Renkli Çocuk Odaları

Renkli çocuk odaları ile çocuklarınızı masal alemine götürebilirsiniz. Mutlu çocuklara renkli ve neşeli odalar yaratmak için dekorasyon fikirleri arıyorsanız, bu konumuz tam size göre.

Renkler  bilimsel olarak “ışığın gözün retinasına değişim biçimde ulaşması” ile ortaya çıkan algılamalardır. Ancak renklerin insanların psikoloji üzerindeki etkileri hâlâ pek çok araştırmanın konusu olmuştur. Yaratıcılık, sakinlik, iştah açıcı, huzur veren, enerjik… Renklere pek çok anlam yüklenmiştir. Çocuklarına en iyi ortamı hazırlamak için özen gösteren ebeveynler de son yıllarda “renk bilimi” konusunda yardım almaktan çekinmiyorlar. Morun yaratıcılığından, beyazın dinginliğinden sonuna kadar yararlanmayı seçiyorlar. Peki, çocuğunuzun odasını bir gökkuşağından farksız, rengarenk bir hale getirmek ister misiniz?

Renkli çocuk odaları ile sıradanlığa son

İster kız ister erkek çocuğu için dekorasyon fikirleri arıyorsanız, size renkli çocuk odaları önerileri sunuyoruz. Tüm renkleri dilediğinizce kullanarak çocuğunuz için harika bir oda dekorasyonu yaratabilirsiniz. Bunun için duvarları birkaç renk kombinasyonu ile boyayabilir ya da poster ve sticker’lardan yararlanabilirsiniz. Renkli çocuk odaları yaratmak için tekstilleri de kullanmanız mümkün. Perdeler, yatak örtüleri, yastıklar, battaniyeler… Günümüzde ev tekstili üreticileri bolca renk alternatifleri sunuyor. Örneğin kontrast yapabileceğiniz renklerle nevresim, yatak örtüsü ve yastıklarla rengarenk bir uyum yakalayabilirsiniz.

Ayrıca mobilyaları da renkli seçmeniz mümkün. Eğer var olan mobilyaları değiştirmek istemiyorsanız, küçük dekorasyon fikirleriyle onları yeni biri mobilya haline getirebilirsiniz. Renkli stickerlar ile mobilyalarınızı baştan yaratabilirsiniz. Mobilyalarla bütünleştirebileceğiniz birkaç raf da renkli çocuk odaları dekorasyonu için harika fikirler olabilir. Ayrıca aksesuar seçiminizde de bolca renk kullanabilirsiniz. Abajurlar, sarkıt lambalar, halılar ve duvar dekorasyon fikirleri için bolca renk alternatifi, hem neşeli hem de renkli çocuk odaları yaratmak için emrinize amade…

Şimdi karşınızda renkli çocuk odaları kurgulamak için birbirinden ilham verici dekorasyon önerileri…

renkliçocukodaları0
renkliçocukodaları1
renkliçocukodaları2
renkliçocukodaları3
renkliçocukodaları4
renkliçocukodaları5

renkliçocukodaları6


renkliçocukodaları8

renkliçocukodaları9

renkliçocukodaları11

renkliçocukodaları12

renkliçocukodaları13

renkliçocukodaları14

renkliçocukodaları15