Romantik Yatak Odaları

Romantik yatak odaları için dekorasyon fikirleri arıyorsanız, size birbirinden yaratıcı ve yatak odası dekorasyon fikirleri sunuyoruz.

Romantik yatak odaları kurgulamak istiyorsanız, dekorasyon fikirleri önerilerimize göz atabilirsiniz. Yatak odası, evinizdeki size ait en özel mekandır. Yatak odanızın dekorasyonunu yaparken, kendinizi nasıl hissetmek istediğinize karar vermeniz oldukça önemli. Eğer yatak odanızda romantik bir hava estirmek istiyorsanız, birkaç öneriyle romantizmi odanıza getirebilirsiniz.

romantik-yatak-odalari-14Romantik bir yatak odası stili yaratmanın en önemli kuralı, doğru parçaları bir araya getirerek bütünlük sağlamak. Özellikle renkler ve dokular, romantik bir yatak odası için belirleyici unsurlar. Romantik yatak odası için en doğru renkler için pastel tonlara ve beyaza sadık kalın. Leylak, açık pembe, limon sarısı ya da uçuk mavi, ideal renkler arasında. Ayrıca pastel bir rengin tonlarını kullanarak da yatak odanızda renk kırılmaları ya da gölgeler yapabilirsiniz. Örneğin pastel pembenin birkaç farklı tonunu yatak odanızın duvarlarından perdesine, halısından ev tekstiline dek kullanabilirsiniz.

Romantik yatak odaları için çiçek desenleri de oldukça doğru seçimler… Büyük ya da minik çiçek desenlerini duvar kağıdı, perdeler, halı ya da yatak örtünüzde değerlendirebilirsiniz. Çiçek desenlerine en iyi alternatif ise kuş ve kelebek figürleri… Romantizmi sağlayan desen ve figürleri ise yatak odanızın tümünde kullanmaktan sakının. Fazlaca kullanacağınız desen ve figürler, yatak odanızın görünümünü sıkıcı bir hale getirebilir.

Romantik yatak odaları için odak noktasına yatağınızı yerleştirebilirsiniz. Dekorasyon stilinize uygun seçeceğiniz yatak başlığını büyük ölçekli olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle yatağınızın odak noktası yapmayı da kolaylaştırmış olursunuz. Yatağınızın üzerinde yumuşak yastıklar ve tekstillerle de romantizmi güçlendirebilirsiniz. Danteller de romantik bir yatak odası yaratmak konusunda işinize yarayacaktır. Romantik yatak odaları için mobilya seçiminde en ideal renk beyaz olacaktır. Ayrıca yumuşak kahve tonlu mobilyalarla da romantizmi yakalayabilirsiniz. Romantizm için hoş kokuları da unutmayın. Örneğin cam bir kaseye yerleştireceğiniz tarçın, lavanta gibi hoş kokulu bitki ve baharatlar, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

Romantik yatak odaları için aksesuarları da unutmayın. Parfüm şişeleri, mumluklar, şık fotoğraf çerçeveleri, aşk sözcükleri yazılmış plakalar, vazolar, kuş ya da kelebek gibi biblolar, taze çiçekler… Hepsi, yatak odanıza romantizmi getirecektir.

Romantik yatak odaları yaratmak için fikirlere ihtiyacınız varsa, size birbirinden romantik ve şık yatak odaları dekorasyon fikirleri sunuyoruz…

romantik-yatak-odalari-1

romantik-yatak-odalari-2

romantik-yatak-odalari-3

romantik-yatak-odalari-4

romantik-yatak-odalari-7

romantik-yatak-odalari-5

romantik-yatak-odalari-6

romantik-yatak-odalari-8

romantik-yatak-odalari-9

romantik-yatak-odalari-10

romantik-yatak-odalari-11

romantik-yatak-odalari-12

romantik-yatak-odalari-15

romantik-yatak-odalari-16