Raf Dekorasyon Fikirleri

Raf dekorasyon fikirleri ile düşük maliyetli ve kolay uygulamalarla evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Mutfaktan banyoya, salondan yatak odasına, çalışma odasından koridora dek raf dekorasyon fikirleri uygulamak mümkün.

Raf dekorasyon fikirleri hem düşük maliyeti hem de kolay kurulumlarıyla kullanışlı ve şık ünitelere dönüşebilir. Kullanım kolaylığı sunması ve şık görünümleriyle raflar, oldukça sık kullanılıyor. Mutfak gibi sık kullanılan eşyalar için pratik olan raflar aynı zamanda salonda şık ünitelere dönüşebiliyor. Hem aksesuarlar için şık depolama alanları yaratılıyor hem de dekorasyona katkı sağlıyor. Peki, raf dekorasyon fikirleri ile ilham almak ister misiniz?

Raf dekorasyon fikirleri ile evinizin her köşesinde farklı uygulamalar yapabilirsiniz. Özellikle gizli bağlantılı duvar rafları kullanarak harika alanlar kurgulayabilirsiniz. Hangi odalarda, nasıl raf dekorasyon fikirleri olabilir, birlikte bakalım…

Mutfakta raf dekorasyon fikirleri

Mutfaklar, evin en çok trafiği olan alanlar. Hareketin hiç bitmediği mutfaklarda en çok ihtiyaç olan şey, pratik olmak. Bu nedenle en çok elinizin altında olması gereken eşyalarınızı açık raf sistemlerinde değerlendirebilirsiniz. Örneğin sık kullandığınız yemek tabakları, kaseler, bardaklar… Sık kullandığınız eşyaları açık raf sisteminde değerlendirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca mutfak dolaplarınıza yardımcı olacak şekilde depolama alanlarını da açık raf sistemleri çözebilirsiniz. Duvarlarınızdaki boşlukları, uygun ölçülerde raflarla değerlendirebilirsiniz. Mutfak aksesuarlarınızı açık raf sistemlerinde değerlendirmeniz de harika bir seçim olur. Mutfak dekorasyonunuza çok önemli katkılar yapacak raflar, aynı zamanda en sevdiklerinizi sergilemenin de diğer bir yolu… Açık raf sistemlerinde farklı şişeleri, reçel kavanozlarını ya da teneke kutuları sergileyerek, mutfağınızda farklı bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

rafdekorasyonfikirleri1

rafdekorasyonfikirleri2

rafdekorasyonfikirleri3

Banyoda raf dekorasyon fikirleri

Kozmetikler, şampuanlar, havlular, sabunlar… Banyolar, fazladan depolama alanlarına hiç itiraz etmez. Genellikle çamaşır makinesinin ya da lavaboların kenarları ıvır zıvırlarla dolar ve hoş bir görünümden uzaktırlar. Şık bir dekorasyonun en önemli kuralı, düzenli olmaktır. Banyo duvarlarınızda gizli bağlantılı raflarla depolama alanları kurgulayabilirsiniz. Ya da minik bir vazo, mumlar banyonuzdaki açık raflar için son derece iyi bir fikir.

rafdekorasyonfikirleri4

rafdekorasyonfikirleri5

Salonda raf dekorasyon fikirleri

Hazır TV üniteleri kullanmak istemiyorsanız, bu alanda raflar kullanarak kendi tasarımınızı yapmanız mümkün. Duvara asılı TV’nizin etrafında kurgulayacağınız raflarla eşsiz bir üniteyi hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca dolap üstlerinde kullanacağınız raflar, bir mobilya görünümü verecektir. Salonunuzdaki niş alanları da raflarla değerlendirmek akıllı bir dekorasyon önerisi… Konsolun hemen üzerine raflarla oluşturacağınız harika bir alan da yaratabilirsiniz. Gizli bağlantılı raflara yerleştireceğiniz aksesuarlar, çerçeveler, salon dekorasyon fikirleri açısından ilham verici olacaktır.

rafdekorasyonfikirleri6

rafdekorasyonfikirleri7

Yatak odalarında raf dekorasyon fikirleri

Yatak odasında kıyafet ve aksesuarlar için gardırobunuzda yeteri kadar depolama alanınız olabilir. Ancak açık raflar ile yatak odanızda romantik ve sıcak bir görünüm sağlayabilirsiniz. Örneğin yatak başlığınızın hemen üzerinde kullanacağınız raflar, aksesuarlar ve çerçeveler için son derece iyi bir ev sahibi olacaktır. Gizli bağlantılı raflar, duvarla bir bütünlük oluşturacağı için yatak odası duvar dekorasyonu için de şık bir öneri.

rafdekorasyonfikirleri8

rafdekorasyonfikirleri9

Çalışma odaları ve koridorlar için raf dekorasyon fikirleri

Çalışma odaları ve koridorlar için de raf dekorasyon fikirleri bulunuyor. Özellikle çalışma odaları ya da çalışma alanlarında her zaman depolama ihtiyacı duyar. Kitaplar, kalemler, pek çok ıvır zıvır… Açık raf sistemleri hem kullanım kolaylığı sağlar hem de oldukça şık durur. Örneğin duvar kağıdı kapladığınız alanın hemen üzerine gizli bağlantılı uzun bir raf kullanarak harika bir çalışma alanı kurgulayabilirsiniz. Duvar kağıdı yerine mantar rulo kullanmak da oldukça iyi bir fikir. Özellikle çocuk odaları çalışma masaları için kurgulayacağınız raflar, pratik ve şık duracaktır.

Özellikle uzun koridorları daha işlevsel hale getirmek için raflar imdadınıza yetişir. Boş koridor duvarlarını açık raflarla kullanışlı hale getirebilirsiniz. Raflarda koleksiyonunuzu sergileyebilir ya da çerçeveler kullanarak  harika koridor duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz. Ayrıca köşeli raflar kullanarak, duvarınızda rafları devam ettirebilirsiniz. Birkaç tane raf kullanacaksanız, aynı hizada montajını yapabilir ya da rafları asimetrik olarak kullanabilirsiniz.

rafdekorasyonfikirleri10

rafdekorasyonfikirleri11

rafdekorasyonfikirleri12

Çocuk ve bebek odalarında raf dekorasyon fikirleri

Çocuk odalarında raf sistemleri her zaman akıllıca bir alternatif. Çocukların kitapları, oyuncakları için raflar hem iyi bir depolama fikri hem de yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri arasında. Ayrıca duvar stickerları, duvar kağıtları ile rafları birlikte kullanabilirsiniz. Rafların yardımıyla çocuk odaları için renkli bir mobilya yaratmış olursunuz.

rafdekorasyonfikirleri14

rafdekorasyonfikirleri15

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here