Renkli ve Sofistike

Renkli ve sofistike bu yaşam alanının her detayı titizlikle döşenmiş. Modern Victorian dekorasyon tarzından esinlenen salon, hem renkli hem de oldukça cesur… Dekorasyon fikirleri konusunda ilham veren bu şık yaşam alanını, “haftanın odası” seçtik.

Renkli ve sofistike bir şekilde kurgulanan yaşam alanı son derece cesur bir şekilde dekore edilmiş. İngiltere’nin kuzeybatısında bulunan evin sahiplerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış yaşam alanı, renkli ve sofistike olmasının yanı sıra düzenli olmasıyla dikkat çekiyor. Siyah kısa bir L kanepe, fuşya bir berjer ve hardal rengi orta puf ile kombin edilmiş. Açık gri seçilen duvarların şömine ve üzerine yerleştirilen aynanın olduğu duvarda ise zarif duvar kağıdı kullanılmış. Renkli ve sofistike bir alan için nötr bir duvar rengi seçilmesi son derece akıllıca bir seçim olmuş. Zarif alçıpan süslemeli tavanda yer verilen şık sarkıt avizelerle renkli ve sofistike tasarım güçlendirilmiş. Zeminde ise shaggy halılar kullanılmış. Oturma alanı girişindeki aynı renkte olan shaggy halı ise kanepeye güzel bir atıfta bulunması için şerit halinde fuşya rengi ile boyanmış.

Şöminenin hemen üzerine yerleştirilen ayna ile günışığını cömertçe alan odayı daha da ferah kılmış. Hemen yanına yerleştirilen dolaplı kütüphane ile hem televizyon hem de kitaplık için harika bir alan yaratılmış. L kanepenin hemen üzerine aile fotoğrafları yer verilmiş. Böylelikle renkli ve sofistike oda aynı zamanda sıcak ve kullanışlı bir hale getirilmiş. Antika çalışma masası ve şeffaf sandalye, geleneksel bir puf ve victorian tarzı aydınlatma unsurlarıyla eklektik bir tarza göndermeler yapılmış.

İngiltere’deki bir apartman dairesinin vintage pencereleri olduğu gibi bırakılmış ve perde yerine panjurlar kullanılmış. Yaşam alanının devamında ise siyah ve sade bir konsol kullanılmış. Konsolun hemen üzerinde beyaz çerçeveli bir tablo ve yanlarına iki adet altın sarısı aplik kullanılmış. Dekorasyon fikirleri ile bize ilham veren bu yaşam alanı, renkli ve sofistike olduğu kadar son derece düzenli ve temiz görünümüyle dikkat çekiyor.

Renkli ve sofistike görünümüyle salon dekorasyon fikirleri konusunda harika fikirler veren bu güzel odada bir gezinti yapmak ister misiniz?

renklivesofistike1

renklivesofistike2

renklivesofistike3

renklivesofistike4

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here