Pencere Önünde Yatak Fikirleri

Pencere önünde yatak fikirleri arıyorsanız, yaratıcı uygulamalar emrinize amade. Yatak odanızda yatağınızı yerleştirmek için en ideal alan pencere önü ise, yaratıcı yatak odası dekorasyon fikirleri ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Pencere önünde yatak fikirleri ile çarpıcı bir yatak odası yaratmak elinizde. Yatak odanızın formu, yatağınızı pencere önünde kurgulamanıza izin veriyorsa size harika dekorasyon önerilerimiz var. Pencereler, mekanların gün ışığını alması ve ferah görünümü için oldukça önemli unsurlardır. Ancak pencere önüne yerleştirilmek zorunda kalınan mobilyalar istenilen dekorasyonu yaratmak konusunda sıkıntıya yol açabilir. Yerleştirilen mobilyalar pencereyi keser, perdelerin şık görünmesini engeller ve güneşe maruz bırakabilir.

Özellikle küçük metrekareli yatak odalarında pencereler her zaman sorun olabilir. Yatağı pencerenin önüne yerleştirmek zorundaysanız, birkaç dekorasyon hilesiyle yatak odanıza doğru bir dekorasyon uygulaması yapabilirsiniz.

Yatağınızı yerleştireceğinizin pencerenin hemen iki yanında duvar varsa, bu duvarları odayı dengelemek için kullanabilirsiniz. Pencerede sakin bir stor perde kullanarak duvarlarda simetrik çerçevelere ve aydınlatma unsurlarına yer verebilirsiniz. Eğer yatağın her iki tarafına komodin kullanabiliyorsanız, abajurlarla pencereye çekilecek dikkati dağıtabilirsiniz.

pencereonundeyatakfikirleri7Pencere önünde yatak fikirleri ile mekandaki dikkati doğru ve dengeli bir şekilde kurmalısınız. Yatak başlığı kullanacaksanız, başlığı oldukça alçak seçmelisiniz. Pencereyi kesmeyen bir yatak başlığı seçmeye özen gösterin. Ayrıca yatak başlığı kullanacağınız alanda, perdelerinizi desenli kullanmaktan kaçının. Stor ya da jaluzi kullanabilir ya da sade ve yumuşak perdeler kullanabilirsiniz. Yatak başlığı kullanmak istemiyorsanız, yatak başlığı görevini perdelere verebilirsiniz. Renkli ve desenli perdeleri yatak başlığı olarak kullanabilirsiniz.

Alan imkanınız varsa, pencere ve yatağınızın arasına biraz boşluk da verebilirsiniz. Böylelikle hem pencerenizi kesmemiş hem de bir geçiş oluşturmuş olursunuz. Ayrıca küçük metrekareli bir yatak odası için hem pencere hem de duvarın bir yüzeyinde sık pileli fon perdeler kullanarak odanızı daha geniş göstermek elinizde.

Pencere önünde yatak fikirleri için seçtiğimiz birbirinden yaratıcı yatak odası dekorasyon fikirleri size ilham verecektir.

pencereonundeyatakfikirleri1

pencereonundeyatakfikirleri2

pencereonundeyatakfikirleri3

pencereonundeyatakfikirleri4

pencereonundeyatakfikirleri5

pencereonundeyatakfikirleri6

pencereonundeyatakfikirleri8
pencereonundeyatakfikirleri9