika bir yaşam alanı yaratılmış. Harabe görünümündeki bahçe, yenilenme projesi ile hayata döndürülmüş.

Öncesi-Sonrası: Bahçe yenileme projesi evin arkasında muhteşem bir dinlenme ve yemek alanına çevrilmiş. Kırılmış zemin, tasarımı yapan mimara ilham kaynağı olmuş. Kırılan zeminin yüksekte kalan parçası, bir veranda olarak tasarlanmış. Böylelikle yemek alanının oluşturacağı taş zeminli bir platform oluşturulmuş.  Platformun olduğu yemek alanının köşesinde bir şömineye yer verilmiş. Gergi perde sistemi ile güneşli günler için gölge alanlar oluşturulmuş.

Bahçe duvarının tek kanadı ise parlak bir kiremit rengiyle boyanarak çarpıcı bir hale getirilmiş. Kiremit rengiyle boyanan duvarda dikey bahçe yaratılarak bahçeyle bütünlük sağlanmış. Rattan yemek masası ile bahçenin dekorasyonu tamamlanmış. Rattan yemek masası takımı ile bütünlük sağlayacak bir de dresuar kullanılmış. Dresuarın hemen üzerinde yer verilen ayna ve her iki yanında aplik görünümünde mumlarla harika bir alan organize edilmiş. Böylelikle yemek servisi için de kullanım kolaylığı sağlayacak bir alan oluşturulmuş. Bahçede keyfi artırmak için büyük bir pufa yer verilmiş. Ayrıca misafirler için bolca sandalye düşünülmüş. Aydınlatma sorunu ise aplik lambalar ve mumlarla çözülmüş. Bahçede romantik bir akşam keyfi yapmak için bolca mum kullanılmış.

Platformda kullanılan yemek bölümünün dışındaki alanda ise “Öncesi-Sonrası: Bahçe Yenileme” projesinde  bolca bitki ve çiçeklerle peyzaj yapılmış. Mavi ladin ağacı, yumuşak ve güzel dokulu bitkiler, Japon akçağaç ile enfes bir bitki şöleni yaratılmış. Ayrıca bitkilerin arasına bin 200 kiloluk bir kaya ve etrafına minik taşlarla kurgulanmış. Bitkilerin arasındaki kaya ve taşlar, bahçe peyzajında oldukça etkileyici bir görünüm kazandırmış. Rustik, özel yapım bahçe kapısı da bahçenin genel görünümünü özel kılmış.

Öncesi-Sonrası: Bahçe yenileme projesi ile harabe görünümündeki alan enfes bir yaşam alanı haline gelmiş. Bahçe dekorasyon fikirleri konusunda lham alabileceğiniz “Öncesi-Sonrası: Bahçe Yenileme” uygulama fotoğraflarına göz atabilirsiniz.

bahceyenileme2

bahceyenileme3

bahceyenileme4

bahceyenileme5

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here