Öncesi-Sonrası: Mutfağın Dönüşümü

Öncesi-Sonrası: Mutfağın dönüşüm hikayesini getiriyoruz karşınıza. Eski ve yıpranmış mutfak, çevreci, yalın ve doğal çizgilerle yeniden kurgulanmış. Dekorasyon fikirleri konusunda ilham veren Öncesi-Sonrası: Mutfağın dönüşümü muhteşem bir yolculuk geçirmiş.

Öncesi-Sonrası: Mutfağın dönüşümü hikayesinde çevreci  ve akıllı yaklaşımlar üzerinde durulmuş. Arka bahçesi ve yemek odasıyla güçlü bağlantıların kurulduğu mutfağın karanlık görünümü yerini aydınlık ve ferah bir hisse bırakmış.

Beyaz, yıpranmış mutfak dolapları, zemin, pencere ve kapılar sökülerek işe başlanmış. Arka bahçe ile bağlantının güçlendirilmesi için geniş pencereli ahşap doğramalı kapı kurgulanmış. Aynı zamanda pencere de ahşap doğramalı olarak seçilmiş. Ahşap raflar ise doğal mutfak hissini güçlendirmiş. Zeminde ise meşe parke kullanılarak doğal mavi mutfak dolaplarının ön plana çıkmasına katkı sağlamış. Mutfağın tüm unsurlarında sağlamlık ve uzun ömürlü malzemeler kullanılarak çevreci yaklaşım sürdürülmüş. Aynı zamanda mutfak, akıllı dekorasyon fikirleri ile son derece kullanışlı bir şekilde tasarlanmış. Mutfakta bolca depolama alanına yer verilmiş. Ayrıca mutfak tezgahının bittiği yerdeki niş alanda kahvaltı barı kurgulanmış. Etrafı ise raflarla bir büfeye dönüştürülmüş.

Mutfak lavabosunun, ahşap doğramalı pencerenin hemen önüne yerleştirilmiş. Pencerenin her iki yanına ise ham ahşap raflar yerleştirilmiş. Mavi dolaplar ile ahşap muhteşem bir birliktelik sağlamış. Mutfağın duvarları ise fıstık yeşili boyanarak mavi dolaplar ve ahşabın doğal görünümünü güçlendirmiş. Mutfaktaki her alan akıllı uygulamalarla depolama alanı olarak kullanılmış. Kapının hemen yanındaki kısa duvara da gömme dolap yapılmış.

Öncesi-Sonrası: Mutfağın dönüşümü ile harika bir mutfak tasarlanmış. Ayrıca mutfak bir kemer duvarla yemek odası ile bütünleştirilmiş. Kalabalık yemek odası, mavi mutfak dolaplarıyla uyum sağlayacak, rafine bir şekilde dekore edilmiş. Mavi mutfak dolaplarından yola çıkılarak yemek odasına aynı malzeme ve renkten bir büfe yerleştirilmiş. Böylelikle hem teşhir hem de depolama alanları artırılmış.

Gün ışığının bolca içeri girmesi için pencere ve geniş camlı kapının yanı sıra aydınlatma fikirleri ile de mutfağın aydınlık görünmesi sağlanmış. Tavanda LED aydınlatmalara ve aksesuar olarak da katkı sağlayan bakır renkli cam karpuz sarkıt lambaya yer verilmiş.

Yalın ve zarif bir şekilde kurgulanan mutfağın harika bir dönüşüm hikayesini paylaşıyoruz sizinle. Öncesi-Sonrası: Mutfağın dönüşümü ile dekorasyon fikirleri konusunda ilham almanız dileğiyle…

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu1

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu2

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu3

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu4

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu5

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu6

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu8

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu9

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu10

oncesi-sonrasi-mutfagindonumusu7

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here