Provence Dekorasyon Fikirleri

Provence dekorasyon fikirleri evinizde harikalar yaratabilir. Güneşin o güzel rengi, lavanta çiçekleri, konfor, danteller ve patineli mobilyalar, hem romantik hem de nostaljik bir hava estirir evlerde. Güney Fransa’nın kır havalarını evinizde yaşamak isterseniz, size Provence dekorasyon fikirleri sunuyoruz.

Provence dekorasyon fikirleri nasıl uygulanır?

Güney Fransa’nın kırları, güneşin sıcaklığı, lavantaların o güzelim kokusu… Peki, Provence dekorasyon fikirleri nasıl uygulanır, mobilya seçerken nelere dikkat edilmelidir? İlham kaynağı doğa olan Provence stili, konforu sevenler için biçilmiş kaftandır. Oldukça davetkar bir hava sunan Provence dekorasyon fikirleri ile kendinizi bir kırda uzanmış gibi hissedebilirsiniz. Provence stilini kurgularken, doğal ve açık tonlar seçmelisiniz. Stilin en başlıca özelliği ise patineli, rustik mobilyalar… Country tarzı mobilyaları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama mobilya seçerken, zarif ve mat olanları dikkate almalısınız. Doğal ve mat mobilyalar, “Provence dekorasyon fikirleri”ni güçlendirecektir. Ayrıca romantik perdeler, dantel örtüler, kır ruhuna yakışır yastıklar, yumuşak tekstiller, eskitilmiş aksesuarları bol bol kullanabilirsiniz.

Provence dekorasyon fikirleri ve renk paleti

Provence stilin en güçlü olduğu beyaz ve doğal renklerdir. Beyaz rengi uçuk pastel tonlarıyla dans ettirebilirsiniz. Mavi, pembe, sarı, lila, gri, bej ve yeşil renklerinin en açık tonlarını seçebilirsiniz. Mobilyalarınızda beyaz kullanırken örneğin tekstiller ve aksesuarlarda renk yaparak güzel lekeler oluşturabilirsiniz. Tekstil seçerken de mutlaka yumuşak dokulu ve hafif olanları tercih etmelisiniz. Hatta annenizin çeyiz sandığını Provence dekorasyon fikirleri için açabilirsiniz.

Halı seçiminiz ise kilimden yana olmalı. Ağır, oryantal desenlerden kaçınmalısınız. İnce kilimler, pastoral bir yaşam için uygun olacaktır. Eskitme aksesuarları ise evinizin her köşesine yerleştirebilirsiniz. Kır çiçeklerini ise unutmayın…

provencedekorasyonfikirleri1

provencedekorasyonfikirleri2

provencedekorasyonfikirleri3

provencedekorasyonfikirleri4

provencedekorasyonfikirleri5

provencedekorasyonfikirleri6

provencedekorasyonfikirleri7

provencedekorasyonfikirleri8

provencedekorasyonfikirleri9

provencedekorasyonfikirleri10

provencedekorasyonfikirleri11

provencedekorasyonfikirleri12

provencedekorasyonfikirleri13

provencedekorasyonfikirleri14

provencedekorasyonfikirleri17

provencedekorasyonfikirleri15

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here