Rüya Evler-ABD, Kaliforniya

Rüya Evler-ABD, Kaliforniya… Pasifik Okyanusu muhteşem manzaralı, bu modern malikanenin ayrıntılarını, Rüya Evler-ABD, Kaliforniya başlığıyla karşınıza getiriyoruz.

‘Rüya Evler-ABD, Kaliforniya’da bulunan malikane, eşsiz manzarası ve modern mimarisiyle dikkat çekiyor. İki çocuklu bir çift için tasarlanan rüya ev, yaklaşık 8 bin metrekarelik bir alana sahip. Beton ve ahşabın harika uyumu yakalanan bina, Ehrlich Architects tarafından tasarlanmış. Binanın yan cephesi,  50 metrelik uzun tik malzemeyle kaplanmış. Tik, hem binanın dışında hem de içinde devam ettirilerek bütünlük sağlanmış. Çözelti taş kitleler, ahşap duvarlar ve ince çelik sütun üzerine desteklenen yatay geniş alanlarda bir dizi oluşturulmuş. Binanın havuza bakan kısmında ise cam kapılara yer verilerek, kesintisiz bir manzara elde edilmiş.

Harika bir havuzu bulunan evin kuzey cephesinde ise avlulara yer verilerek odalarla bağlantı sağlanmış. Avluların aynı zamanda havuza da bağlantısı yapılarak kolay ulaşımına izin verilmiş. ‘Rüya Evler-ABD, Kaliforniya’nın toplamda 10 yatak odası, 5 banyosu, 2 büyük salonu, sağlık odası, depo-servis alanları ve garajı bulunuyor. Modern dış mimariye sahip evin iç dekorasyonunda da modern çizgiler göze çarpıyor. Zeminde kesintisiz doğal taşın kullanıldığı malikanede, açılır-kapanır cam duvarlar ile bahçe ile harika bir bütünlük kurulmuş. Doğal taş ile ahşabın uyumunun bir arada kullanıldığı evin iç dekorasyonunda ağırlıklı olarak yeşil ve beyaz renkler tercih edilmiş.

‘Rüya Evler-ABD, Kaliforniya’da bulunan bu eşsiz güzellikteki modern mimariye sahip evi karşınıza getiriyoruz.

ruyaevler1

ruyaevler2

ruyaevler3

ruyaevler4

ruyaevler5

ruyaevler6

ruyaevler7

ruyaevler8

ruyaevler9

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here