Perdelerde Güneş Sarısı

Perdelerde güneş sarısı kullanarak, mekanınızı daha aydınlık bir hale getirebilirsiniz. Perdeler, fonksiyonelliklerinin yanı sıra evin dekorasyonunun tamamlayıcı bir parçasıdır. Eğer aydınlık bir mekan ile gün ışığını cömertçe içeriye almak istiyorsanız perdelerde güneş sarısı kullanabilirsiniz.

Perdeler, evlerin gelinliği gibidir… Mahremiyetin sağlanmasındaki en önemli görevi üstlenmekle birlikte ev dekorasyonunun da önemli yapısını oluşturur. Gün ışığını az alan ya da daha fazla içeriye almak istiyorsanız, perdelerinizin rengiyle oynayabilirsiniz. Örneğin, perdelerde güneş sarısı kullanmak harika bir fikir. Genellikle perdelerde renk kullanılmaktan kaçınılır, ağırlıklı olarak beyaz ya da ekru renk perdelerden yana seçim yapılır. Aydınlık ve ferah bir mekan için beyaz ve ekru renk de doğru seçimlerdir. Ancak klasik olmaktan kurtulmak, daha farklı salon dekorasyon fikirleri arayışındaysanız, perdelerde güneş sarısı etkisiyle harikalar yaratabilirsiniz. Perdelik kumaşınızı desenli seçerek gölgeler yaratabilirsiniz. Güçlü kontrastlar ile doku ve desenlerle oynayarak salonunuzda uyumu yakalayabilirsiniz. Desensiz sarı perdeler de salonunuzda güneş etkisi yaratacaktır.

Perdelerde güneş sarısı kullanırken farklı renk ve desenlere sahip salon dekorasyonunda güçlü dramatik bir his uyandırabilirsiniz. Sarı perdelerin güneş etkisini bölmemek için perdeleri zemine kadar devam ettirmelisiniz. Ayrıca beyaz tül perdelerle güneş sarısı fon perdeler de kullanmanız mümkün.

Eğer ahşap parke zeminlere sahip bir salonunuz varsa, güneş sarısı perdeler ile muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Sarı, pek çok renk ile uyum sağlayacaktır. Örneğin gri, siyah, beyaz, buz mavisi, turuncu, ekru gibi kontrast renkler ile adeta dans edebilir.

Öte yandan perdelerde güneş sarısı kullanarak karanlık salonunuzu daha aydınlık yapmanız mümkün. Gün ışığını az alan ya da koyu renklere sahip mobilya ve duvarlara sahip salon dekorasyon fikirleri için de perdelerde güneş sarısı kurgulayabilirsiniz. Böylelikle karanlık ve sıkıcı odanızın havasını kırarak parlaklık kazanabilirsiniz.

Salon dekorasyon fikirleri için daha dramatik bir etki yaratmak isterseniz, siyah duvarlarda güneş sarısı perdeler kullanabilirsiniz. Güneş sarısının aydınlık ve taze görünümü güçlendirmek için salonunuzda büyük bitkilere yer verebilirsiniz.

Parlak, aydınlık ve tazelik hissi veren salon dekorasyon fikirleri arıyorsanız, perdelerde güneş sarısı kullanmak son derece iyi bir seçim olacaktır. Perdelerde güneş sarısı kullanarak cesurca bir girişimde bulunabilirsiniz. Perdelerde güneş sarısı kullanılan birbirinden şık salon dekorasyon fikirleri örneklerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

perdelerdegunessarisi1

perdelerdegunessarisi2

perdelerdegunessarisi3

perdelerdegunessarisi4

perdelerdegunessarisi5

perdelerdegunessarisi6

perdelerdegunessarisi7

perdelerdegunessarisi8

perdelerdegunessarisi10

perdelerdegunessarisi11

perdelerdegunessarisi12

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here