Öncesi – Sonrası: Mutfak Yenileme

Öncesi – Sonrası: Mutfak yenileme projesini getiriyoruz karşınıza. Eski meşe dolaplar, karanlık mutfak, yerini yepyeni, ışıltılı bir mutfağa bırakmış. Yenileme projesi, mutfak dekorasyon fikirleri arayanlara ya da mutfağını yenileme hazırlığında olanlara ilham kaynağı olacak.

Öncesi – Sonrası: Mutfak yenileme projesiyle harika bir mutfak kurgulanmış. Eski meşe dolaplar, yıpranmış seramikler, aydınlatmadan yoksun mutfak, ışıltılı bir yenileme yolculuğuna çıkarılmış. Mutfağın hemen yanındaki oturma odasının duvarı yıkılarak açık mutfak düzenine karar verilmiş. Meşe dolaplar ve seramiklerin sökülmesiyle işe başlanmış. Mutfağın daha geniş ve aydınlık olması için lambrili tavan da kaldırılmış. Böylelikle yüksek tavanlar ile ferahlık hissinin mekanda kesintisiz akması sağlanmış.

Eski mutfağı oluşturan tüm yapı malzemeleri kaldırılarak mutfağın çıkacağı yeni yolculuğa hazırlanılmış. Öncesi – Sonrası: Mutfak yenileme projesinde öncelikle pencereler yenilenmiş, tavan, zemin ve boya işlemleri yapılmış. Zeminde, su geçirmez açık renkli parke, tüm mutfakta kesintisiz kullanılmış. Fildişi beyaz dolapların ve çelik beyaz eşyalarla uyum göstermesi için duvarlarda buz mavisi renk tercih edilmiş. Buz mavisi renk, mutfağın çok daha ferah durmasını sağlarken aynı zamanda mutfak dolapları ve çelik beyaz eşyalarla harika bir uyum yakalamış. Aynı zamanda buz mavisi duvarlardaki uyumu devam ettirmek için dolap araları mavi ve kum beji tonlarında cam fayanslar örülmüş. Mutfak dolap altlarına yerleştirilen LED aydınlatmalar, cam fayansların görünümünü güçlendirmiş.

Lavabo, pencerenin önüne yerleştirilerek yıkama alanının daha keyifli olması sağlanmış. Lavabonun hemen yanına bulaşık makinesine yer verilmiş. Böylelikle bulaşık ve yıkama alanı yaratılmış. Pişirme alanı ise, mutfağın tam ortasındaki ada ile çözülmüş. Dolaplar ile aynı renkte tercih edilen ada, hem mutfağa konforlu bir alan yaratmış hem de mutfağın dekorasyon kalitesini artırmış. Adanın hemen üzerindeki çelik davlumbaz, hem yemek kokuları için hem de aydınlatma görevi için kurgulanmış. Pişirme alanı görevi gören adaya yerleştirilen iki adet bar sandalye ise renk seçimi ve tasarımıyla muhteşem bir katkı sağlamış.

Öncesi – Sonrası: Mutfak yenileme projesinde, misafirler de unutulmamış. Meşe dikdörtgen masa, dört sandalye ve bir bank ile tamamlanmış. Yemek  masasının hemen üzerine yerleştirilen sarkıt lamba da romantik ve sofistike bir görünüm vermiş. Yemek masasının hemen yanına ise vintage bir büfe yerleştirilmiş. Vintage büfeye de, mutfak dolaplarının arasına döşenen cam fayanslar uygulanarak bütünlük bozulmamış.

Öncesi – Sonrası: Mutfak yenileme projesinde aydınlatmalar son derece cömertçe kullanılmış. Tavanda LED aydınlatmalarla birlikte spot lambalar bolca yer almış. Tavandaki aydınlatma unsurları, davlumbaz, yıkama bölümündeki iki adet sarkıt lamba ve yemek masası bölümündeki lamba ile güçlendirilmiş.

Öncesi – Sonrası: Mutfak yenileme projesinin detaylarını getiriyoruz karşınıza. Mutfağınızı yenilemek üzereyseniz ya da mutfak dekorasyon fikirleri arıyorsanız,  fotoğraflar size ilham verecek.

mutfakyenileme1

mutfakyenileme2

mutfakyenileme3

mutfakyenileme4

mutfakyenileme5

mutfakyenileme6

mutfakyenileme7

mutfakyenileme8

mutfakyenileme10

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here