Plajı Eve Getirmenin 10 Kolay Yolu

Plajı eve getirmenin 10 kolay yolu hakkında öneriler sunuyoruz size. Belki kısa bir tatil yaptınız belki de bu sene tatilden yana şans yüzünüze gülmedi. Önerilerimizle, plajlar evinize gelecek.

Plajı eve getirmenin 10 kolay yolu var. Birkaç küçük dokunuş ve düşük maliyetlerle plajı evinize getirebilirsiniz. Kısa bir tatilden sonra plajı, denizi bırakıp eve dönmek zordur. Plajın güzel kumlarında gezmek, güneşlenmek, şezlongda keyif… Güzel bir tatilin en hazin kısmı ise geri dönüş… Daha da kötüsü, bu sene tatil yapamamış olmak. Hem kısa tatilinden sonra eve dönenlere hem de hiç tatile çıkamamış olanlara evlerinde plaj havası estirecek önerilerimiz var. İşte plajı eve getirmenin 10 kolay yolu…

1. Deniz kabukları

Deniz kabukları, muhteşem formlarıyla her zaman dekorasyon fikirleri açısından önemli kahramanlar. Bir plaj evinin olmazsa olmaz deniz kabuklarını yaşam alanlarınızda bolca kullanabilirsiniz. Bir cam fanus, vazo ya da hasır bir sepete yerleştireceğiniz deniz kabukları, dalgaların sesini evinize getirecek. Ayrıca deniz kabuklarını duvar dekorasyon fikirleri ile değerlendirmek mümkün. Çerçevelere yerleştirerek kullanacağınız deniz kabuklarını, bir abajur şapkasını süsleyerek kullanabilirsiniz.

plajievegetirmenin10basityolu1

plajievegetirmenin10basityolu2

2. Yelkenliler

Yelkenliler size denizi hatırlatacak ve kendinizi iyi hissettirecektir. Farklı büyüklüklerde yelkenli aksesuarları sehpalara, konsollara ya da büfelere yerleştirebilirsiniz. Birkaç tane yelkenliyi bir arada kullanarak harika bir köşe kurgulayabilirsiniz.

plajievegetirmenin10basityolu3

3. Mavi – beyaz serinliği

Mavi ve beyaz, bir plaj evi yaratmak için son derece ideal. Mavi ve beyazı kullanmak için kanepelerinizi değiştirmenize gerek yok. Kanepelerin üzerine beyaz örtüler ya da pikeler işe yarayacaktır. Mavi-beyaz renklerde yastıklar ile harika bir plaj evi yaratabilirsiniz. Mavi – beyaz serinliği salonunuza dolacak…  Ayrıca mavi – beyaz aksesuarlarla yaşam alanınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Mavi ve beyazın muhteşem uyumunu yatak odalarında da yakalayabilirsiniz. Beyaz bir yatak örtüsü üzerine atacağınız mavi-beyaz yastıklarla plaj evinizi yaratabilirsiniz. “Plajı eve getirmenin 10 yolu”ndan belki de en çarpıcı, mekanınızdaki renklerle oynamanız.

plajievegetirmenin10basityolu4

plajievegetirmenin10basityolu5

4. Hafif kilimler, jüt halılar…

Kıştan çıkmış evinizdeki halıları kaldırmanın çoktan zamanı geldi. Plajı eve getirmek istiyorsanız halıları temizlemeye gönderin ve sonrasında da kış geldiğinde kullanmak üzere depolayın. Zeminde kullanacağınız hafif kilimler, jüt halılar plaj evi için oldukça ideal.

plajievegetirmenin10basityolu6

5. Tablolarda sandallar, gemiler…

Plaj evi kurgulamak için duvar dekorasyon fikirlerinden ilham alabilirsiniz. Özellikle denizi ve plajı çağrıştıracak objeleri çerçeveleyip duvarlarınıza asabilirsiniz. Örneğin sandal, gemi, deniz manzarası tablolar duvarlarınızda plajı çağrıştıracaktır. Bunu yapmak için pahalı tablolara gerek yok. İnternetten indireceğiniz resimleri ozalitçiden bastırarak kullanabilirsiniz.

plajievegetirmenin10basityolu7

6. Halatlar

Bir plaj evi kurgularken, halatlara yer verebilirsiniz. Örneğin avize ya da abajur gibi aydınlatma unsurlarını halatlarla sarabilirsiniz. Yaşam alanınızda kalın kirişler varsa, kirişleri halatlarla süsleyerek çarpıcı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Saksıları da halatlarla süslemek iyi bir fikir.

plajievegetirmenin10basityolu8

plajievegetirmenin10basityolu9

7. Hasırlar, rattan mobilyalar

Yatak odanızdan salona, balkonunuzdan banyo ya da mutfağınıza dek plaj evi konseptini uygulayabilirsiniz. Balkonunuzda ya da salonunuzda rattan bir sandalye ya da sehpaya yer verebilirsiniz. Ayrıca hasır aksesuarlar ve sepetler da “plajı eve getirmenin 10 kolay yolu”ndan biri…

plajievegetirmenin10basityolu10

8. Büyük bitkiler

Özellikle salonunuzun dekorasyonunda büyük bitkilere yer açmanız, plaj evi hissini güçlendirecektir. Odunsu büyük bitkileri, hasır saksılar içinde kullanabilirsiniz.

plajievegetirmenin10basityolu11

9. Fenerler, mumlar…

Plajda olduğunuz hissini hava karardığında da devam ettirmek istiyorsanız, fenerleri, mumları unutmayın. Yatak odası, salon banyo, balkon ya da bahçenizde fenerler ve mumlar kullanabilirsiniz.

plajievegetirmenin10basityolu12

10. Aydınlatmalar

“Plajı eve getirmenin 10 kolay yolu”ndan sonuncusu ise aydınlatmalar. Sarkıt, aplik ya da abajurlarınızı plaj esintileriyle süsleyebilirsiniz. Örneğin sarkıt lambalara uçuşan püsküller, kurdeleler, bağlamanız iyi bir fikir.

plajievegetirmenin10basityolu13

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here