Renklerin Dayanılmaz Hafifliği

Renklerin dayanılmaz hafifliği ile baş döndürüyor bu güzel salon… Ünlü ressam Monet’nin renk paletinden ilham alan tasarımcı, baş döndüren bir yaşam alanı kurgulamış.

Renklerin dayanılmaz hafifliği ile baştan sona kadar hissedilen yaşam alanı, geniş pencereleriyle doğanın yeşilliğini de cömertçe içeriye alıyor. Geniş pencereler ve tonoz tavan ile aydınlık hissi oldukça güçlü bir şekilde kurgulanmış. Tüm duvar ve tavanda beyaz tercih edilirken, mobilya ve tekstillerde pastoral renkler kullanılmış. Geniş pencereler tamamen kapatılmadan bambu jaluzilerle süslenmiş. Bambu jaluziler düzenli bir şekilde tüm pencerelerde devam ettirilerek sıcak bir görünüm elde edilmiş. Renklerin dayanılmaz hafifliği tüm yaşam alanında hissediliyor. Krem rengi ikili bir kanepe, açık mavi desenli berjerlerle tamamlanmış. Fransız berjerler, açık mavi, zarif desenli döşemeli olarak seçilmiş. Berjerin hemen yanına yerleştirilen hasır minik sehpa bir plaj evi izlenimi veriyor.

Kanepelerin üzerinde yumuşak tonda fuşya ve açık mavi yastıklar kullanılarak bütünlük sağlanmış. Keten kumaşlı ikili kanepenin hemen yanlarına yerleştirilen çay sehpaları, hem kullanımı kolaylaştırmış hem de oturma düzenini bütünleştirmiş. Patineli çay sehpaları, hem aksesuarlar hem de şık abajurlarla zenginleştirilmiş. Oturma düzeninin tam ortasına yerleştirilen desenli mercan renkli puflar ile de konforlu bir alan yaratılmış. Pufun üzerindeki hasır çay tepsisine bahçe gülleri ve birkaç kitap aksesuar olarak kullanılmış. Böylelikle “yaşayan bir ev” göndermesi yapılmış. Pufların hem dinlenme hem de servis için kullanılması düşünülmüş. İkiz puflar ile gösterişli bir izlenim yaratılmış. Kanepe, berjer ve pufların ayakları ise özenle seçilmiş ve aynı genetik özellikte olmasına dikkat edilmiş.

Konforun üst planda tutulduğu, renklerin dayanılmaz hafifliğine karşı konulmaz bu şık oda, oldukça taze bir görünüm sunuyor. Kalker zemin üzerinde kullanılan jüt halı ise tüm bu renklerin daha da şık bir şekilde ortaya çıkmasına yardımcı olmuş.

Renklerin dayanılmaz hafifliği ile göze çarpan bu özel yaşam alanı bir tatil evi gibi döşenmiş. Dekorasyon fikirleri ile dikkat çeken salon, adeta bir tablodan fırlamış gibi. İşte karşınızda bu “haftanın odası” için seçtiğimiz renklerin dayanılmaz hafifliği ile baştan çıkarıcı özel salon…

renklerindayanilmazhafifligi1

renklerindayanilmazhafifligi2

renklerindayanilmazhafifligi3

renklerindayanilmazhafifligi4

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here