Rüya Evler-ABD, Connecticut

Rüya Evler-ABD, Connecticut… Amerika Birleşik Devletleri’nin Connecticut eyaletindeki bu muazzam evi, “Rüya Evler” bölümümüzde karşınıza getiriyoruz. Muhteşem sahil manzarası, ısıtmalı havuzu ve Fransız country tarzıyla döşenen iç dekorasyonuyla tam bir rüya ev…

“Rüya Evler” bölümümüzde bu kez ABD’nin kuzeydoğusunda yer alan eyaleti Connecticut’ta bulunan bir malikane yer alıyor. Long Island Sound manzarasına sahip, özel iskelesi bulunan sahil evi, hem dış mimarisi hem de iç dekorasyonuyla rüyaları süsleyecek denli büyüleyici. 7 bin 300 metrekareye sahip malikanenin enfes bir bahçesi, geniş terası ve ısıtma özelliğine sahip bir havuzu bulunuyor. Binanın sahile doğru bakan tarafında mermer şömineli bir teras, havuz, güneşlenme terası ve pergola kaplı yemek alanı bulunuyor. Ayrıca binanın sahile ulaşım için özel bir iskele konumlandırılmış.

Önden arkaya uzanan geniş iki adet salonu bulunan ev, 5 yatak odası, 1 çalışma odası, 1 büyük mutfak, 1 giyim odası ve 5 adet banyo ve 3 araçlık garaja sahip.

Toplamda 2.5 katlı binanın katlar arası geçişi hem geniş merdivenlerle hem de asansörle sağlanmış. Malikanenin girişi oldukça geniş bir alan ile misafirlerini karşılıyor. Meşe lamine parke zemin ve geniş merdivenler, girişi son derece davetkar kılmış. Fransız country tarzıyla döşenmiş iç dekorasyon, binanın dışı kadar etkileyici. Girişte bulunan merdivenlerin etrafında kurgulanan salon, Long Island Sound’un muhteşem manzarasına sahip. Yere dek uzanan pencerelerle manzara kesintisiz bir şekilde devam ettirilmiş. Beyaz duvarlar ve beyaz pencereler, evin son derece ferah bir izlenim bırakması için düşünülmüş. Büyük salonda bulunan şömine etrafına kurgulanan oturma bölümü, zarif, sıcak ve samimi Fransız country tarzını güçlendirmiş. Kullanılan rustik mobilyalar da evin genel konseptiyle uyum sağlamış. Yemek odası bölümünde Fransız country tarzı mobilyalara yer verilmiş. Cam yemek masası etrafında kullanılan 10 sandalye, hem şık hem de zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Yemek odasında da bulunan şöminenin etrafı ise servis ekipmanları için sergileme alanı olarak kullanılmış. Birbirine geçişleri bulunan yemek odası ve salon, ayrıca geniş bir verandaya açılıyor. Mermer şöminenin bulunduğu veranda, yazın yemek yenilen bölüm olarak düşünülmüş.

Yatak odalarından çalışma odasına, mutfaktan salona dek Fransız country tarzının şıklığıyla bütünleşen bu rüya ev, konforlu alanlarıyla dikkat çekiyor. “Rüya Evler-ABD, Connecticut” başlığıyla karşınıza getirdiğimiz bu muazzam evin fiyatı ise yaklaşık 16 milyon dolar. Gelin, bu muazzam evin fotoğraflarına göz gezdirelim…

ruyaevler1

ruyaevler2

ruyaevler3

ruyaevler4

ruyaevler5

ruyaevler6

ruyaevler7

ruyaevler8

ruyaevler9

ruyaevler10

ruyaevler11